Pascha Marinika

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Ja tez uwazam ze jest pyszna w wersji podstawowej,ale w te swieta zrobilam inaczej.Do polowy masy dodalam roztopiona mleczna czekolade i rodzynki w rumie,a do jasnej-4 lyzki kokosu.Obie warstwy wylozylam na biszkopty namoczone w brzoskwiniowej galaretce,ktorej reszte wylalam na wierzch.Sprobujcie bo warto!!!
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
uwielbiam ta pasche i by nie czekac do przyszlego roku postanowilam ja zrobic. Zasugerowalam sie pomyslem Vidar i rowniez ucieklam od tradycyjnej wersji: spod z biszkopcikow zalanych galaretka truskawkowa, na to masa serowa z platkami migdalowymi i kawalkami truskawek i na wierzch sos truskawkowy
mniam.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Wyciągam bo dzisiaj zabieram sie za produkcję twarogu
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Niebo w gębie
wmann.gif

zapakowałam pasche do 3 naczyn i wyjadam resztki z miski
lecker.gif

zrobiłam z mleka 3,2% i gotowałam w otwartym szybkowarze.
 

cinnamon

Member
Paź 21, 2007
23
0
0
robiłam ta pasche na Wielkanoc po obejrzeniu programu z Agnieszką Kręglicką (na kuchni.tv).z bakalii dodałam rodzynki, orzechy, migdały i skórkę pomarańczową-była przepyszna...nawet teraz na samą myśl ślinka mi cieknie ;)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
O a ja może właśnie na Wielkanoc zrobię bo jeszcze nigdy nie robiłam
icon_biggrin.gif
dziękuję za przypomnienie
icon_smile.gif
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Uwielbiam paschę, czasami kupuję kawałęczek w cukierni, ale w tym roku sama zrobię, mam nadzieję, ze wyjdzie pyszniutka. Jak zrobię to dam znać jak mi wyszła.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Pascha albo komus smakuje, ale po prostu nie. Jak ktos liczy kalorie, to taki deser mu nie przypasuje, bo i slodki i z 'tluszczem' ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
JotHa @ 7 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=843446Pascha albo komus smakuje, ale po prostu nie. Jak ktos liczy kalorie, to taki deser mu nie przypasuje, bo i slodki i z 'tluszczem' ;)
po przegladnieciu tego watku widze, ze mi baaardzo posmakuje:). uwielbiam zapach masla ucieranego z cukrem, a jak do tego doda sie twarog i bakalie...
lecker.gif


Ilona @ 7 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=843447A dlaczego wstyd
icon_question.gif

Ja też nie jadłam i się nie wstydze
icon_mrgreen.gif
U nas nie było w tradycji robienia paschy.
Mazurków tez nie jadłam
rofl.gif
powód jw.
u mnie w regionie pascha jest bardzo malo popularna. pierwszy raz w zyciu zobaczylam ją w cukierni w zakopanem, ale jakos nie spodobala sie- byla szarawa (zapewne z powodu suszonych sliwek) i puszczala wodę. dopiero jak przegladnelam forum zobaczylam, że dla wielu nie ma swiat bez paschy;).
długo myślałam,że u mnie w domu też sie nie jada mazurkow. a okazalo się że i owszem, jednak nikt tak ich nie nazywa;). dopiero babcia musiala mnie uświadomić
icon_mrgreen.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Oby czystej oby czystej
fiesgrins.gif
icon_wink.gif
Jak najbardziej pieluszka się nada, ale ja bym ją najpierw wygotowała i wysuszyła. Gaza jest albo jałowa albo zapakowana fabrycznie, a pieluszki to nie wiadomo co robiły w drodze z fabryki do sklepu
icon_wink.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
właśnie mi twaróg odcieka na sicie
icon_smile.gif
choc nie jestem pewna czy nie za wcześnie zdjęłam go z ognia, tak orientacyjnie jak długo powinno się gotować mleko (ser z serwatka), u mnie wytrąciło się dosyć szybko, chyba (całosc zajela mi jakies 20 min.)
gruebel_2.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Lepiej krócej niż za długo. W zeszłym roku przegotowałam serek i pascha się bardzo kruszyła, no i była mniej smaczna zdecydowanie.