Pascha Marinika

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Ja robię tę paschę od kilku lat. Każdego roku zmniejszam ilość cukru, a zwiększam ilość soku z cytryny. Wczoraj kiedy stawialam paschę na stole i zapytałam czy ktoś ma ochotę, odezwał się zgodny chórek - tak, tak, no przecież my cały rok na nią czekamy. U mnie w każdym razie jest to obowiązkowa pozycja na wielkanocnym stole. Robiłam z 1,5 porcji i zeszła do ostatniego okruszka.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
I okazało się, .że wszystkim bardzo smakuje (wczoraj o niej zapomniałam
icon_redface.gif
i dałam dopiero dziś). Brat zamówił sobie porcję na przyszły tydzień i powiedział, że lepsze od sernika. Mężowi też smakowało i w ogóle euforia ze strony wszystkich. Czyli sprawdziło się, że to dobre jest
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
A teraz okazało się, że smakuje też mojej Tosi
icon_smile.gif
zostawiony bez opieki ostatni kawałeczek został właśnie przez nią pożarty
baa.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Serek wyszedł mi baaaardzo neutralny, zmniejszenie ilości cukru nie byłoby dobrym pomysłem, bo wtedy masa nie miałaby w ogóle żadnego smaku.
Następnego dnia zyskała, ale chyba spodziewałam się czegos bardziej spektakularnego.
Natomiast mojemu mężowi bardzo smakuje, twierdzi, że to lepsza wersja sernika na zimno.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
wiecie to było jedyne ciasto które jadłam.
autorstwa nieteściowej były: makowiec (dla mnie z założenie ciasto niejadalne), sernik (nie lubię Jej sernika a poza tym z rodzynkami) i pieruńsko słodki w ogóle mi nie smakujący mazurek kajmakowy.

wszystkie te ciasto to rodzinne hity które muszą się znaleźc na stole, smakują wszystkim i nikt sobie nie wyobraża innych ciast.

a co do mariniki teżet stwierdził że za bardzo mleczna, jego mama że za bardzo waniliowa, ojciec stwierdził że jej fanem nie zostanie.
tym lepiej, cała dla mnie,
dla mnie absolutnie boska

a czemu smierdziała spalonym mlekiem?
może powinnam wrzucić laskę wanilii dopiero wtedy kiedy mleko zacznie się gotować...
ja wrzuciłam od razu do zimnego, i zanim doszło do wrzenia na powierzchni zaczęły się pojawiać brązowe i pomarańczowe skrzepy. dzielnie je wyławiałam ale zapaszek pozostał
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Myszko widać mleko się do dna przyklejało i przypalało,
pierwszy raz też mi się tak samo zrobiło i było czuć spalenizną,
kolejne razy już uważałam,
cały czas trzeba mieszać i musi być dobry garnek.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Cudo!
daumen.gif

Następna utalentowana Cinka.
anbetung.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
1jezyk.gif
1jezyk.gif
1jezyk.gif
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Buka @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952617Cudo!
daumen.gif

Następna utalentowana Cinka.
anbetung.gif
Margot @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952632dokładnie
Lemoni @ 6 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952850i nawet wizażanka;)!
pascha = cudo
daumen.gif

gratuluję tak wspaniałego deseru i wyślij mi kawałek, proszę:p
dziękuję
icon_redface.gif
bussi.gif

Lemoni nic się nie ukryje, fakt wizażanka też ;) pascha niestety już dawno skonsumowana przez żarłoczną rodzinkę
icon_wink.gif
 

kotsheen

Member
Sty 19, 2010
1
0
0
Witam!
A ja mam pytanie czy ktoś kiedyś zrobił mrożoną paschę? I czy ta z przepisu po zamrożeniu jest dobra? Znam takie właśnie "lody" z paschy z dzieciństwa, tylko nie jestem pewna czy przepis na te "lody" będzie inny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
kotsheen @ 26 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=959514Witam!
A ja mam pytanie czy ktoś kiedyś zrobił mrożoną paschę? I czy ta z przepisu po zamrożeniu jest dobra? Znam takie właśnie "lody" z paschy z dzieciństwa, tylko nie jestem pewna czy przepis na te "lody" będzie inny.
Spróbuj zamrozić trochę tej paschy na próbę albo zmieszać ją z lodami waniliowymi i tak wcinać
lecker.gif

Ja dziś się nie opanowałam i robię z połowy porcji tylko dla siebie, zaraz będę ser mieszać z masłem i cukrem
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: