Paszteciki*

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
pyszne te paszteciki! i jakie proste, moje od wczoraj w zamrażarce, a przepis z pasztecikiem na zachęte dałam jeszcze mojej siostrze:)))
 

iwonka221

Member
Gru 23, 2006
10
0
0
Witaj! Robiłam Twoje paszteciki na wigilię i coś musiałam zrobić żle.gdyż ciasto mi się jakby to nazwać popękało.Jeszcze dodam,że nie miałam śmietany i wierzch posmarowałam jajkiem.Może to miało wpływ???Czekam na odpowiedz!Pozdrawiam!
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
iwonka221 @ 25 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=420920Witaj! Robiłam Twoje paszteciki na wigilię i coś musiałam zrobić żle.gdyż ciasto mi się jakby to nazwać popękało.
A przypadkiem nie nałozyłaś za duzo farszu? Trzeba było dziurke zrobić, aby para miała czym buchać
icon_wink.gif


Równiez zrobiłam z tego przepisu paszteciki, wyszły niezłe, ale tylko niezłe. Nadal szukam idealnego
icon_mrgreen.gif

Aczkolwiek mogę polecić z czystym sumieniem ten przepis - bezproblemowy, a ciasto całkiem smaczne
icon_wink.gif
 

burek

Member
Cze 19, 2006
1,930
0
0
Robiłam w wersji leniwej. Bardzo fajne. Za mało soli dałam do ciasta
dump.gif
ale i tak się zjadły.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mycha

Moderator
Mar 13, 2006
2,694
0
0
Akulko, juz sama doszlam dlaczego takie suche.Dzis druga porcje rozmrozilam w lodowce, popedzlowalam troche woda i mieciusienkie i pyszniutkie jak swiezo pieczone.
Tak to jest jak sie nie ma doswiadczen kuchennych przez te moje dwa niejadki
baa.gif
 

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Pierwsze wrazenie są super - ciasto świetnie się wałkuje, super wyrasta... pierwsza tura blachy juz w piekarniku.
Wazen,zeby farsz odsączyć, czego nie uczyniłam
ugly_08.gif

Pieke w wyżesz temp. bo to drozdzowe ciasto (180 C), siedza juz w piekarniku 25 minut..ale jeszcze chiwlka myslę i będa gotowe ! Zobaczymy jak wrażenia smakowe .
Dziękuję za przepis !
 

lulu06

Member
Gru 1, 2007
2
0
0
Okropne i nie zrobie nigdy wiecej!
Nie, zartuje, zaraz zaczne robic znowu, bo moze wedle maksymy do trzech razy sztuka, ta trzecia porcja doczeka do Wigilii. Poprzednie niestety... znikly ;). No, krasnoludki podobno.
Bardzo dobre ciasto, latwo sie z nim pracuje, nie brudzi (wiec genialne dla leni, jak ja) i naprawde smaczne.
Pieczone w podanej przez Ciebie temperaturze sa bardziej kruche, pieczone w troche cieplejszym piekarniku, bardziej drozdzowe. Musze zapytac, jakie teraz sobie rodzina zyczy.
Dzieki za przepis
icon_smile.gif
.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
chyba i ja sie skusze
icon_wink.gif

tylko pytanie (juz chyba moje tradycyjne...
icon_rolleyes.gif
) smietana ma byc kwasna czy slodka??
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Robiłam ze szpinakiem i serami- przepyszne
mniam.gif
Ciasto ma świetną konsystencję, nie klei się za bardzo
daumen.gif
 

Załączniki

  • hh.JPG
    hh.JPG
    89.8 KB · Wyświetleń: 0

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
wyszły super, do powtórzenia

P.S. Płynu mleczno-masłowego zostało mi trochę. Trzeba dodawać ostrożnie, w zależności od mąki.

 

Załączniki

  • paszteciki.jpg
    paszteciki.jpg
    39.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
apetyczne te Wasze zdjecia z pasztecikami mlask
icon_biggrin.gif
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
icon_smile.gif
))))

a rodzina się zajadała w Święta i za rok domaga się powtórki

polecam farsz (na podwójną porcję ciasta na paszteciki): 1 kg kapusty kiszonej, 1 kg podgrzybków (użyłam mrożonych), 1 kg pieczarek i ok. 3-4 duzych cebul; plus sporo przypraw
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
moi tez domagaja sie w tym roku tych pasztcikow... coz robic? trza zrobic
icon_smile.gif