Penne z tuńczykiem

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Pyszne! Zrobiłam dzisiaj na obiad. Tylko troszkę zmieniłam. Puszka tuńczyka, pół słoika oliwek pokrojonych w paski, cebula i czosnek posmażony, puszka pomidorów. Do tego spaghetti razowe. Pełen brzuch!
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
agu @ 10 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1301125Pyszne! Zrobiłam dzisiaj na obiad. Tylko troszkę zmieniłam. Puszka tuńczyka, pół słoika oliwek pokrojonych w paski, cebula i czosnek posmażony, puszka pomidorów. Do tego spaghetti razowe. Pełen brzuch!
Agu, to z oryginalnego przepisu tylko tuńczyk został
icon_lol.gif
. Podobny sos jest w którejś z książek Jamiego O. Tuńczyk + pomidory + chili + cynamon.


joannas @ 14 Sep 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1343069To jeden z moich ulubionych makaronów. Koniecznie z natką
Natka zamiast bazylii, czy oprócz?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ale to danie nie jest zimne, sos się ogrzewa od kluchów
zahnlos.gif
. No chyba, że się je bardzo powoli, wtedy się robi zimne. Ale to nie mój przypadek
fiesgrins.gif
Dla mnie to jednak głównie letnie danie, bardzo orzeźwiające ze względu na obecność cytryny. Zimą wolę sos tuńczykowy Jamiego, z pomidorami i cynamonem. Mlask.
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Ja na ciepło robię też pomidorowy, z oliwkami, kaparami, posiekanym czosnkiem, cebulką i zieloną papryką.
mniam.gif
Hm, może się pokuszę o ten na zimno, skoro zachwalasz. Dziadu pewnie będzie bardziej pasował, bo on nie przepada za oliwkami. Tylko z kolei ja nie przepadam za rybą z cytryną. Czy to mocno kwaśne jest?
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,947
452
83
Wyciągam. U nas zawsze w domu są wszystkie składniki do tego dania i często robimy, gdy wpadamy głodni do domu i nie ma za bardzo nic ciepłego do zjedzenia.
A gdy mnie nie ma w domu, to jest żelazne danie mojego męża i zawsze jest bardzo z siebie dumny, że miał pyszny obiad
rofl.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Napotykam wzmianki aż musiałam zajrzeć. Nie ma nic zabronionego prócz makaronu, który pewnie można zamienić na ryżowy.

Też czasem serwuje tuńczyka z puszki na obiad. Z ryżem i avocado.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: