Piernik łatwy dla leniwych

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wymieszałam suche łyżką, wymieszałam mokre mikserem - chwilkę, wlałam mokre do suchych i dalej mikserem - chwilkę... zagartając mieszadłami wszystko raz dwa w jedną masę i już. Wyszło
icon_smile.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Po wczorajszych mufinkach musiałam dzisiaj znowu piec,a że nie miałam pomysłu skorzystałam z przepisu na ten piernik,właśnie go wyjęłam i ciekawi mnie jaki będzie bo wprowadziłam jedna zmianę dałam dżem wiśniowy bo zwyczajnie powideł u mnie nikt nie je więc ich nie mam,ale wygląda ładnie jeszcze poleję polewą i poczekam na degustację,a potem zdam relację
 

Eliza

Member
Paź 25, 2006
16
0
0
Piernik bardzo dobry, ani śladu zakalca. Upiekłam w dużej blaszce 23 x 39 cm, ciasto miało wysokość ok. 4,5 cm, w sam raz żeby pokroić w ładną kostkę dla gości.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Piekłam i ja w podobnej prostokątnej blasze i wyszedł mi nieco niższy i bardziej suchy niż kiedy piekłam go po raz pierwszy w tortownicy.
Z tortownicy wyszedł wyższy i piekłam go dłużej trochę - ale był moim zdaniem lepszy - mięciutki i wilgotny.
Muszę w swoich notatkach zapisać by piec go w tortownicy
icon_smile.gif
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Wstawiłam do pieca w tortownicy - ale bez ubijania białek ????? dziwne. Ciekawe CO mi wyjdzie. Acha dałam oliwę bo oleju nie było w domu mym na tę chwilę inspiracji przepisem, jaka mnie napadła po przeczytaniu tego wątku.
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,840
64
48
Właśnie wstawiłam do piekarnika, u mnie to trochę pewnie dłużej potrwa - piekarnik niby nowy, ale od początku wszelkie ciasta piekę 10-20 minut dłużej.
Lubię takie proste ciasta, nie cierpię ubijania białek
icon_smile.gif
A piernik chodził za mną od kilku dni, wczoraj mąż kupił (!!) zjedliśmy, ale zmobilizowało mnie to do upieczenia domowego
icon_smile.gif
Ciekawa jestem efektu, dam znać!
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,840
64
48
Nie potrafię edytować posta
icon_sad.gif

w każdym razie melduję, że piernik jest bardzo smaczny, upiekłam w dwóch ok. 20 cm keksówkach, wyrósł przepięknie, aromatyczny, a jednak delikatny w smaku, dobrze, że nie zrobiłam z połowy porcji, bo na długo by nie starczyło
icon_smile.gif

Polecam!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Meritamon

Member
Lis 21, 2010
4
0
0
Witam
Hmm dziś zaczynam piec piernik dla cierpliwych,
a może się skuszę również na piernik dla leniwych
icon_mrgreen.gif

Na niedzielę do kawusi jak znalazł.
W każdym razie przepis jest zachęcający
icon_mrgreen.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Zasatanawiam się nad ciastem na szkolną Wigilię i chyba te piernik bedzie bardzo dobrą propozycją. Zastanawiam się tylko jakby go troche uatrakcyjnić aby zrobił dobre/extra wrażenie.