Piernik świąteczny

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Moje juz nasaczone, we wtorek ostatni etap. W czasie nasaczania wydawalo mi sie, ze za duzo tej mieszanki kawy z wodka, ale teraz jak ogladam te moje pierniki, to wydaje mi sie, ze moga byc miejscami suche?
Oczywiscie nie przeczytalam calego watku i troche mi sie jeden spalil. Zapisuje sobie, zeby max w 180 st piec.
Nie mam pojecia jak produkt koncowy bedzie smakowal, ale sklaniam sie, ze jesli nam piernik zasmakuje, zeby w przyszlym roku robic jak Joanna - przekroic na blaty i nasaczac blaty.
 

j_aga

Member
Gru 20, 2015
1
0
0
Założyłam konto,żeby to napisać. Piernik jest rewelacyjny. Dziękuję za przepis. Zamieściłam go na blogu. Oczywiście podałam źródło, uważam, ze wart jest polecenia
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • 147__26_.JPG
    147__26_.JPG
    688.5 KB · Wyświetleń: 3

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Wyciągam, bo muszę przechytrzyć samą siebie i w tym roku zdążyć go upiec.
Najwyżej upiekę 2 razy,a wcześniejszą wersję rozdam na prezenty
icon_mrgreen.gif

 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,653
113
Kto ma go w planach, jutro, pojutrze czas zaczynać.
icon_smile.gif


EDIT 06 -12:
Upiekłam wczoraj, z mąki pełnoziarnistej orkiszowej z dodatkiem żytniej, z mniejszą ilością cukru, orzechami zamiast rodzynków i tradycyjnie w niższej temperaturze (170 stopni).
Za tydzień będę kroić, nasączać ponczem i przekładać domowymi powidłami bez cukru. Zamiast wódki, domowa nalewka z mirabelek z wanilią.

EDIT 14 -12:

piernik__wi_teczny_przek_adany.jpg

EDIT 28-12:

piernik__wi_teczny_przek_adany.jpg
 

Załączniki

  • piernik__wi_teczny_przek_adany.jpg
    piernik__wi_teczny_przek_adany.jpg
    23.8 KB · Wyświetleń: 9
  • piernik__wi_teczny_przek_adany.jpg
    piernik__wi_teczny_przek_adany.jpg
    89.8 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Moj wlasnie w piecu. Podobniez z razowej orkiszowej, dodalam kokosowego cukru 150g, 200g miodu i zamiast wodki wzielam gin Opihr o korzennnym smaku i zapachu. Nim rownez nasacze ciasto za tydzien.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,346
1,418
113
Ja wczoraj upiekłam, ale nie bardzo wiem gdzie go przechowywać.
Piwnicy ani zimnej spiżarni nie mam, na balkonie albo za zimno albo wilgotno i nie wiem gdzie go przechowywać w mieszkaniu w bloku.
Narazie położyłam go na parapecie przy rozszczelnionym oknie pod którym nie ma grzejnika.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja swoje pierniki trzymam w mieszkaniu zawinięte w folię, albo w papier w którym się piekły i folię.
Mam w przedpokoju pawlacz w którym jest chłodniejsze powietrze niż w mieszkaniu i tam w tekturowym pudle trzymam zawsze różne świąteczne wypieki oczekujące na święta.

Upiekłam jak zwykle ostatnio z 2 porcji w 3 keksówkach. Cukru dałam na 2 porcje 350g zamiast 500g - przy rodzynkach, śliwkach i jak przyjdzie jeszcze przełożenie powidłami i polewa to i tak "świat i ludzie" może w przyszłym roku dam nawet 250g.