Piernikopodobny Murzynek z owockami:-)

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Ciasto znalazlam w zamierzchlych czasach poczatkow Internetu na blogu, ktory, z tego co pamietam, niewiele mial z kulinariami wspolnego, a autor/ka (?) przepis zamiescila jako dodatek do wpisu. Niestety, adresu bloga nie pamietam, ale autorce/autorowi skladam glebokie uklony po dzis dzien, gdyz ciasto to uratowalo mi nie raz honor przed goscmi, ktorzy zapowiadaja sie godzinke przed wizyta ... Ciasto robi sie w 15 minut, a piecze niecale pol godzinki. Jest swietne w smaku, puszyste i wilgotne zarazem, o glebokim czekoladowym smaku. Moze nie jest zbyt wymyslne, ale czasem przydaja sie takie expressowe slodkosci.
lecker.gif


SKLADNIKI:
1 jajko
2 szklanki maki
1 szklanka cukru
1 szklanka mleka
0,5 szklanki oleju
2 lyzeczki proszku do pieczenia
1 lyzka cynamonu
3 czubate lyzeczki kakao
troche przyprawy do piernika
opcjonalnie: 1 starte jablko lub bakalie wszelkiego sortu lub 1 lyzka jakiegokolwiek dzemu lub powidel

Wszystko razem mieszamy (lycha lub mikserem), na koniec dodajemy skladniki opcjonalne (ale nic sie nie stanie jak nie dodamy, mozna zrobic wersje bogatsza lub ubozsza
icon_wink.gif
Pieczemy w keksowce lub malej blaszce okolo pol godzinki w temp. 180 stopni. Wykonczenie dowolne, najlepiej pasuje polewa czekoladowa z orzeszkami, ale cukier puder tez.
icon_biggrin.gif

Zycze smacznego!
smacznego.gif
 

Załączniki

  • P7020535.jpg
    P7020535.jpg
    277.6 KB · Wyświetleń: 0

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Rewelacja!
Koszt żaden, roboty minimalna ilość, a efekt w porównaniu z tym fantastyczny.
Mięciutkie, wilgotne ciasto jak dla mnie przypominające bardziej murzynka niż piernik(ale nie dodałam bo nie miałam przyprawy do piernika). Jest wilgotne również na drugi dzień (ja zrobiłam z jabłkiem i odrobiną suszonej żurawiny). Oblane czekoladą stanowi wersję, którą mozna zaprezentować nawet na eleganckim przyjęciu.
Ogromnie dziękuję za przepis.
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
alice @ 5 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=870367Rewelacja!
Koszt żaden, roboty minimalna ilość, a efekt w porównaniu z tym fantastyczny.
Mięciutkie, wilgotne ciasto jak dla mnie przypominające bardziej murzynka niż piernik(ale nie dodałam bo nie miałam przyprawy do piernika). Jest wilgotne również na drugi dzień (ja zrobiłam z jabłkiem i odrobiną suszonej żurawiny). Oblane czekoladą stanowi wersję, którą mozna zaprezentować nawet na eleganckim przyjęciu.
Ogromnie dziękuję za przepis.
anbetung.gif
Bardzo sie ciesze Alice, ze smakowalo! Moi znajomi za kazdym razem prosza mnie bym upiekla wlasnie to ciasto, o innych nie chca slyszec
zwinker2.gif
, to jest absolutnym przebojem! A efekt po tysiackroc odwortnie proporcjonalny do czasu i pracy nad tym ciasteczkiem.
icon_mrgreen.gif