Piernikowe serca

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Caritko piękne,cudne - nic dodać, nic ująć, jestem pod wrażeniem.

Czy te pierniczki można zawiesić na choince?

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
ale cudeńka:) Caritko
freu.gif

Mam pytanie co do proporcji (trudno mi się waży na mojej wadze), jak przeliczyć na szklanki (250 ml) ilość miodu 550 g? tzn ile to będzie dkg?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Oto obiecane zdjęcie pierniczków, które wychwaliłam już wcześniej
icon_biggrin.gif


DSC_0268.JPG
 

Załączniki

  • DSC_0268.JPG
    DSC_0268.JPG
    73 KB · Wyświetleń: 1

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Przepiekne te Wasze pierniczki!

Dzis pieke po raz nie wiem juz ktory, wielkie wziecie maja.
mniam.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Caritko, te pierniki walkowane na 5-7 mm grubosci, to chyba te wieksze, czy takie maluchy rowniez ?
 

cheninn

Member
Kwi 22, 2008
31
0
0
właśnie zagniotłam ciasto na te pierniczki i odstawiłam do leżakowania. Hm, zastanawiam się tylko czy coś zrobiłam źle, bo moje wcale nie było jakieś rzadkie, kleiste tylko od razu dobre do wałkowania, a nawet takie trochę za mało elastyczne. Mam nadzieję, że wszystko z nim będzie dobrze..
gruebel_2.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
JotHo, ja nie Caritka, ale
icon_wink.gif
wałkowałam wsio jak leci tak 5-7 mm. Bez różnicy.

cheninn - moje ciasto także było od razu dobre do wałkowania, lśniące, ale bardzo elastyczne.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
moje także. Mimo to pozwoliłam mu leżakować godzinę
icon_lol.gif
ale myślę, że nawet i to niekonieczne było. Jestem z tych pierniczków bardzo zadowolona.
 

cheninn

Member
Kwi 22, 2008
31
0
0
mała_mi - skoro mówisz, że twoje ciasto leżakowało krócej, a i tak było bardzo dobre, to i ja lecę wałkować moje. Nie mam już cierpliwości żeby na nie czekać, a jutro mało czasu będzie na pierniczkowanie
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Po raz trzeci robiłam dziś to ciasto na pierniczki i po raz pierwszy nie wyszło
icon_rolleyes.gif
nie wiem co. wszystko według przepisu robiłam. Ciasto było owszem świetne, ale dosłownie pół godziny. Później zaczęło twardnieć i się kruszyć mimo, że było zakryte. Robiłam tak, jak poprzednie dwa razy. I efekt taki, że tak stwardniało, że nawet się urwać nie dało. a jak ukroiłam, to przy wałkowaniu w drobny mak się posypało. o. dodałam jajko i odstawiłam, zobaczymy.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Upiekłam pierniczki wczoraj, nie dużo, ile się dało póki ciasto nie skamieniało. Pierniczkami zabić można
icon_eek.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,433
1,533
113
Ewa, a może robiłaś nie z całej porcji i coś pomyliłaś przy zmniejszaniu ilości składników
icon_question.gif
To się zdarza. Ja swoje ciasto robiłam wieczorem i niepotrzebnie schowałam do lodówki i rano musiało troszkę pobyć w kuchni, żeby się dobrze wałkowało.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Właśnie tamte robiłam z połowy, znaczy dwa razy. Tym razem pomyślałam, że nie ma sensu i zrobiłam z całej. I tak wyszło. Nie wiem, może mąka? Ale co zrobić? Pierniki są twarde. Tamte wcześniejsze były super miękkie, ale poleżały w zamkniętym pojemniku i też robią się twarde.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Skonczylam wlasnie piec.
Hmmm, o by tu powiedziec. Mam nadzieje, zze beda ok - nie probowalam, bo podjadalam surowe i mam przesyt.
icon_mrgreen.gif

Prawie umarlam, jak zobaczylam ile ciasta wyszlo, bo kto to przerobi, ale szlo sprawnie a dzieki temu, ze nie wymaga podsypywania sprzatania stosunkowo malo.
Moje ciasto tez tylo moje nie tyle twarde, co sypkie. Stosunkowo sypkie. Bralam male porcje, mietosilam w rekach i dopiero walkowalam. Pierniczki z blachy sciagalam miekkawe, teraz sa bardziej twarde. Pewnie, jak pierniczki, zmienia sie chlonac wilgoc z otoczenia. Jesli smakowo beda ok, a na to sie chyba zanosci po tym kosztowaniu surowizny, zrobia sie bardziej miekkie, to bede moje ulubione pierniczki z tych, co sie dekoruje, bo nieodmiennie jestem fanka golaskow Tatter.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Ciasto zagniecione, siedzi pod przykryciem
icon_mrgreen.gif
jutro będę robiła.
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Wyszło ich ogromnie dużo, póki co straszą golizną ale są ciepłe. Ciasto wyszło mi lśniące, bardzo elastyczne i po odleżeniu nocki i prawie całego dnia trochę stwardniało jednak nie straciło elastyczności. Nie ma problemów z wałkowaniem i wycinaniem. Rzeczywiście - nie tracą kształtu w pieczeniu chociaż mimo, że wyciągałam z pieca miękkawe i puchate po chwili trochę stwardniały
icon_biggrin.gif
mam nadzieję, że w puszkach do wigilii zmiękną
icon_mrgreen.gif

Zdjęcia zamieszczę jak skończę
icon_biggrin.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Z moimi bylo wlasnie tak samo. Chociaz ja jednek troche silowo podchodzilam dowalkowania.
icon_smile.gif
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
U mnie jakoś poszło, przede wszystkim miałam ciasto bardzo jednolite, nie sypiące się
icon_mrgreen.gif
liczę na to, że trochę zmiękną bo tata mówił, że w smaku mimo, ze twarde to bardzo dobre :D leżą popakowane w puszki już i czekają by zmięknąć
icon_mrgreen.gif

pierniczki2.jpg
 

Załączniki

  • pierniczki2.jpg
    pierniczki2.jpg
    57.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
JotHa @ 14 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=789871Ewo, jak Twoje miekkna ?
te pierwsze, które piekłam z ciasta bardzo elastycznego i nie sypiącego się są OK. fakt, że trochę stwardniały, nie są tak miękkie jak były przez 2 dni, ale ok. Natomiast te z tego ciasta twardego nie zmiękły nic. Dziwne, bo one są bardziej miękkie w środku, ale twarde na zewnątrz, że jak się puknie to jak w drewno
icon_wink.gif
no i brzydkie wyszły niestety
icon_neutral.gif
podczas pieczenia powyłaziło to, że ciasto się sypało i nie są takie idealne jak te pierwsze, nie są takie gładkie. Tak dumam, może to wina miodu? Bo do tych ostatnich sztuczny dałam, a do poprzednich swojski
gruebel_2.gif