Plov uzbecki mojego męża*

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Melisa, ale jestem bystra! nie zauwazylam tych przypraw
ugly_08.gif
Zrobie poprawke niedlugo
icon_smile.gif
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
olasz @ 22 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=779062Jedlismy
icon_smile.gif
Juz nie ma.
Robilam bez rodzynek, bo moi panowie "z" by nie zjedli. Dla mnie lepsze by bylo "z".
Tez ryz trzeba lekko uklepac, jak juz sie go do gara da, bo na gorze bedzie suchy - zorientowalam sie po chwili i uratowalam sytuacje.
Zastanawiam sie czym to jeszcze przyprawiaja w oryginale, oprocz soli i pieprzu, bo czegos mi brakowalo.
Ale powtorzymy na 100%, bo smaczne i nie trzeba stac przy tym dlugo ;)
Dziekuje ze przepis
olasz robilas w zwyklym garnku?

a co sie robi po ugotowaniu z ta glowka czosnku ? konsumuje , czy do usuniecia ?
gruebel_2.gif
 

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
robilam w zwyklym, takim z grubszym dnem
tak mi sie wydaje, ze lepiej, zeby nie bylo za duzo wolnego miejsca w nim, bo ryz wyschnie
za malo tez nie, z wiadomych wzgledow
czosnku dalam pol glowki, bo ostry
obralam i powkladalam zabki w te dziurki co sie lyzka robi
ale tak sobie mysle, ze nastenym razem przekroje glowke na pol
przecieciem do dolu posmaze z cebula na poczatku
a potem wrzuce jak juz wszystko bedzie w garze, dalej w calosci
jak juz bedzie wszystko gotowe, to wycisne z lusek i powinno byc bosssskie ;)
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
zrobiłąm dopiero dziś, ale bez cuminu (poslizg był bo myślałam że go kupię) i bardzo mi smakowało
icon_biggrin.gif

bede powtarzac - tylko jeszcze poszukam brakującej przyprawy
gruebel_2.gif

no i zamiast rodzynek dałam żurawiny ale reszta bez zmian - pycha - objadłam się :D
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,677
113
Nam też bardzo smakował. Na pewno wejdzie do stałego repertuaru.
Zrobiłam z kompletem przypraw w szerokim, a niskim stalowym garze o grubym dnie z kopulastą pokrywką.
Nadał się idealnie.
icon_smile.gif

Dodatkowo dla ożywienia koloru dałam na ostatnie pięć minut duszenia paczkę rozmrożonych strąków groszku cukrowego.
Na następny raz muszę pamiętać o tym, by zalewać ryż posolonym wrzątkiem lub bardziej posolić mięso.
Dodam też drugą główkę czosnku, bo dziś niemal się o tę jedną pobiliśmy.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
wczoraj znó zrobiłam, mąż po powrocie z pracy, już w progu, z szerokim uśmiechem powiedział "oooo plov, fajnie", zjadł pełen talerzi i do pracy dziś zabrał porcję
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Wczoraj zrobiłam polv. Także mieliśmy go wczoraj na obiad i dziś też na obiad będzie polv. Pyszności!! mniam
mniam.gif

Zrobiłam z mięsem wołowym. Zdjęcie wklęję wieczorkiem.

Wspaniały przepis!
daumen.gif

 

melisa82

Member
Lut 23, 2008
281
0
0
Wygląda naprawdę bardzo smakowicie
mniam.gif
Szkoda, że żołądek mi dokucza, bo z wielką przyjemnością namówiłabym męża na przygotowanie tego dania.
P.s. Sama tez umiem zrobić plov, ale są rzeczy których nie robie z zasady
pfeif2.gif
żeby małżonek też miał swój wkład w prozaiczne czynności domowe.
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Dla mie to danie jest wyborne. Ja zrobiłam tak, że mięso wołowe pokroiłam w kostkę i dzień wcześniej zamarynowałam w przyprawach, które melisa82 podałaś + cebula w krążki i tak siedziało całą noc. Na drugi dzień jak wyjęłam marynatę z lodówki, po zapachu wiedziałam że danie wyjdzie smakowite.

Myślę, że gdyby zastosować odpowiednie dla oryginału mięso i tłuszcz, jeszcze bardziej bym się zachwycała smakiem.

 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
przepyszne
icon_smile.gif
bede powtarzac na pewno
icon_smile.gif
 

melisa82

Member
Lut 23, 2008
281
0
0
Eksperymentuję z ryżem. Znalazłam informację, że w oryginale używa się okrągłego ryżu w kolorze czerwonym (na razie nie udało mi się go namierzyć). Używałam okrągłego ryżu do risotto, płukałam go baaardzo długo, żeby pozbyć się skrobi. Różnica była znaczna, oczywiście na plus. Smak przypraw wsiąkł do ziarenek i było pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: