Prosty i szybki obiad z twarogiem

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
Nie zauważyłam aby takie danko pojawiło się na forum tak więc wklepuję, ponieważ jest naprawdę pyszne.

Składniki:
0,5kg twarogu
ok 1,5 pętka kiełbaski
3-4 cebule

Przygotowanie:
Kiełbasę podsmażamy na patelni, nie trzeba dodawać tłuszczu, ponieważ kiełbaska go "puści". Twaróg dzielimy na 2 talerze i delikatnie rozkruszamy. Posypujemy przesmażoną kiełbaską. Na pozostałym z niej tłuszczyku szklimy cebulkę i dosalamy do smaku. Wykładamy na twaróg z kiełbasą. Smacznego.

Mimo że robiłam dziś taki obiad, niestety nie zrobiłam zdjęć. Jednak zapewniam że smakuje bosko jak powiedział mój P.
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
A jeśli użyłabym polędwicy wędzonej/szynki zamiast kielbasy to wyszłoby coś z tego?
gruebel_2.gif

[zastanawiam się jak spożytkować nadmiar z lodówki]
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Nie czekałam długo żeby wypróbować
icon_mrgreen.gif


Podsmażyłam na oleju pokrojoną w grubą kostkę polędwicę, zamiast soli dałam pieprz, reszta bez modyfikacji. Wyszło b. smaczne i b. sycące - w sam raz na studencką kolację w czasie zmagań sesyjnych
wink.gif
 

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
Bardzo sie cieszę że smakowało:) Modyfikacji chętnie spróbuję przy najbliższej okazji:)
adrijah z makaronem zawsze podaje moja mama, ale wtedy jest to jeszcze cięższy posiłek więc sama z niego rezygnuję
icon_smile.gif
 

marzenaa26

Member
Sty 27, 2011
20
0
0
A ja własnie sie zastanawiałam jak spożytkować trzy kostki sera zalegające w lodówce, napewno wypróbuje
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Ja tym razem do podsmażonej cebulki dodałam trochę papryki czerwonej pokrojonej w paski, trochę papryki słodkiej w proszku i tradycyjnie szynkę, sól i pieprz do smaku, pycha!