Przepyszna masa do napoleonki, tarty, babeczek...

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Żółtka ucieramy z cukrem pudrem i mąką, powoli wlewając 3/4 szklanki zimnego mleka. Pozostałą część mleka gotujemy mieszając ją z masłem i cukrem waniliowym.
*******************

Witaj;-)
I w ogóle Witam Wszystkich!!!

Czy dobrze rozumiem, że masła nie wciera się do zimnego budyniu tylko zagotowuje z mlekiem?


pozdrawiam
Basia
Witaj Basiu :lol: Zapraszam do wątku powitalnego w Misz Maszu :lol:

tak, dobrze rozumiesz :lol: masło rozpuszcza się w mleku :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Witaj Basiu :lol: Zapraszam do wątku powitalnego w Misz Maszu :lol:


*********
Już się tam zameldowałam

Jeszcze co do kremu - ile krakersów (paczkę, dwie?) należy kupić na napoleonki z podanej w przepisie ilości kremu?

pozdrawiam serdecznie
Basia :wink:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
idą niecałe dwie długie paczki krakersów "Lajkonik"
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
taa... ten weekend nie będzie pod znakiem odchudzania w moim domku :lol:
No, ale trzeba osłodzić dzieciom ostatni weekend wakacji ;)

pozdróweczka
Basia
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Wielkie dzięki za przepis na masę - na stałe wchodzi do mojego repertuaru
icon_smile.gif

Masą przełożyłam krakersy, ale już wiem, że kiedyś zrobię napoleonki - z ciastem francuskim, na jakąś rodzinną uroczystość.

I jeszcze placki tortillowe zrobiłam z przepisu Nutinki - pyyyyszne!!!

Jak się cieszę, że TU trafiłam :banana:


pozdrawiam serdecznie
Basia
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
a nawet nie wiesz Basiu jak się cieszę, że Ci masa przypadła do gustu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
zrobilam ponownie tym razem przelozylam ciasto francuskie
mmmm pol juz nie ma
to bedzie moja ulubiona masa ;)
dziekuje hihihiiii :bussi:
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
a nawet nie wiesz Basiu jak się cieszę, że Ci masa przypadła do gustu :lol:


cała przyjemnosc po mojej stronie
icon_smile.gif

moja teściowa juz mi zabrała przepis i bardzo jej smakowało a to wyjątkowy przypadek, bo na ogół narzeka... :roll:

pozdrawiam serdecznie
Basia
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Ta masa jest super, robie ja do wszystkiego gdzie jakakolwiek masa jest potrzebna :lol: :lol: :lol: :lol: .....no i to rozpuszczanie masla- genialne :!: :!: :!: :!: - w koncu nie musze walczyc z ucieraniem masla :lol: :lol: :lol: :lol: - szybkie, proste i jakie smaczne :!: :!: :!: :!:

Dziekuje :blume:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
No to zeby ucieszyc ciebie jeszcze bardziej pochwale twoj biszkopt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja- morderca biszkoptow- zrobilam twoj i wyszedl :banana: :!: :!: :!:

Pierwszy w mojej karierze, ktory ladnie wyrosl :mrgreen: :mrgreen: ....a wybor padl na twoj przepis z przypadku....w watku biszkoptowym bylo duzo przepisow, a ja potrzebowalam tylko jednego placka- do krolewca....i ten twoj przepisik byl taki "podzielny"....zrobilam z polowy skladnikow- wyrosl cudownie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .....

dziekuje slicznie :blume:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Hii - mam małe pytanko: czy tą masą można przełozyć tort? chciałabym zrobić tort toffi z dżemem porzeczkowym (katarzynki), ale bez bitej śmietany będzie OK?
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Hii - mam małe pytanko: czy tą masą można przełozyć tort? chciałabym zrobić tort toffi z dżemem porzeczkowym (katarzynki), ale bez bitej śmietany będzie OK?
hmmm można próbować
:roll:

tylko ta masa najlepsza jest jak się ją zalewa ona zastyga i jest ok :lol:
a z tortem to już tak prosto nie będzie :roll: chyba, że będziesz tort przekładać w blaszce wtedy tak :lol:
 

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
Hmmmm tak mi narobiłyście smaku, że oczywiście jutro zabieram się do roboty!!!!!!!!!!! - hmm a miałam się odchudzać ;) ;) ;)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pozdro A
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a babeczki to sa upieczone skorupki nadziane kremem czy pieczone razem z nadzieniem?

i ile mozna taki krem przetrzymac w lodowce?
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
a babeczki to sa upieczone skorupki nadziane kremem czy pieczone razem z nadzieniem?

i ile mozna taki krem przetrzymac w lodowce?
najpierw pieczemy babeczki a potem nadziewamy je już gotowym kremem :lol:
ile w lodówce :roll: nie wiem u mnie za szybko znikają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: