Ptasie mleczko

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
takiego przepisu tu nie znalazlam wiec podaje, jest naprawde dobre to ptasie mleczko
icon_mrgreen.gif


2 galaretki o dowolnych smakach
puszka skondensowanego mleka nieslodzonego
3,5 lyzeczki zelatyny
szklanka smietany 30%
3 lyzki cukru
cukier waniliowy
2 bialka

jedna galaretke rozpuscic w 1szkl.wody ostudzic i do lowki, gdy zaczne tezec zmiksowac z mlekiem z puszki,
wlac do tortownicy (srednica 22cm) i wstawic do lodowki do stezenia.

zelatyne rozpuscic w 1/3szkl.wody niech przestygnie, smietanke ubic dodajac cukry,
w osobnym naczyniu ubic bialka na sztywna piane, do ubitej smietany dodac piane i zelatyne.
Mase wylac na warstwe mleczna i znowu do lodowki do stezenia.

Rozpuscic druga galaretke w 2/3 ilosci wody podanje na opakowaniu.
tezejaca wylac na wierz i do lodowki zeby zastygala.

Mnie podkusilo zeby dac biszkopty tylko ze dalam je miedzy warstwami i wyszlo tez smaczne ale lepiej zeby te biszkopty lezaly na
spodzie no i zrobilam w mniejszej tortownicy wiec braklo miejsca na galaretke z wierzchu
zdjecie dolacze pozniej
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
tak powinno wygladac w oryginale no ale musialam uszczelnic tortownice bo
tak jakos nieszczelna byla
icon_sad.gif

widac to na zdjeciu
 

Załączniki

  • DSC00133.JPG
    DSC00133.JPG
    47.7 KB · Wyświetleń: 0

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Robiłam ostatnio czekoladowe ptasie mleczko (z białek, cukru, galaretki, żelatyny i soku - bez mleka) i jednocześnie ciasto z ptasim mleczkiem - bo zostalo mi sporo białek (Ciasto, bakalie, ptasie mleczko, ananasy, galaretka, herbatniki i czekolada). Jak chcecie, to póxniej podam przepis.

Natomiast Granola - Twoje ptasie wygląda cudnie - prawie jak sernik na zimno. Dodaję sobie do listy ciast, które koniecznie muszę zrobić.