Rewelacyjne piersi kurczaka z pastą z trufli

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Przepis powstał na bazie inspiracji z mniam- mniam.
IMO przepis, który poniżej podaję jest bardziej wyrafinowany w smaku. Może dlatego, że nie przepadam za pesto?
icon_smile.gif


Potrzebujemy (dla 2-3 osób)
1 pierś z kurczaka
1/2 słoiczka pasty z trufli i czarnych oliwek
np. takiej jak na obrazku poniżej, ja użyłam oryginalnej włoskiej

1 pomidor
6 plastrów mozareli
sól
olej z pestek winogron


Pierś czyszczę z błon, dzielę na pół, oddzielam polędwiczki. Połówki dzielę znów na pół. Otrzymuję w sumie 6 niezbyt dużych kawałków mięsa (w tym 2 polędwiczki).
Nie lubię zbyt grubych kawałków mięsa, więc lekko je rozbijam. Lecz jeśli Ty nie chcesz się w to bawić ... po prostu zjesz odrobine grubsze i bardziej soczyste mięso.

Mięso solę. Smaruję z każdej strony cieniutką warstwą pasty z trufli. Układam w naczyniu do zapiekania z dnem wysmarowanym olejem, i dodatkowo polewam olejem samo mięso.
Wstawiam na ok. 15 minut do gorącego piekarnika (200 st).

W tym czasie sparzam pomidora, obieram go ze skóry i kroję na okrągłe plastry. Również na plastry kroję ser.
Po 15 minutach wyciągam naczynie z piekarnika kładę na każde mięso ser, na to plaster pomidora.

Znów wstawiam do piekarnika - ale tylko na 10 minut. W tym czasie mozarela ładnie się rozpuści i lekko po bokach przypiecze.
Pomidor na górze daje ciekawy kolorystycznie kontrast i ma szanse się podpiec.

Przepis jest niesamowicie prosty, a jedyny minus potrawy - to kosztowny wydatek na pastę z trufli. Ale zapewniam, że opłaci się spróbować.
 

Załączniki

  • pasta.jpg
    pasta.jpg
    31.1 KB · Wyświetleń: 0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mam olej truflowy, będę zatem modyfikować przepis.
Ale, że chodzi o ten truflowy smaczek, może cuś z tego wyjdzie.
icon_wink.gif

Dziś spróbuję
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak wyszło, że dopiero dziś mieliśmy okazję go zrobić.

Z braku pasty truflowej, kurczak był marynowany w oleju truflowym, reszta bez zmian.

Bardzo dobry,, o charakterystycznym smaku.
icon_biggrin.gif


S4021316.JPG
 

Załączniki

  • S4021316.JPG
    S4021316.JPG
    30 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Mała_mi - super, że wstawiłaś zdjęcie
icon_smile.gif


Kurczaka robiłam z oryginalna włoską pasta i u mnie ten czarny kolor po upieczeniu nadal dominował.

Do mięsa podawałam zieloną karbowaną sałatę ( z sosem z cytryny i oliwy)
i gotowane młode ziemniaczki (malutkie, okrągłe) bez obierania ze skóry - tylko porządnie wymyte wodą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
UWAGA

Tak przy okazji: jesli ktos ma / ma nadzieje, ze nie / paste truflowa biala "Castello di Magrano", sloiczek 80 gramowy, termin przydatnosci grudzien 2009, seria n° 23, to nalezy ja wyrzucic. No i w przyszlosci nie kupowac. Kto wie gdzie zawedrowaly. Powinny byc wycofane ze sprzedazy.
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Linn @ 2 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=711676UWAGA

Tak przy okazji: jesli ktos ma / ma nadzieje, ze nie / paste truflowa biala "Castello di Magrano", sloiczek 80 gramowy, termin przydatnosci grudzien 2009, seria n° 23, to nalezy ja wyrzucic. No i w przyszlosci nie kupowac. Kto wie gdzie zawedrowaly. Powinny byc wycofane ze sprzedazy.
Linn - co im dolega?