rewelacyjny pasztet z selera

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy zrobilam, ale sporo zmienialam.

* dalam tylko lyzke masla, a nie kostke
* wody dalam jakies pare lyzek
* oprocz selera i cebuli dalam marchew i posiekane namoczone grzyby
* jajka w sztukach 3
* bulka tarka w ilosci kilku lyzek

Mysle, ze wyszlo takie jak powinno, bylo bardzo smaczne, nic nie wyciekalo itp.

Powtorze jeszcze raz i postaram sie dorzucic jeszcze jakies inne warzywa
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
ponieważ jestem fanką selera, dlatego też dzisiaj upiekłam ten pasztet.

Moja ocena: przepyszny, nawet mężul, na początku jak usłyszał słowa "pasztet" i "seler" zaczęło go dziwnie szarpać, ale do czasu, bo kiedy tylko wrzuciłam wszystkie składniki do gara i przydusiłam je, po domu rozszedł się baardzo apetyczny zapach i mężul skapitulował.
Spróbowaliśmy i jest bardzo dobre. Póki co wybróbowałam kompozycję na kromce chleba z paskami świeżej, czerwonej papryki: PYCHA
icon_exclaim.gif

Następnym razem wyprobuję wersję z mniejszą ilością jajek. Dziękuję za przepis i pozdrawiam
wink.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
nie zrobiłam, ale nie różnił się wiele od tych załączonych na poprzedniej stronie. Smacznego! bo myślę że go zrobisz..
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Robię
zahnlos.gif

Znaczy duszę w tej chwili i dopycham się surówką z selera z brzoskwinią, kefirem i orzeszkami
icon_wink.gif

Dam znać jak wyszło, a jak się uda, cyknę fotkę
icon_smile.gif
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
No dobra, fotki nie mam. Duszony seler to chyba jednak nie mój smak
icon_wink.gif
Ale jestem wyjątkiem, przepis poszedł w świat i rzeczywiście nie było osoby, która z miejsca potrafiłaby stwierdzić, z czego jest ta pieczonka.
 

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Mam takie pytanie odnosnie pasztetu: czy mozna odwrocic kolejnosc i najpierw podgotowac selera i cebule w calosci, a potem rozdrobnic i dodac pozostale skladniki celem uzyskania odpowiedniej masy kulinarnej??
Z gory dziekuje za odpowiedz
Leniwa bezuna
icon_wink.gif
 

łezka

Member
Maj 4, 2007
41
0
6
Upiekłam dzisiaj, bardzo dobry.
Następnym razem dam mniej margaryny i myślę że trzy lub cztery jajka w zupełności wystarczą. Dzięki za przepis.
 

marta.larsen

Member
Lis 17, 2006
142
0
16
dzisiaj upieklam z polowy porcji i juz go nie ma
zostal zjedzony przez domownikow z predkoscia swiatla
ahow i ohow nie bylo konca, wszyscy byli zachwyceni
daumen.gif

wedlug niektorych powyzszych wskazowek zmniejszylam ilosc tluszczu
na pol kilo selera dalam 4 lyzki,natepnym razem sprobuja taka sama ilosc tluszczu dac do kilogramowej porcji selera
dla tworcy tego przepisu duuuuuuuza
bussi.gif
i poklony
anbetung.gif
i podziekowania
cvety.gif

polecam wszystkim
nastepnym razem dodam orzechy wloskie, ciekawe jak bedzie smakowac
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bardzo smaczny i delikatny
lecker.gif
zrobiłam z połowy porcji z dwoma jajkami i 60g tłuszczu, zmieliłam na pył kapelusze prawdziwków, smakuje jakby tam była marchewka
mniam.gif
miałam obawy że całość nie będzie ścisła i nie da się kroić ale jest super, jak prawdziwy mokry pasztet
lecker.gif
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Zrobione i zjedzone. Najlepsze jest to, że mój Pan , który selera nie lubi i nigdy nie je powiedział podczas zajadania ze smakiem ( nie zauważyłam kiedy wziął)-po co dałaś selera do tej ryby? Czy to przypomina pasztet rybny? Aha , dodałam do duszenia więcej wody niż w przepisie.reszta dokładnie według proporcji
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Odkopuję, zaraz będzie w piekarniku syczał
lecker.gif
 

melisa82

Member
Lut 23, 2008
281
0
0
Zrobiłam tydzień temu. Mąż popatrzył na mnie zdziwiony gdy wysyłając go po zakupy powiedziałam mu po co mi tyle selera. Chyba uznał, że to kolejne wariactwo. 2 blaszki pasztetu zniknęły w 2 dni
lecker.gif
Świetny jest zarówno na ciepło jak i na zimno. Polecam.
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
myslalam, ze w tej postaci "podrzuce" mojemu seler skoro pisalyscie, ze trudno sie zorientowac z czego jest pasztet
icon_wink.gif


ale pierwszy gryz kanapki z ta pasta (nie dalo sie to pokroic jak pasztet) a moj facet mowi:"uuuuu jest w tym cos czego bardzo nie lubie, no to biale co jest tez zawsze w zupie.....na tym zakonczyla sie degustacja pasztetu
icon_rolleyes.gif


jak dla mnie tez byl za bardzo selerowy
icon_redface.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
carbonicum @ 5 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=799172myslalam, ze w tej postaci "podrzuce" mojemu seler skoro pisalyscie, ze trudno sie zorientowac z czego jest pasztet
icon_wink.gif


ale pierwszy gryz kanapki z ta pasta (nie dalo sie to pokroic jak pasztet) a moj facet mowi:"uuuuu jest w tym cos czego bardzo nie lubie, no to biale co jest tez zawsze w zupie.....na tym zakonczyla sie degustacja pasztetu
icon_rolleyes.gif


jak dla mnie tez byl za bardzo selerowy
icon_redface.gif
 

zebrra

Member
Paź 29, 2008
21
0
0
Dla mnie rewelacja! Wczoraj upiekłam, a dzisiaj... piekę drugi z podwójnej porcji
icon_smile.gif
) Chociaż szczerze mówiąc myslalam, ze mi łapka odpadnie przy tarciu selera
icon_smile.gif


Masła dałam wczoraj 100g, dzisiaj 200g, no i jaja wczoraj ograniczyłam do 3szt
icon_smile.gif


Polecam ten pasztet, jest przepyszny!
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
czyli mówicie, że dla przeciwnika selera nie przejdzie? bo selera nieznoszę...(co prawda kiedyś jadłam pyszną surówkę z selera w Green Way'u, ale nie..) z zupy zawsze wyciągam i tak ogólnie nie bardzo....
a o pasztecie słysze podzielone opinie, jedni mowia że pyszny i nic nie czuc selera a inni ze jednak czuc i juz nie wiem...
 

zebrra

Member
Paź 29, 2008
21
0
0
Ashira @ 1 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=829663czyli mówicie, że dla przeciwnika selera nie przejdzie? bo selera nieznoszę...(co prawda kiedyś jadłam pyszną surówkę z selera w Green Way'u, ale nie..) z zupy zawsze wyciągam i tak ogólnie nie bardzo....
a o pasztecie słysze podzielone opinie, jedni mowia że pyszny i nic nie czuc selera a inni ze jednak czuc i juz nie wiem...
Ja selera wyczuwam, ale też bardzo go lubię
icon_smile.gif
Z kolei moja siostra, która go nie znosi, zajadala sie nim bardzo
icon_smile.gif
Oczywiscie nie wiedzac z czego jest zrobiony
icon_smile.gif