Rogaliki z żurawiną (rugelach) wg Ayn

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
widziałam dzisiaj w kauflandzie mrożoną.
a na moim ukochanym targu w zyciu nie widziałam ..
icon_rolleyes.gif

kiedy powinnam ich szukać ?
 

Marti

Member
Mar 23, 2006
106
0
0
widzę, że panuje zgodność w tym temacie:)

A rogaliki są naprawdę bardzo dobre.
Bardzo odpowiada mi ciasto, robię je z różnorodnym nadzieniem.
Najlepsze jest to , że w zależności od rodzaju sera wychodzą różne smaiki. Jak dam ser wiedeński- pseudo riccotę to wychodzą cudownie delikatne, rozpływające się w ustach.
Jak śmietankowy z Rawicza to wychodzą miękkie ale chrupiące, jak zwykły twaróg to chrupiące.
 

Uma

Member
Wrz 11, 2007
341
0
0
Rewelacyjny przepis
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif

rogaliczki przepyszne, a moja pociecha cała szczęśliwa bo jest wielbicielką żurawiny
icon_smile.gif


Dopisane do ulubionych
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Evva2 @ 21 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=794132Ja mam sporo takiej suszonej "luzem" nie w słoiczku i zastanawiam się czy się nada
Evva , do zrobienia tych rogalików jest potrzebna suszona żurawina

A jeśli chcesz jej użyć zamiast tej świeżej czy mrożonej do pieszej części nadzienia ,to myślę ,że na upartego może być ,tylko chyba trzeba ja przed namoczyć na noc
Ale ja brałam albo świeżą albo taka w słoiczku ,a suszoną dodawałam w ilości takiej jak jest w przepisie
 

Evva2

Member
Wrz 9, 2008
183
0
0
Margot właśnie o to mi chodziło, że mam tylko suszoną a swieżej czy mrożonej to już nie i czy całość może być z ssuszonej. Dziękuje za rady, będę kombinować.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Evva2 @ 22 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=794592Margot właśnie o to mi chodziło, że mam tylko suszoną a swieżej czy mrożonej to już nie i czy całość może być z ssuszonej. Dziękuje za rady, będę kombinować.
to myślę ,że może być tylko trzeba ja namoczyć na noc ,ja bym tak zrobiła i ew do przesmażenia dodała trochę jakiegoś dżemu jak z porzeczki ,wiśni itp