Rolada z nadzieniem budyniowo-pomarańczowym

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Dodaję do zimnego mleka i potem normalnie gotuję budyń
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Mi się papier ładnie odkleił od ciasta a jakiegoś z najwyższej półki nie miałam
icon_wink.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Annaa @ 17 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=662267zrobiłam miałam małe problemy ze zdjęciem papieru z ciasta , nalezy je oderwać zaraz po wybjęciu ciasta z piekarnika i przełożeniu na ściereczke czy można chwile odczekać ? a póżniej przy zwijaniu ciasta , przykleiło mi się do tej ściereczki mo9że było zbyt ciepłe kiedy je zwijałam? ta rolada musi poleżeć conajmniej jedeń dzień wtedy jest naprawdę pyszna
icon_smile.gif

dziekuje za przepis, dzisiaj też chyba ją upieke tylko zastanawiam sie nad zmianą masy np na krem czekoladowy z dodatkiem
cheers.gif
ale nie wiem czy pasuje do ciasta :D
jaki krem ,, jakie dodatki - maja córeczka uwielbia czekolade . jak wyzdrowieje na pewno upiekę !?
lecker.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Alkoholowe dodatki
cheers.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Sis, ja tylko zacytuję Ci Kodeks karny

Art. 208. Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 18. § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

icon_wink.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
No przecież Siostra ja nie chce dzieci upijać!!
Ewelinka chyba nie zrozumiała emota
cheers.gif
- albo ja głupia chce alkohol do masy ("krem czekoladowy z dodatkiem
cheers.gif
") lać
gruebel_2.gif


icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Ilona @ 28 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=681332No przecież Siostra ja nie chce dzieci upijać!!
Ewelinka chyba nie zrozumiała emota
cheers.gif
- albo ja głupia chce alkohol do masy ("krem czekoladowy z dodatkiem
cheers.gif
") lać
gruebel_2.gif


icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
dziewczyny kiedyś robiłam roladę i do masy dodałam troche alkoholu pycha
cheers.gif
jak się nie mylę wklepałam na forum "rolada 2 kolorowa " dobrze że mi przypomniałyscie muszę zrobić ten łakoć "dla dorosłych "w najbliższym czasie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jutro sie za nią biorę. Na niedziele ma byc obok pavlowej. Na 31wszą rocznice rodziców.
Pierwszy raz w zyciu bede rolade robiła
fiesgrins.gif


Blacha ta duza, czarna co była w piekarniku tak
icon_question.gif

O matko i córko...
icon_eek.gif

3mać kciuki - poprosze.
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
jeśli mogę ...
roladę warto ciut bardziej podpiec ona i tak później zmięknie, a wtedy ładnie od papieru odchodzi, i bardzo dużo cukru pudru na ścierkę wtedy nie przywrze do ścierki, i nie ma się co bać
icon_smile.gif
nawet jak tam coś pęknie, najlepiej ją zrobić dzień wcześniej , następnego dnia jest po prostu pyszna
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
moni77 @ 11 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=689452dokładnie ta blacha:)
trzymam kciuki
efekt wart stresu ktory i mnie towarzyszyl przy rolowaniu
icon_smile.gif
bussi.gif

Tak sie zastaawiam czy nie zrobic jej z wisniami z nalewki. A pomarancze bym na pavlowa wewaliła
gruebel_2.gif

Moni jadłaś - jak myślisz
icon_question.gif

Tylko wtedy nie dalabym skorki i aromatu
gruebel_2.gif


Ananasa tez mam żywego i w puszce
gruebel_2.gif


Annaa @ 11 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=689463jeśli mogę ...
roladę warto ciut bardziej podpiec ona i tak później zmięknie, a wtedy ładnie od papieru odchodzi, i bardzo dużo cukru pudru na ścierkę wtedy nie przywrze do ścierki, i nie ma się co bać
icon_smile.gif
nawet jak tam coś pęknie, najlepiej ją zrobić dzień wcześniej , następnego dnia jest po prostu pyszna
icon_smile.gif
Dziękuję za cenną rade. Tak też zrobie.
cvety.gif

No wlsnie chce robic jutro, jakby w razie mi cos nie poszlo to bede miala czas do niedzieli zeby cos jeszcze zrobic
icon_wink.gif

A wyniose chyba na balkon - owinieta szczelnie w foliowe worki, bo całą lodówke mam w lidlowym zielsku
rofl.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jeszcze dziwne pytanie
icon_wink.gif

Moni, bo ta blacha ma takie jakby wgłębienie - takie cus do wyciagania - tam tez lałaś ciasto (ja wiem, ze to ma byc na papierze ale skoro dziura to sie tam wiecej naleje
fiesgrins.gif
 

moni77

Member
Wrz 20, 2004
8,558
0
0
ja własnie doszłam do wniosku ze swoja ZBYT przypiekłam i dlatego była mało elastyczna i pękała...
myśle ze wiśnie plus zapach migdałowy i moze migdały będą super.
ja do pomarańczy chlupałam alkohol a pod ananasa nie mam pomysłu a sam moze być słodko mdły.
blacha moja jest z rantem a jeden bok ma jak pochylnia -ułatwiajacy zsuwanie. Lałam do początku tego brzegu. Cisto trzeba wyrównac bo ono nie ma az takich wlaściwosci samopoziomowania jak ciepane
cukru pudru nie sypałam bo ciasto i masa wyszły jak na mój gust zbyt słodkie, poprószyłam nieco ścierke ale nie tak ze została mi biała pudrowa warstwa
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ananas - napisalam tylko co mam w domu z owocow
icon_razz.gif

A no i jeszcze sliwki i jeżyny tez z nalewek
icon_wink.gif
(mama mnie obdarowala cobym do muffinek dodawala jak robie
icon_wink.gif
)
To pomysle jeszcze nad tymi owocami. Do pavlowej pasowalyby pomarancze (bo kwaskowe) a rolade juz wtedy chce z czyms innym
icon_biggrin.gif


To juz nie wiem czy przypiekac czy nie
icon_razz.gif


Oki to jakis noz czy lyżka się przyda.

Dzięki
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif