Rozgrzewająca owsianka inaczej*

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
moze to tez zalezy jak przy mace, ze platki maja rozna wilgotnosc i inaczej pija wode? Nie wiem
gruebel_2.gif

Dzisiaj rano robilam 'na oko' i zamiast orzechow, ktore sie skonczyly, dalam ziarna dyni i slonecznika. Zamiast jablka byl banan.
Taka wariacja na temat, tez zmaczna
icon_smile.gif
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
ja ostatnio dodalam oprocz jablka, suszone sliwki, figi, morele, czeresnie, mango, prazony slonecznik, namoczone migdaly, ale byl wypas
icon_lol.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Zawsze gotuje owsianke bez mleka zeby sie nie przypalala.
Gotuje na gesto i albo na koncu w garnku, albo juz na talerzu dodaje mleka. Kiedys jadlam ze zwyklym, teraz, ze wzgledu na dzieci, z sojowym.
Bardzo mnie cieszy fakt, ze wola owsianke od platkow sniadaniowych.

I poluje na niedrogi, nieduzy slowcooker. Zeby owsianka czekala na mnie, kiedy wstane.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Ani razu się tu nie wpisałam, a robie tę owsiankę według Twojego przepisu już od dłuższego czasu prawie codziennie. Wyjątki sa tylko wtedy, gdy zapomnę dokupić płatki albo jabłka (choć i bez jabłka już robiłam). DZiś akurat są w niej rodzynki, żurawina, brzoskwinia (suszone), migdały i orzechy laskowe.
Pierwsze wrażenie było takie sobie, ale teraz już ją bardzo polubiłam. Dziś nawet miodu nie dodawałam. Wystarczy mi słodycz z suszonych owoców.
Dzięki duende.