Rudolfy świąteczne

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Pomysł na wzór Rudolfików zaciągnęłam z sieci, zmieniłam jednak rodzaj samego ciasta, ponieważ zależało mi by ciasteczka nie były popękane, czyli miały lica gładziutkie jak niemowlęta ;o)

Składniki na ciastka:

220 g masła prawdziwego
340 g mąki tortowej
szczypta soli
2 żółtka
120-150 g cukru pudru
ewentualnie aromat (u mnie migdałowy)


potrzebujemy jeszcze:

precelki (chociażby lajkonika)
czerwone m&ms-y
kilka kostek czekolady do rozpuszczenia


Masło ucieramy z żółtkami, cukrem waniliowym, solą i cukrem pudrem na puszystą masę. Łączymy z przesiana mąką.
Gotową masę wstawiamy do lodówki na tak długo aż zrobi się twarda.
Ciasto nabieramy łyżeczką i w dłoniach formujemy kuleczki wielkości niewielkiego orzecha włoskiego. Lekko spłaszczamy, ale nie za mocno!
Wbijamy połamane precelki i układamy na blaszce wyłożonej pergaminem.
Ciasteczka pieczemy góra 10 minut, uważając by się nie przypaliły.
Ja dolną grzałke wyłączam po pierwszych 3 minutach i dopiekam juz tylko na górnej.
Ciasteczka zostawiamy do wystudzenia.
Czekoladę rozpuszczamy nad kapiela wodna i za pomocą wykałaczki malujemy oczka, brwi a może i uśmiech ;o)
Przyklejamy nia również noski z m&ms-ów. I zostawiamy do zastygnięcia czekolady.

Nic trudnego a jak cieszy ;o)
obrazek2i.jpg


obrazek1fq.jpg
 

Nicki1

Member
Lut 2, 2007
315
0
0
wczoraj też wypatrzyłam je w necie, ale przepis nie bardzo mi się spodobał, Twój widzę bardziej przystępny, a reniferki cudne!!
a paluszki nie będą spieczone za bardzo, bo w tamtym przepisie wkładało się je zaraz po upieczeniu?
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
właśnie ryzykowałam i powiem, że są lekko brązowawe, ale nie gorzkie, bardziej chrupkie, ale na smaku nie straciły
icon_smile.gif
oczywiście jesli nie przesadzimy z trzymaniem ciastek w piekarniku ;)
 

Russkaya

Member
Cze 10, 2010
113
0
0
Ciasteczka nie tylko dla dzieci
icon_smile.gif
Polecam!


Składniki (25sztuk)

* 70g masła
* 1 jajko, małe
* 1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
* 1/4 szklanki cukru
* 1 szklanka mąki
* 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1/3 łyżeczki soli
* 1/2 łyżeczki kakao
* czerwone groszki na nosy
* paluszki precelki na rogi


Masło ucieramy razem z cukrem, dodajemy jajko i miksujemy.

Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia, solą i kakao. Dodajemy do masy maślanej i zagniatamy ciasto. Schładzamy w lodówce 30 minut.

Z ciasta formujemy małe kuleczki, wczepiamy w nie paluszkowe rogi i czekoladowe drażetki na nosy. Patyczkiem robimy oczy.

Pieczemy 10 minut w temp. 180o

Studzimy na kratce.

Smacznego
icon_smile.gif



reniferkismall.jpg
 

Russkaya

Member
Cze 10, 2010
113
0
0
Wiem ,wiem widziałam już jakiś czas temu
icon_smile.gif
Chociaż przyznam, że pomysł podpatrzyłam na jakimś rosyjskim blogu.
Ale chciałam zapoznać Was z trochę innym przepisem, z którego robię nie tylko reniferki. Ciastka nie pękają, nie rozpływają się, więc można robić i inne zwierzątka
icon_smile.gif

Ale przyznaję, że Twój pomysł z przyklejeniem nosków na czekoladę jest fajny, u mnie ciasto się zabarwiło od drażetek.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Russkaya @ 28 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1067611Wiem ,wiem widziałam już jakiś czas temu
icon_smile.gif
Chociaż przyznam, że pomysł podpatrzyłam na jakimś rosyjskim blogu.
Ale chciałam zapoznać Was z trochę innym przepisem, z którego robię nie tylko reniferki. Ciastka nie pękają, nie rozpływają się, więc można robić i inne zwierzątka
icon_smile.gif

Ale przyznaję, że Twój pomysł z przyklejeniem nosków na czekoladę jest fajny, u mnie ciasto się zabarwiło od drażetek.
W takim razie na zdjęciu widnieją chyba inne ciastka. Bo ja widzę popękane.