Sałatka małorosyjska

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Ślicznie dziękuję!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
obawiam sie, ze nie mam nigdzie zachowanych zdjec, ale poszukam tylko jak wroce z urlopu. Jesli nie znajde to nie ma problemu , na pewno bede robic na zime wiec sfotografuje znow, tylko, ze przez sliok to zbytnio nie ma co ogladac
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Podnoszę bo będę robić
icon_mrgreen.gif
.Z zeszłego roku uchowałam jeden słownie jeden słoik.Pilnuje go do czsu aż zrobie nową porcje ,bo muszę mieć jak mi się zachce ,no muszę i już
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Zrobiłam,kiedy mogę otworzyć i spróbować?

A tu fotka.Nie wiem czy tak miało wyjść.Ogórków nie obierałam.

salatka_1.jpg
 

Załączniki

  • salatka_1.jpg
    salatka_1.jpg
    87.1 KB · Wyświetleń: 6

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja nigdy nie otwieram przed zimą, więc nie mogę określić kiedy najwcześniej można ją otworzyć, kiedy jest już odpowiednio "przegryziona", więc nie odpowiem. A może już próbowałaś?
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Sałatka jest pychota, nawet nie przypuszczałam ze może byc taka pyszna. Skusiłam sie opiniami i nie załuję ;) Nie wiem czy to kwestia moich nad wyraz dojrzałych pomidorów ale ja miałam dość sporo sosu w tej sałatce a na zdjeciu kasik widzę, że ona jekby bardziej zwarta jest... hmm... Może to dlatego ze z czytego lenistwa nie robiła przecieru tylko pomidory w skórce siup do sałatki... Ale sosik jest też pyszny więc całość PRZEPYSZNA ;) Dzieki za przepisik.
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Layla @ 28 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=743488Sałatka jest pychota, nawet nie przypuszczałam ze może byc taka pyszna. Skusiłam sie opiniami i nie załuję ;) Nie wiem czy to kwestia moich nad wyraz dojrzałych pomidorów ale ja miałam dość sporo sosu w tej sałatce a na zdjeciu kasik widzę, że ona jekby bardziej zwarta jest... hmm... Może to dlatego ze z czytego lenistwa nie robiła przecieru tylko pomidory w skórce siup do sałatki... Ale sosik jest też pyszny więc całość PRZEPYSZNA ;) Dzieki za przepisik.
icon_smile.gif
Kiedyś dawno, dawno temu też tak robiłam, że dawałam całe pomidory ( bo tak miałam w oryginalnym przepisie), ale przeszkadzały mi potem skórki, pestki, no i jak dla mnie sałatka była za rzadka ( od tego soku pomidorowego właśnie) dlatego też przerobiłam stary przepis i zaczęłam robić po swojemu, czyli najpierw przecieram pomidory a potem tak jak opisałam.

P.S. Nie robiłam w tym roku a mam w zapasie tylko 2 słoiczki
icon_confused.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja muszę w tym roku koniecznie zrobić z podwójnej porcji, bo bardzo mi brakowało tej sałatki w sezonie zimowym.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Jaka kapusta ma być użyta, bo z tego co widzę to przepis jest zmodyfikowany tak by nie była to włoska.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
jak chcesz to możesz dać włoską( w oryginalnym przepisie, ze starej karteluszki była właśnie włoska). Ja nie lubię włoskiej, bo wydaje mi się zbyt sucha, no chyba, że taka mi się kiedyś trafiła, że w ogóle soku nie puściła
icon_rolleyes.gif
, dlatego daję najzwyklejszą białą kapustę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Zrobione. Już przed słoikowanie smakuje pysznie, choć mój N. zastanawia się z czym to się je?

3793116648_5ccdde5289.jpg
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
robię właśnie tę sałatkę, wszystko w miskach osobno poszatkowane, przecier z pomidorów się robi tylko.... pomidory zajmują cały mój największy garnek i zupełnie nie wiem, jak mam dodać pozostałe składniki i gotować
icon_sad.gif
Podzielę chyba na cztery mniejsze garnki, lecz wtedy proporcje mogą się nieco zaburzyć;( buuuu....
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
okej, spanikowałam, wystarczyło 2 gary
icon_smile.gif

Wygląda i pachnie wspaniale! Pozostało mi nieco płynu, więc wyjęłam z niego ziele i liście laurowe, zniksowałam z resztkami warzyw, dodałam ociupinkę żelatyny i przelałam do małych butelek po sosie słodko-kwaśnym. Będzie świetny nowy sos słodko - kwaśny.
icon_smile.gif

Teraz sobie wszystko stygnie pod kocykiem. Wyszło mi 13 słoiczków 200-400ml i trzy butelki sosu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
slinka mi leci jak patrze na zdjecie villanelle.

ja najczesciej jem ja do kielbasek na goraco albo do frytek i jajka sadzonego.

duende, swietny pomysl z tym sosem!
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
robilam wczoraj, wyszlo mi 9 sloikow... nie litrowych i nie takich od dzemu.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
chyba z 10 lat nie robiłam tej sałatki ( sądząc po moim ostatnim tu wpisie.) aż do dziś
icon_biggrin.gif

Zrobiłam z podwójnej porcji- część dla siebie, a część dla córki.
 

Załączniki

  • 002_ma_y.jpg
    002_ma_y.jpg
    106.3 KB · Wyświetleń: 2