Sałatka ogórkowo-paprykowa

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Znalazłam przepis gdzieś w necie
icon_smile.gif
Sałatka wyszła pycha :D smak lekko słodki...Ze względu na małą ilość składników, które posiadałam zmniejszyłam proporcje i takie podaję:

1 kg ogórków
2 duże czerwone papryki
2-3 cebule (to zależy od upodobania,u nas mało się jada cebuli więc dałam 3 malutkie)

Ogórki obieramy i kroimy na plasterki.Paprykę w kostkę, a cebulkę w plasterki lub półplasterki. Ja zrobiłam w ten sposób, że w miseczce na spód dałam ogórki, później papryczke, a na koniec cebule.Odstawiłam tak an ok 2 godzinki.

Zalewa:
3/4 szkl wody
3/4 szkl octu
3/4 szkl cukru
1/2 łyżki kolendry
1/2 łyżki kardamonu (ja nie dodałam bo nie miałam
icon_smile.gif
)
1/4 łyżeczki ziela ang.
1/4 łyżeczki gorczycy

Zalewę zagotować. Warzywa wrzucić do wrzątku i pogotować 1 min. Nakładać do słoików i zalewać zalewą.Pasteryzować 10 min.

Z tego wyszło mi 4 słoiczki po dżemie i troszkę
icon_smile.gif


Moja podpowiedź: Po wrzuceniu warzyw do wrzątku i zagotowaniu zostawiłam na pare min.Wcześniej robiłam i jak się wyciągnie od razu po tej 1 min to troszkę za mało zalewy jest. Jednak gdy parę minutek poleża warzywka w gorącej zalewie to szybiutko puszczą troszkę soku i wystarcza
icon_smile.gif


Polecam gorąco i smacznego
icon_smile.gif


Mam foto, ale niestety robione telefonem i zła jakość, ale jeśli są chętne to wstawię
lecker.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Bardzo smacznie się zapowiada. Zrobię na próbę z tej ilości.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
rany teraz dopiero widze date, ale jesli ciagle to zdjecie masz, to ja prosze ....
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No teraz to już jej nie mam
icon_mrgreen.gif
Jak zdobędę tanią papryczkę to zrobię i w tym roku.
Bardzo polecam, bo smaczna
daumen.gif
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Arabesko nakładasz sałatkę do słoiczków i zakręcasz. Wstawiasz do gara z gotującą się wodą, tak do 3/4 wysokości słoików musi być woda. i ma sobie tak bulgotać 10 min. Wyjmujesz z gara słoiki i do góry nogami
icon_wink.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
a proszę Cię bardzo
icon_mrgreen.gif


sałatka bardzo dobra wychodzi, w tym roku też będę robić, ale czekam na swoje ogórasy i paprykę
icon_lol.gif
 

Uma

Member
Wrz 11, 2007
341
0
0
Dziś zrobiłam - Ewuniu świetny przepis
anbetung.gif

Pachną cudnie!!
Fotka zrobiona i doklejona
icon_smile.gif

Moje są bardziej kolorowe bo dodałam po kawałku czerwonej, pomarańczowej i zielonej papryki.
 

Załączniki

  • IMG_4477.JPG
    IMG_4477.JPG
    177.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: