Sałatka z fasoli, jajek i kiszonych ogórków

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ja ją robiłam pierwszy raz, dobra, ale nie zachwyciła mnie, dla mnie zbyt mało wyrazista, nie mogłam doprawić, dałam więcej cebuli i trochę octu winnego i ciągle mi czegoś brakowało.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobiłam, mam na jutro do pracy
icon_smile.gif

Dodałam 2 niewielkie ziemniaki pokrojone w kostkę bo akurat miałam do zużycia.
Sos z oliwy i musztardy, a jako, że robiłam z pamięci dałam koperek zamiast natki. Ale i tak pyszna
icon_smile.gif
 

yazmat

Member
Sty 7, 2009
835
0
0
zrobiłam 3 razy już, w różnych wariacjach - z musztarda zamiast oliwy, z cebula/slonecznikiem lub bez, z zielonym groszkiem tez fajna
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Aaaaa... yazmat dzięki, że wyciągnęłaś temat, bo kupiłam kilka dni temu wszystko na tę sałatkę, tylko zapomniałam ją zrobić
dump.gif
Lecę gotować jaja.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wlasnie wpadla mi w oko ta salatka i tak mysle sobie, ze zamiast ogorkow kiszonych dam kiszone jalapeno i dressing zrobie z limonka i kolendra bo widzi mi sie ona w meksykanskich smakach. Dam znac.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Yrso, zrobilam dzis na lunch salatke na bazie twojego przepisu. Jak wspomnialam wyzej, zamiast ogorkow kiszonych dodalam jalapeno. Rowniez awokado i kukurydze. Posypalam uprazonymi pestkami dyni. Wszystko w limonkowym dressingu.

Wzielam dwie puszki mieszanych fasoli, wiec wyszla duza salatka i sporo zostalo. To co zostalo wymieszalam z ugotowana czerwona quinoa i zjedlismy na obiad z szaszlykami z kurczaka i warzyw.

Jest pyszna! Na pewno do powtornego wykonanania. Dziekujemy za inspiracje
icon_biggrin.gif


Mexican_Bean_Salad_1.jpg Mexican_Bean_Salad.jpg

 

Załączniki

  • Mexican_Bean_Salad_1.jpg
    Mexican_Bean_Salad_1.jpg
    95.7 KB · Wyświetleń: 5
  • Mexican_Bean_Salad.jpg
    Mexican_Bean_Salad.jpg
    101.4 KB · Wyświetleń: 5

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Tatter, zdjęcie jest tak apetyczne, że tę sałatkę po prostu trzeba zrobić. Jakiej firmy miałas mieszankę fasoli?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Nawet nie umiem sobie wyobrazić, jak smakuje kiszone jalapeno. Ładnie wyglądają takie mieszane fasolki
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Smakuje...ostro rzeklabym. Nie ma u was z tex-mex? Alternatywnie moglabys sobie sama zakonserwowac, w sezonie mozesz gdzies zakupic?

A fasolki mieszane - im wiecej rodzajow tym piekniejsza i smaczniejsza salatka. Wbrew pozorom nie wszystkie maja taki sam smak rowniez.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (yrsa @ 4 Feb 2016, 13:33 ) index.php?act=findpost&pid=1603601Zakonserwować, czy zakisić? Konserwowe to w sklepach są.
Dobre pytanie i sluszna uwaga. Chodzi mi o jalapeno konserwowane w zalewie octowej. U nas konserwowanie warzyw/owocow obejmuje zarowno produkty zalewane roztworem octowym, jak i konserwowane w soli/solance. Czasem sama siebie konfuduje i niestety przy okazji innych tez
fiesgrins.gif