Sałatka z kiszonych ogórków i cebulki

m.agga

Member
Lis 7, 2008
97
0
0
Proponuje Wam świetną acz zarazem banalną sałatkę z kiszonych ogórków i cebulki.
Moja mama używa do tej sałatki, tzw. mocno ukiszonych ogórków z zimowych zapasów:) Ja preferuję każde, nie tylko te mocno ukiszone.

Ja robię zazwyczaj "na oko" i "na smak".
Zasada jest taka:
na 2 średnie kiszone ogórki biorę 1 średnią cebulkę.

Cebulkę obieram, kroję w krążki i zalewam na chwilkę wrzątkiem aby się sparzyła. W tym czasie kroję ogórki w talarki. Cebulkę przelewam zimna wodą, mieszam z szatkowanymi ogórkami.
Doprawiam:
solą
cukrem
pieprzem.. do smaku.

Ma być kwaśno- słodkawo -pieprzna. Skrapiam oliwą. I tyle.
Jest naprawdę fajna i zaskakująco prosta i szybka.

Podaje do smażonej wieprzowiny, a mój luby wcina na kanapkach z wędliną i kapką majonezu.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Ja robię podobnie, ale nie sparzam cebuli, tylko zostawiam razem do przegryzienia. I bez przypraw, ale z pieprzem spróbuję.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ja tez robie ja dosc czesto zreszta, cebuli nie parze, i kroje ja w kosteczke, reszta tak samo
lecker.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
U mnie robi się z kwaśną śmietaną, bez cukru i bez sparzania cebuli, bardzo lubię taką sałatkę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
O, ja też podobną robię. Najbardziej smakuje mi z ziemniakami i sosem mięsnym (takim ciężkim, kalorycznym...) Co prawda nie sparzam cebuli. Ogórki i cebulę kroję w kostkę (tu znakomicie sprawdza się mandolina
icon_smile.gif

Pozostałe składniki podobnie.
Co do cukru, to robiąc mizerię ze świeżych ogórków też ociupinkę cukru daję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo taką lubię ale nigdy nie sparzam cebuli, po prostu drobno kroję.
a nawet gdybym pokroiła grubo, też mi nie przeszkadza, bo bardzo lubię cebulę
icon_smile.gif


a próbowałyście ogórki z dodatkiem chrzanu? Często robie tez taką sałatkę. https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...mp;hl=chrzanowa Bardzo polecam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
też robię od bardzo dawna, ja również nie sparzam cebuli, bo i po co? Najczęściej podaję do wątróbki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

m.agga

Member
Lis 7, 2008
97
0
0
To ja następnym razem tez nie będę parzyć cebulki. Zawsze się bałam, ze będzie zbyt ostra. Ale jutro do obiadu mam zamiar ją podać i zrobię jak mówicie:)
Pozdrawiam
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
I ja taką robię - najczęściej daję czerwoną cebulę
icon_smile.gif

Pyszna!
 

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
ja też często robię tą sałatkę . kroję wszystko w kostkę i nie sparzam cebuli pyszna i szybka
 

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
Proste rzeczy zawsze są najlepsze i dokładnie tak jest z tą sałatką
icon_smile.gif
Super, wchodzi na stałe do naszego jadłospisu
icon_smile.gif