Sałatka z kurczakiem gyros

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Ten przepis dostałam od mojej koleżanki, Grażyny. Sałatka jest rewelacyjna, i smaczna nawet po 2-3 dniach (o ile tak długo uda sie jej nie zjeść).
2 filety z kurczaka pokroić w kostkę średniej wielkości, podsmażyć na oleju, a kiedy juz usmażone wsypać przyprawę gyros - ok. 1/2 opakowania (są takie gotowe), chwilę jeszcze podmażyć, po wystygnięciu układać warstwami, smarując na przemian majonezem i keczupem:
mieso
keczup
1 cebula w kosteczkę
majonez
4-5 ogórków konserwowych w kosteczkę
keczup
1 puszka kukurydzy odsączonej
majonez
kapusta pekińska (kilka liści) pokrojonych w paseczki

Smacznego!
icon_razz.gif
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
Ja robie podobna, podam dokladny przepis i fotke wkleje

b]Pyszna sałatka z kurczakiem[/b]

2 piersi kurczaka
3 łyżeczki przyprawy do Gyrosu firmy np. Kotanyi
1 kapusta pekińska
6 ogórków kiszonych
1 puszka kukurydzy

Na sos:
6 łyżek majonezu+ 3 łyżki jogurtu naturalnego + 1 łyżka ketchupu + sól+pieprz


Piersi pokroic w drobne kawalki. Na pate;lni rozgrzac olej i podsmażyć kawalki kurczaka, dodac przyprawe i smazyc z przyprawa az do zarumienienia mieszajac czesto. Kapuste pociac drobno. Ogorki pokroic w kostke. Skladniki sosu wymieszac ze soba w kubku.

Na dno miski układamy kolejno warstwy:

1/2 poszatkowanej kapusty pekinskiej,
1/2 porcji usmazonego kurczaka z przyprawa,
1/2 puszki kukurydzy,
1/2 porcji sosu rozsmarowanego rowno na powierzchni,
1/2 porcji pokrojonych w kostkę ogórkow,
1/2 porcji kurczaka,
1/2 porcji sosu
1/2 porcji kapusty
1/2 połowa kukurydzy
1/2 ogorkow

Jesli ktos lubi mozna dodac wiecej sosu.

Sałatka jest najlepsza, gdy postoi w lodówce okolo 2h.

gyros.jpg
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Sałatka owa jest cudownie przepyszna - powaliłam nią na kolana rodzinkę.

Nie miałam kapusty więc dałam sałatę zieloną, ale taką cienką warstewkę i 4 cyce kurze - pysznie było bardzo.
Dziękuję za wspaniały przepis, wchodzi on do mojego stałego repertuaru.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kasha, a którą wersję robiłaś?
Owieczkową, ale zrobiłam odstępstwa: dałam sałatę i ogórki konserwowe bo to akurat miałam pod ręką, aaaa i cebulkę. Dostosowałam do swoich gustów - jakoś pekińskiej nie lubię i taka jej ilość to dla mnie za dużo.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Szkoda :roll:
Kochanie, ależ to to samo, proszę nie smuć się.
Ja muszę mieś jak krowie na rowie, a tam były konkretne ilości podane. Od Ciebie ukradłam za to ogórki konserwowe i cebulkę :lol: więc i tak była bardziej po Moniakowemu niż po Owczemu :lol:
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Wykorzystałam sam pomysł na sałatkę ale z braku kapusty pekińskiej zmieniłam skład. Jako podstawę dałam oczywiście piersi drobiowe z przyprawą gyros, puszkę kukurydzy, duży ogórek kiszony i do tego wpakowałam ugotowaną sałatkę meksykańską (mrożonka Hortexu). Sos z majonezu i ketchupu plus trochę grubo mielonego pieprzu. Wyszła pyszna! Nawet moja ciocia, zatwardziała konserwatystka jedzeniowa, wsuwała sałatkę na śniadanie wielkanocne i jeszcze prosiła o dokładkę
 

zielona

Member
Wrz 17, 2004
651
0
0
Własnie prosiłam bratową, żeby mi szybko przepis podała-bo ja chce Wam polecić- a tu prosze juz jest...pyszna była przebojem tych swiąt-tylko ogórek był zdaje sie zielony ( :mrgreen: tzn-świezy nie kiszony) i mięsko mielone wieprzowe
 

zielona

Member
Wrz 17, 2004
651
0
0
a wersja mojej bratowej była własnie z mięsem mielonym-usmażonym
jak mi wyśle mailem przepis to go tutaj wkleje-bo to troche inny wariant tej samej sałatki-bardzo pyszny!!!
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
sluchajcie, a na ta porcje to dac dwie piersi podwojne jak sa, czy dwie pojedyncze czyli jedna podwojna?

:dump:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
dzieki:)

pzdr
yenn