Sałatka zimowa Pani Krysi, która powala mnie na kolana :)

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Przepyszna sałatka na zimowe dni. Uwielbiam ją :lol:

1 kg buraków czerwonych
1 kg marchwi
1 kg cebuli
1 kg białej kapusty

Zalewa:

1 i 1/2 litra wody
1 szklanka octu 10%
1/2 szklanki oleju
3/4 szklanki cukru
2 płaskie łyżki soli
4 listki laurowe
8 ziaren ziela angielskiego

Buraki, marchew (obrane) i białą kapustę trzemy na tartce o grubszych oczkach.
Cebulę obieramy i ktoimy w talarki.
Warzywa wrzucamy do zalewy i gotujemy w niej 20 minut.
Przekładamy do słoików i pasteryzujemy 10 minut od momentu wrzenia.

POLECAM :lol: JEST PRZEPYSZNA :lol:

Źródło: Przepisik mam od Pani Krysi :lol: :lol: :lol: :lol:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
I nie mocno octowa. Troche mniej jak 1,25% :mrgreen:
A to sie gotuje z octem, czy ocet na koniec dodac?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
przeginam z tym octem. Ciagle przeliczam procenty. Moze to objaw alkoholizmu inaczej :mrgreen: :dump:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Naprawdę jest coś lepszego od dwudniowej sałatki BeatoeSzowej?? Nie wieeeerzęęęęę... :roll: :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja myślę, że to nawet będzie trochę podobna do mojej dwudniowej, zastanawiałam się zcy aby nie spróbować kiedyś zrobić tak na bieżące zużycie, do obiadu, zwłaszcza, że Joanka uwielbia wszystko co z buraczkami jest
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ja myślę, że to nawet będzie trochę podobna do mojej dwudniowej, zastanawiałam się zcy aby nie spróbować kiedyś zrobić tak na bieżące zużycie, do obiadu, zwłaszcza, że Joanka uwielbia wszystko co z buraczkami jest
wczoraj zrobiłam a dziś próbowałam i już jest pyszna :lol: :lol: :lol: także rób :lol: :lol: :lol:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
U mnie jeszcze nie czas. Polskie dozynki to tutejsze Thanksgiving.
ALe podoba mi sie, ze wszystko na tarce o grubych oczkach zaprzede do roboty obrzydlego robota :cheers: :cheers:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
HII- powiedz proszę - jak te warzywka pogotują się chwilkę i później wkładam do słoików razem z tą zalewą, czy je trochę odcisnąć :dump:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No ja muyślę, że z zalewą, ta zalewa przecież chyba konserwuje. Ale mogę się mylić.Jeśli będzie dużo zalewy, to ew. przed podaniem odsączyłabym jej nadmiar. Ale do słoików to chyba z. Zobaczym co Hihi powie
 

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
Od wielu lat tę sałatkę robią moi rodzice , właściwie teraz to już sam tato i jeszcze mnie obdarowuje :oops:
ja przetworowy cienias jestem :oops:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Gohha- zrób ją sama - będziemy się wspierać telepatycznie, bo tak na prawdę to ja w tym roku po raz pierwszy w życiu zabrałam się za przetwory :!: :oops: i póki co Beatkoeszkowa sałatka małorosyjska siedzi w słoikach, ogórki w zalewie musztardowej, sałatka z zielonych ogórków też no i standardzik ogórasy kiszone i konserwowe też są - O, to na razie tyle:)) a jutro HII będzie na tapecie:)))
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Sałatka gotowa, tylko jeszcze czeka na wygrzanie w garze.