Sałatki z paluszkami krabowymi (surimi) - duuuuży zbiór !!

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
Wklejam cały mój zbiór przepisów na sałatki z surimi, które bardzo lubię. Na początku myslałam, żeby wrzucić do działu frakcji pływającej ze względy na "rybne" pochodzenie surimi, ale po przemyśleniu wrzucam jednak w sałatki. Mam nadzieję, że komuś się przyda :lol: :lol: :lol:



CRAB-SURIMI

20 dag gotowanego mięsa z krabów (lub paluszków krabowych), główka kruchej zielonej sałaty lub kapusty pekińskiej, 4 pomidory, 2 jaja ugotowane na twardo, 20 oliwek czarnych, 4 łyżki majonezu, 4 łyżki jogurtu naturalnego, pół papryki żółtej, pół papryki czerwonej, 2 cebule, chili, sól, pieprz

Umyć sałatę i porwać na kawałki, dodać jedno jajko poszatkowane. Pomidory
pokroić w cząstki, dodać rozdrobnione mięso z krabów lub paluszków krabowych.
Obrane cebule pokrojone w drobną kostkę, papryki, po usunięciu gniazd
nasiennych pokrojone w kostkę łączymy z resztą składników sałatki. Z majonezu, jogurtu i chili po wymieszaniu powstaje sos. Doprawiamy go do smaku solą i pieprzem. Mieszamy z sałatką. Podajemy udekorowaną oliwkami i posypaną drobno posiekanym drugim jajem.

Sałatka krabowa

paluszki krabowe+szklanka ugotowanego ryzu+papryka czerwona
konserwowa+zielenina+majonez.paluszki kroisz w kawaleczki o dl.1 cm,mieszasz z ryzem i pokrojona drobno papryka, dodajesz majonez. ja dodaje szczypte curry i natke.


Sałatka krabowa

Składniki:
- 1 opakowanie (250 g) paluszków krabowych
- 2 pomidory
- 2 cebule
- 2 torebki ugotowanego ryżu
- sól
- pieprz do smaku
- 1 słoik majonezu

Sposób przyrządzania:

Paluszki rozmrozić, zdjąć folie, pokroić w kostkę pomidory i cebulę też w kostkę. Ryż posolić, popieprzyć, dodać pokrojone pomidory i cebulę, majonez.

Pasta surimi

Paluszki krabowe kupione w sklepie,
majonez niskotłuszczowy w stosunku 2:1 (kraby:majonez,
w sensie pojemności).
Dodatki:
cytryna,
pieprz,
pieczywo posmarowane masłem.

To jeden z najbardziej smakowitych kąsków "śniadaniowo-kolacyjnych". Paluszki krabowe kupione w paczkach rozmrozić i drobno pokroić. Następnie wymieszczać z majonezem niskotłuszczowym w proporcjach 2:1 (kraby do majonezu - pojemnościowo). Po wymieszaniu skropić odrobiną cytrynki i szczyptą pieprzu. Wymieszać i zajadać z chrupiącym białym pieczywkiem posmarowanym masełkiem czosnkowym. Uwaga potrawa silnie uzalezniająca.
Najlepiej przechowywać (o ile coś zostanie) w lodówce na dolnej półce. Smak dosłownie po "przeleżeniu w lodówce" zniewala!



Sałatka krabowa

paczka paluszków krabowych
ogórek szklarniowy( duży)
pęczek koperku
makaron sojowy lub ryżowy( jak kto woli, z obydwoma smakuje tak samo dobrze...
2 łyżki majonezu (najlepiej kielecki, lub inny o dośc intensywnym smaku)
sok z 1 cytryny

paluszki skrapiam sokiem z cytryny i tak pozostawiam do rozmrożenia. kroje je w kostkę, makaron przygotowuje wg przepisu na opakowaniu, ogórka obieram, ścieram na tarce o grubych oczkach. koper drobno siekam, całość mieszam dodaje majonez i na godzinke do lodówki, żeby było schłodzone...


Sałatka z paluszków krabowych

Potrzeba 1 paczkę mrożonych paluszków(szybko się rozmrażają) ,1 puszkę czerwonej fasoli,por,pieczarki zs słika w plasterkach we własnym sosie i majonez. Paluszki krabowe i por kroimy na plasterki i mieszamy z majonezem i pozostałymi składnikami dodajemy pieprz i sól.

Sałatka krabowa

pokrojone w poprzeczne plasterki/oczywiście rozmrożone/+ gotowany i ostudzony sypki ryż+majonez i koniecznie dużo świeżego, posiekanego koperku.

Paluszki krabowe w cieście piwnym

Ciasto piwne robi się tak jak naleśnikowe tylko trochę gęściejsze i zamiast mleka wlewa się piwo i łyżkę oliwy lub oleju.Potem macza się rozmrożone paluszki i smaży na rumiano na rozgrzanym oleju. Do tego ryż na sypko i osobno sos chili. Aha, zapomniałam dodać, że ciasto piwne należy przyprawić solą i można jeszcze czymś pikantnym (ale niekoniecznie jeżeli podaje się do potrawy sos chilli


Kraby w sezamie
paluszki krabowe,
sezam,
jajko,
mąka
sól,
pieprz,
olej.

Roztrzepujemy jajko z sola, pieprzem, maka. Konsystencja wolnego ciasta nalesnikowatego. Zamrozone paluszki krabowe zanurzamy w ciescie, obtaczamy w sezamie, smazymy w glebokim tluszczu w frytkownicy ok. 5 minut.
Paluszki musza byc zamrozone. Temp. tluszczu ok. 180.
Makaron z krabami
25 dag makaronu (muszelek),
puszka krabów lub opakowanie paluszków krabowych,
puszka konserwowej czerwonej fasoli,
pół puszki kukurydzy,
pół szklanki majonezu,
pół szklanki jogurtu naturalnego,
15-20 czarnych oliwek,
2 jaja ugotowane na twardo,
sok z połówki cytryny,
łyżka posiekanego koperku i szczypiorku,
sól

Makaron ugotować w dużej ilości osolonej wody, odcedzić i przelać zimną wodą. Po schłodzeniu połączyć z krabami lub pokrojonymi w kostkę paluszkami krabowymi, czerwoną fasolą i kukurydzą. Dodać pokrojone drobno jaja, wymieszać z majonezem i jogurtem. Doprawić solą i sokiem z cytryny do smaku. Podawać udekorowany oliwkami oraz posiekanym koperkiem i szczypiorkiem

Sałatka z krabów z jabłkami

40 dag konserwowego mięsa z krabów,
2 kwaskowate jabłka,
pół cytryny,
2 jaja ugotowane na twardo,
ugotowany seler,
4 łyżki majonezu,
zielona sałata,
nać selera,
sól,
pieprz

Odsączyć mięso z zalewy. Rozdrobnić ugotowane na twardo jaja. Obrany ze skórki seler oraz jabłka zetrzeć na grubej tarce jarzynowej, skrapiając bezpośrednio po starciu sokiem z cytryny. Wymieszać mięso z krabów z jabłkiem, selerem i jajami, dodać majonez, jeszcze raz wymieszać całość, przyprawić solą i pieprzem. Sałatkę podawać w pucharkach wyłożonych liśćmi sałaty, udekorowaną gałązkami selera


Omlet z krabami i groszkiem
20 dag mięsa konserwowego z krabów,
4 jaja,
łyżka białego wina półwytrawnego,
łyżeczka sosu sojowego,
łyżka mąki,
4 łyżki zielonego konserwowego groszku,
2 łyżki oleju,
koperek

Z roztrzepanych jaj, wina, sosu sojowego i mąki przygotować ciasto. Wymieszać je z osączonymi krabami i zielonym groszkiem. Omlety smażyć na rozgrzanym oleju. Podawać posypane koperkiem.
Krabowy melon
Melon,
20 dag mrożonych (gotowanych) krabów (lub krewetek),
4 łyżki majonezu,
3 łyżki keczupu,
kilka kropel sosu tabasco,
łyżeczka winiaku,
cytryna,
natka pietruszki,
sól

Schłodzić melon trzymając go przez 2 godz. w chłodziarce, następnie obrać, pokroić na ćwiartki, wypestkować. W tym czasie rozmrozić kraby (krewetki). Majonez wymieszać z keczupem, sosem tabasco, winiakiem, sokiem z ćwiartki cytryny oraz niewielką ilością soli. Melona pokroić na cząstki. Kraby (krewetki) połączyć delikatnie z cząstkami melona, polać majonezem. Ozdobić plasterkami cytryny i natką pietruszki, podawać bezpośrednio po przygotowaniu.
Sałatka krabowa
- opakowanie zamrożonych paluszków krabowych
- 5 jajek
- pęczek koperku
- majonez niskokaloryczny
- przyprawy
- cytryna

Paluszki obrać z folii, pokroić na 1cm kawałki. Jajka ugotować na twardopokroić w kostkę, skropić cytryn±. Koperek posiekać. Wszystko wymieszać z majonezem, przystroić plasterkami cytryny.
Danie na: 2 osoby

Sałatka krabowa

paluszki krabowe - 1 opakowanie
por - 1 szt.
cytryna - 1/2 szt.
oliwa z oliwek – 1 łyżka lub olej słonecznikowy
sól, biały pieprz
cukier - szczypta
świeży koperek - 1/2 pęczka

Por dokładnie umyć, osączyć, białą część pokroić w drobną słomkę. Paluszki krabowe pokroić wzdłuż. Oliwę wymieszać z sokiem z cytryny, dodać do smaku sól, cukier i biały pieprz, wymieszać. Pora i paluszki krabowe polać sosem. Koperek dokładnie umyć, osaczyć, ozdobić sałatkę gałązkami koperku, wstawić do lodówki na co najmniej 30 minut.
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Brzmią super :lol:

Kupuję gotową, z jajkami i majonezem. To właściwie jest taka pasta ale niestety są w niej też utrwalacze :oops: więc niezbyt często ją jemy.

Nigdy nie robiłam sama ale teraz na pewno którąś popełnię. Dzięki za tyle wspaniałości :wink:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam tę drugą, była pyszna i ślicznie, kolorowo wyglądała. Zamierzam ją zrobić na popisową kolację. Dziękuję za przepis.
Dałam duuuuuuuużo koperku:)
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
ale narobiłas mi smaku
ale niechcacy kupilam surimi o ksztalcie krewetek :shock: :dump:
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Ja mam w domu zamrozone surimi. Myslalam ze nalezy je po rozmrozeniu ugotowac, a tutaj widze ze nie.

Chcialabym sie upewnic: czy naprawde nie musze gotowac albo smazyc? Mozna jesc tak, bez obrobki termicznej?
 

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Pewnie Simona już dawno je spałaszowała, ale napiszę
icon_wink.gif
Surimi są gotowe do spożycia po rozmrożeniu - ale można je też smażyć np.w cieście naleśnikowym, albo dać jako składnik do jakiejś zapiekanki (też uprzednio rozmrożone).
 

Salem

Member
Lis 4, 2008
1
0
0
Przepis na sałatkę krabową:

- dwa awokado
- cztery jajka ugotowane na twardo
- paczka paluszków krabowych
- śmietana
- majonez
- 3-4 ząbki czosnku


Ze śmietany, majonezu i wyciśniętego czosnku przyrządzamy sos czosnkowy. Awokado obieramy, kroimy w kostkę, układamy na dnie miski lekko podlewając sosem. Pokrojone jajko układamy na awokado i również polewamy sosem. Na koniec pokrojone w kostkę paluszki kładziemy na wierzch i polewamy sosem.

Sałatka po 30 minutach w lodówce gotowa do zjedzenia.

Smacznego!

PS Wersja hardkor mówi o dodaniu do sosu czosnkowego posiekanego koperku, ale ponieważ koperek mój wróg i śmiertelna trucizna to robię wersję non-koperek ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
KASIA.B @ 16 Feb 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=244992Sałatka krabowa
- opakowanie zamrożonych paluszków krabowych
- 5 jajek
- pęczek koperku
- majonez niskokaloryczny
- przyprawy
- cytryna

Paluszki obrać z folii, pokroić na 1cm kawałki. Jajka ugotować na twardopokroić w kostkę, skropić cytryn±. Koperek posiekać. Wszystko wymieszać z majonezem, przystroić plasterkami cytryny.
Danie na: 2 osoby
Pyszna
icon_exclaim.gif

Wydrukowałam tacie wszystkie przepisy i miał sobie wybrać jaką miałabym mu zrobić. Padło na jajową
icon_wink.gif

Koperek dałam mrożony. Przyprawy podstawowe - pieprz i sól.
Odłożyłam sobie 2 łyżki i zamiast majonezu dałam jogo nat. Mniam
lecker.gif

Będę robić częściej.
Dziękuję
cvety.gif
 

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
No i moja ukochana salatke krabowa dodam do zbioru
icon_mrgreen.gif


Puszka ananasow
Pol puszki kukurydzy (lub wiecej,jak kto lubi)
Jedno opakowanie paluszkow
4 jajka
2-3ziemnaki ugotowane lub 1/3 albo pol paczki ryzu
duzo koperku
majonez
pieprz, sol


Ananasy pokroic, dodac kukurydze, pokrojone cienko paluszki, 4 jajka ugotowane i pokrojone, ziemnaki lub ryz, dodac majonez, koperek, doprawic.


Absolutnie ulubiona
lecker.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Też robię sałatkę z surimi
icon_smile.gif


Mój przepis:
- pół główki sałaty lodowej
- ogórek
- 1 lub 2 pomidory
- paluszki surimi.

Do tego sos: łyżka majonezu, trzy łyżki jogo nat. i łyżka słodkiego sosu chili. Nie dodaję soli.
Wszystko układam w pojemniku po kolei warstwami, zalewam sosem. Często zabieram tą sałatkę do pracy (dlatego jest bez cebuli), wówczas wieczorem kroję warzywa, a rano zalewam sosem. Mieszam w pracy.
W sezonie napewno dodam koperek.

A jutro zrobię z selerem i jabłkami
mniam.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Jak obiecałam, tak zrobiłam. Wprowadziłam modyfikacje: dodałam kiełki rzodkiewki, zmniejszyłam drastycznie ilość majonezu i dodałam musztardę. Bardzo smaczna, rześka, lekka. Polecam.
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Salem @ 4 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=771013Przepis na sałatkę krabową:

- dwa awokado
- cztery jajka ugotowane na twardo
- paczka paluszków krabowych
- śmietana
- majonez
- 3-4 ząbki czosnku


Ze śmietany, majonezu i wyciśniętego czosnku przyrządzamy sos czosnkowy. Awokado obieramy, kroimy w kostkę, układamy na dnie miski lekko podlewając sosem. Pokrojone jajko układamy na awokado i również polewamy sosem. Na koniec pokrojone w kostkę paluszki kładziemy na wierzch i polewamy sosem.

Sałatka po 30 minutach w lodówce gotowa do zjedzenia.

Smacznego!

PS Wersja hardkor mówi o dodaniu do sosu czosnkowego posiekanego koperku, ale ponieważ koperek mój wróg i śmiertelna trucizna to robię wersję non-koperek ;)
Ale pychotka ! Do przetestowania
lecker.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Żeby nie powielać tematu, wybacz Kasiu, ale dołączą do Twoich przepisów z moją skromną sałatką, która zastąpiła mi dzisiaj kolację.

Sa_atka_z_surimi_i_broku_ami.jpg

1 średni brokuł ugotowałam krotko 3- 4 minuty, odcedziłam, ostudziłam, podzieliłam na cząstki i skropiłam sokiem z cytryny. Pół paczki paluszków surimi pokroiłam na kawałki, dodałam do brokułów. Wszystko polałam sosem zrobionym z dużego ząbka czosnku, przepuszczonego przez praskę, z dodatkiem łyżeczki musztardy, soli i pieprzu do smaku i łyżeczki cukru. Dodałam dwie łyżeczki octu winnego i 6 łyżeczek oliwy z oliwek., dodawanej po trochu i ucieranej z sosem. Po połączeniu się jednej łyżeczki dodawałam następną. Sos wyszedł spoisty, nie dzielący się. Polałam sałatkę i smacznego. Z tej ilości składników wyszły dwie porcje.
 

Załączniki

  • Sa_atka_z_surimi_i_broku_ami.jpg
    Sa_atka_z_surimi_i_broku_ami.jpg
    58.7 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Sałatka ta jest daniem mało wyszukanym, ale nadzwyczaj smacznym. Zaskakujące połączenie ciepłego makaronu z zimnym sosem daje doskonały efekt.

_widerki_surimi_sosczosnkowy.2_11_copy.jpg

Składniki dla 2 osób
pół paczki (25 dkg) makaronu świderki lub penne
ząbek czosnku przepuszczamy przez praskę
opakowanie paluszków surimi
olej do smażenia

Sos
szklanka śmietany 18 % (ewentualnie dobrego jogurtu)
sok (bez pestek) wyciśnięty z grubego plastra cytryny
łyżka majonezu
sól, pieprz, cukier do smaku
2 średnie ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę
pół szklanki posiekanego koperku

Makaron ugotować al dente. Można to zrobić wcześniej. Paluszki rozmrażamy i kroimy na trzy części (przy okazji podjadłam trochę).
Wszystkie składniki sosu łączymy ze sobą, mieszamy dokładnie i wstawiamy do lodówki co najmniej na godzinę.
Na patelni rozgrzewamy trochę oleju, dodajemy czosnek i po chwili makaron. Jak się wymiesza z olejem i czosnkiem, dodajemy paluszki i dalej podgrzewamy, pilnując, żeby się nie przyrumieniło, tylko zagrzało.
Ciepły makaron z paluszkami polewamy zimnym sosem. Smakuje wybornie.
 

Załączniki

  • _widerki_surimi_sosczosnkowy.2_11_copy.jpg
    _widerki_surimi_sosczosnkowy.2_11_copy.jpg
    283.9 KB · Wyświetleń: 0