Sauerkraut

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sauerkraut

Naturalnie, że Tydzień Bawarski nie może odbyć się bez kiszonej kapusty, czyli Sauerkraut.
icon_smile.gif

Można ją podać do kiełbasek, golonki, a także jako samodzielne danie, z chlebem lub kartoflami
. Szybki i prosty sposób na pożywne, smaczne i rozgrzewające danie.

S4022172.JPG

500 g kiszonej kapusty
1 duża cebula
kilka plastrów boczku lub bekonu

kminek
pieprz
mąka

Cebulę posiekać, boczek pokroić w kostkę. Zrumienić razem na dużej, głębokiej patelni.

Kiszoną kapustę drobno posiekać ( aby się potem nie ciągnęła). Dodać do cebuli z boczkiem, wymieszać, chwilę razem smażyć, aż stanie się przezroczysta.

Wlać szklankę wody, dodać łyżeczkę kminku i pieprzu ( do smaku, plus ewentualnie sól, jeśli kapusta była mało słona). Dusić na małym ogniu, aż woda odparuje a kapusta zmięknie.

Do 1/2 szkalnki wody dodac łyzkę mąki, wymieszać, wlać do kapusty. Wymieszać, chwilę razem gotować, do ponownego odparowania wody i zgęstnienia potrawy.

Smacznego
mniam.gif


S4022173.JPG
 

Załączniki

  • S4022173.JPG
    S4022173.JPG
    29.6 KB · Wyświetleń: 1
  • S4022172.JPG
    S4022172.JPG
    31.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Mi wspaniale sie prezentuje Twoja kapusta ... w rejonie gdzie ja mieszkam (a jest to akurat Bawaria) do kapusty dodaje sie biale wino ... wowczas ona ma taki charakterystyczny smak. I raczej wszytskie kapusty kiszone (postepne zazwyczaj w puszkach ) maja w skladzie wlasnie wino. Wiec ta kiszona kapusta jest troche inna na Bawarii niz w Polsce. Wydaje mi sie ze wlasnie dodatkiem wina mozna by te roznice zmniejszyc.

PS Moim zdaniem o niebo lepsza jest polska kapusta kiszona, tak naprawde to nie jestem smakoszem kuchni bawarskiej. Omijam ja szerokim lukiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Z winem masz rację, przeważnie występuje ono w składzie.
icon_smile.gif


Może powinnam dopisać w przepisie, że kto chce, może wodę zastąpić winem.
Jednak (to wyłącznie moje odczucie) ja nie lubię smaku wina w kapuście ani generalnie w potrawach, zatem stosuję wersję bezalkoholową
icon_smile.gif

Też uważam, że kapusta z puszki to już nie to - traci na smaku, aromacie i chrupkości.

W wersji wege można zrezygnować z boczku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
moni20 @ 15 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=763154Mi wspaniale sie prezentuje Twoja kapusta ... w rejonie gdzie ja mieszkam (a jest to akurat Bawaria) do kapusty dodaje sie biale wino ... wowczas ona ma taki charakterystyczny smak. I raczej wszytskie kapusty kiszone (postepne zazwyczaj w puszkach ) maja w skladzie wlasnie wino.
W lidlu jest kapusta kiszona w puszkach i właśnie z dodatkiem wina
icon_wink.gif

Smaczna była ale faktycznie ta "nasza" z beczki smaczniejsza
icon_wink.gif