Sernik marmurkowy bez pieczenia

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Cieszę się, że mimo pechowej przygody nie zniechęciłaś się i uratowałaś deser.
icon_smile.gif

Rozpuszczanie na parze jest jednak bezpieczniejsze.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zebrra

Member
Paź 29, 2008
21
0
0
Zrobiłam dzisiaj, nie wiem co prawda jak smakuje, ale prezentuje się świetnie
icon_smile.gif
Podam go po południu, jesli nie zapomnę to strzelę fotkę
icon_smile.gif
Mam tylko pytanie, bo nie wiem, czy nie zepsułam wszystkiego... Nie miałam ciastek digestive ani herbatników, a za oknem deszcz, więc postanowiłam wykorzystać to co miałam, czyli słone krakersy... Żeby "zabić" słoność, dosypałam trochę cukru do rozpuszczanego masła... Mam nadzieję, że będzie to zjadliwe...
icon_smile.gif
Trzymajcie kciuki!
icon_smile.gif

 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Zapisuję ku pamięci wersję miętową:
- zamiast wrzątku do żelatyny - napar ze świeżej mięty
- do masy z ciemnej czekolady dodatkowo drobno posiekane pałeczki miętowe
- do masy z białej czekolady - kilka łyżek syropu miętowego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Sernik jest REWELACYJNY. Pyszny, o konsystencji ptasiego mleczka. Robi się w pół godziny, a efekt jest powalający. Napewno do powtórzenia.
Dziękuję
cvety.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Bardzo się cieszę się, że Wam smakuje. Niezwykłym zbiegiem okoliczności też go mam zaplanowanego na Sylwestra.
Składniki już czekają w lodówce.
icon_smile.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
serek już kupiłam, czekoladę mam, także jeśli jutro uda mi się nabyć jogo grecki i kremówkę, to na pewno zrobię- również na Sylwestra
fiesgrins.gif

i na pewno wrócę się pochwalić
icon_smile.gif
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
sernik jest boski,moje dziecko jeszcze wyjada masę z miski,i nie może się doczekać kiedy podam jej zastygnięty- dzieki za przepis
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
zrobiłam, do jutra posiedzi w lodówce
icon_smile.gif

bez spodu i w formie 16cm (wolę wysokie ciasta), zmieścił się na styk. jutro chyba przyozdobię go jeszcze strugami gorzkiej czekolady.
no i pstryknę foto.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
melduję, że wyszedł trochę za rzadki
icon_sad.gif
kurczę no...
żelatyny dałam tyle, ile podane było w przepisie, śmietanę ubiłam na tak sztywno, że bardziej się nie dało. jogurt był bardzo gęsty, nawet nie wlałam tej odrobiny serwatki z dna kubka, a serek też do rzadkich nie należał, bo musiałam go wybierać łyżką z wiaderka.
no trudno, do pokazania się za bardzo nie nadaje, choć aż tak lejący nie jest. chyba, że nałożę go do pucharków
gruebel_2.gif

mam nadzieję, że się nie zniechęcę i spróbuję jeszcze raz za jakiś czas.
icon_smile.gif
 

o.baby06

Member
Mar 9, 2010
44
0
0
Ja też przygotowałam ten sernik na sylwestra i mam ten sam problem co Vana. Sernik nie zsiadł się całkiem. Myślę, że w moim przypadku to chyba wina żelatyny, bo mimo jej zahartowania (tak jak w przepisie), zrobiły się z niej grudki po wymieszaniu z resztą masy. A może trzeba by więcej wody dodać do rozpuszczenia żelatyny
gruebel_2.gif
Tak czy siak spróbuję kiedyś jeszcze raz.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
A mnie wyszedł jak zwykle super
icon_smile.gif

Zamiast ciastek na spód dałam biszkopty, a zamiast jogurtu-szklankę mleka. Wszystko ścięło się idealnie, nawet musiałam się nieźle wyrabiać, bo masa mi tężała w miskach:)
Dziewczyny nie zrażajcie się, tylko próbujcie ponownie
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Grudki w masie są efektem wlania żelatyny do zimnej masy serowej - po prostu żelatyna się od razu ścina.
w takim przypadku trzeba przetrzeć masę przez sito i zacząć jeszcze raz, z nową żelatyną.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Sądzę, że to raczej niezbyt dokładne rozpuszczenie żelatyny w wodzie dało taki efekt.
Rozpuszczona w takiej ilości wody (100 ml) powinna być płynna i nawet wlana do zimnej masy nie ścina się tak od razu.

Właśnie, dlaczego rozpuszczać tę żelatynę w wodzie? Ja zawsze do serników na zimno rozpuszczam w mleku.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Żelatyna o wiele lepiej się rozpuszcza uprzednio zalana zimną wodą w celu napęcznienia. Po ogrzaniu napęczniałych granulek rozpuszczają się one błyskawicznie i dokładnie w zasadzie nie ma konieczności mieszania.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Nieprecyzyjnie się wyraziłam.
Chodzi mi tylko o rodzaj płynu, nie o sposób traktowania. Wiem, że lepiej zalać i podgrzać, ale dlaczego w wodzie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pewnie rutyna
icon_smile.gif
nie wszędzie gdzie się daje żelatynę można ją rozpuścić w mleku (klarowne rzeczy) a woda się we wszystkim "zgubi"
W przypadku tego sernika to myślę że jak najbardziej można w mleku.
Woda o tyle "poręczniejsza" że doskonale widać kiedy żelatyna się rozpuściła, w mleku niekoniecznie, ale rozpuszczając ją uprzednio namoczywszy ten problem odpada
icon_smile.gif