Sernik na wyjątkowe okazje

Status
Ten wątek został zamknięty.

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Maryna @ 5 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=842788Postępowanie świadczy o autorze przepisu. Chcecie upiec ten sernik, to sobie kupcie miesięcznik Kuchnia. Czysta reklama ale wątpię czy skuteczna.

Joanno, jesteś doskonałym moderatorem. 
Moje zdanie na ten temat jest identyczne jak Maryny! Przykre jest dla mnie to ,że uczestników tego forum potraktowano w tak lekceważący sposób.
Wszystkich zainteresowanych przepisem chcę poinformować, że w miesięczniku Kuchnia też go nie ma. Wiem to bo prenumeruję to czasopismo, tylko dla tego jednego przepisu nigdy bym go nie kupiła po tak nietrafionej reklamie.

Joanno, zostaw ten wpis niech będzie reklamą dla autora.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Zastanawiam się czy w pierwszym poście nie powinna pojawić się informacja moderatora, że przepis został usunięty przez autora. Sam wątek moim zdaniem powinien zostać. Zachowania autora nie komentuję...
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Czy ktoras z osob korzystajacych z przepisu moglaby go wstawic? Ma skopiowany, albo pamieta?

Mysle, ze trzeba nadmienic, ze kilka osob kupujacych "Kuchnie" tego przepisu nie znalazlo.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Powiem krótko - bardzo niesmaczne zachowanie.
icon_sad.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,959
1,546
113
No i się
baa.gif
, Puchu pięknie potraktowałeś nasze forum - jest przepis, ale trzeba kupić Kuchnię - a w Kuchni go nie ma.
A co myślę o autorze ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Sądzisz Ker, ze ktoś jeszcze chciałby go zrobić?
Joanna @ 4 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=842561A co Wy sądzicie o takim postępowaniu?
Jak w takich przypadkach powinien postępować moderator?
Usuwać temat, czy zostawiać jako świadectwo o jego autorze?

W końcu forumowicze w temacie dyskutowali, wpisywali swoje opinie, a nawet wstawiali zdjęcia....
Dla mnie to dosyć smutne, że zapomniana "gwiazda" telewizyjna traktuje to forum li jedynie jako słup reklamowy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Ta sytuacja była dla mnie bardzo trudna, bo moderatorem jestem od niedawna i nie mam doświadczenia.
Pocżątkowo temat ukryłam, bo istnienie przepisu bez przepisu wydało mi się absurdalne, jednak nie byłam pewna słuszności swojej decyzji, zwłaszcza, że nie wystąpił o to autor tematu. Oprócz tego uznałam, że ukrycie nie byłoby w porządku wobec osób, które się w nim wypowiadały, a zwłaszcza wobec Krystyny, która opisała w nim swe własne doświadczenia i zamieściła zdjęcie. Uważam również, że forumowiczom należało się wyjaśnienie sytuacji, dlaczego przepis nagle zniknął z forum.

Jako wyjaśniony, proponowałabym temat zamknąć.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Mam skopiowany przepis ponieważ chcę ten sernik upiec na święta.
Jeśli ktoś jest chętny to wyślę na priv.
To chyba nie jest nielegalne?
denknach.gif


PS.czy w tym wątku już nie można pochwalić się lub pokazać porażkę w pieczeniu tego ciasta?Mam stracha przed wykonaniem i chętnie podzielę się z moimi perypetiami podczas pieczenia a zwłaszcza cięcia,którego opis wystukałam "na blachę" i zamierzam popełnić.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Kasik, trudno dyskutować o przepisie, którego nie ma...
gruebel_2.gif

Nie mam pojęcia, jak powinno się postąpić...
Najchętniej zamknęłabym temat i spuściła na niego zasłonę milczenia...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
wczoraj nawet pytalam sie o przepis na ten sernik w "niebo w gębie". poniekąd właśnie dla tego przepisu kupiłam wielkanocną "kuchnię" w której miał byc przepis a go nie ma. rozczarowałam się.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja o autorze mam średnie zdanie, już sie raz obraził jak nikt natychmiast nie piekł jego ciasta z czeresnami...
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kasik, wedlug mnie fajnie by bylo, gdybys opisala "swoj" sernik. Teraz bedzie Twoj, bo przez Ciebie wykonany w/g przepisu Puchatka. Ale tez przepis opisany wlasnymi slowami jest nowym przepisem.

To dla pokazania, ze jak sie decyduje na publikacje w necie to nie ma liczyc na to, ze przepis zniknie.
Reklama tez musi byc konsekwentna. Albo jest, albo jej nie ma, a nie pojawiam sie i znikam.

PS
Mam "na oku" jeden przepis Puchatka...
gruebel_2.gif
kopiowac na gwalt? Czy bez gwaltu sie obejdzie?

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Mile panie, moze poczekajmy spokojnie na jakas odpowiedz Puchatka.
Moglo sie przeciez tak zdarzyc, ze "kuchnia" chciala przepis miec na wylacznosc.
Moze tez byc tak, ze w mial sie przepis w "Kuchni" ukazac, ale z jakis przyczyn sie nie zmiescil.
Przeciez Puchatek nie mogl im na sile tego przepisu kazac wydrukowac, jesli zmienili zdanie.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,740
3,005
113
Cieszę się, Olasz, że zamieściłaś taki rzeczowy i przytomny komentarz.
daumen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Olu, komentarz Puchatka a propos powstałej sytuacji zacytowałam wczoraj i raczej nie oczekiwałabym innych wyjaśnień.
Dla Niego skasowanie przepisu było jak najbardziej w porządku.
Nie podał w nim też, w jakim konkretnie numerze Kuchni przepis się pojawi. Wielbicielom talentu Mistrza pozostaje chyba prenumerata...

Możemy mieć tylko nadzieję, że następnym razem powstrzyma się przed publikowaniem na forum, aby póżniejszym usuwaniem przepisów nie robić zamieszania.
A na CC jest wiele innych równie ciekawych przepisów na serniki i moim zdaniem nie ma potrzeby kruszyć kopii, by się domagać umieszczenia właśnie tego, zwłaszcza, że nie ma na to zgody jego autora.
Zgodnie z jego wolą zamykam temat.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Status
Ten wątek został zamknięty.