Sernik w czekoladowym cieście

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,634
2,496
113
Też mi się na pierwszy rzut okiem z liściem klonu skojarzyło
icon_mrgreen.gif

U mnie to ciasto nazywa się Łaciatek
icon_smile.gif

Podtrzymuję, że mistrzynią serników jest Joanna, to dzięki jej radom piekę smaczne serniki
lecker.gif

Nie ujmując przy tym, broń boże, Krysi która tez piecze cudowności
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Nie wytrzymałam i rano spróbowałam - bardzo smaczny. Grudki w serze na szczęście niewyczuwalne.
Ciasto lekko braunisowate, ale na brzegach mimo opasek odrobinę przesuszone. Może ciut za długo piekłam? Następnym razem nie dodam proszku do pieczenia lub zmniejszę jego ilość, to będzie prawdziwy braunisowaty zakalec.
icon_lol.gif

Nie przesadzajcie z tym mistrzostwem, bo aż się zarumieniłam. Po prostu bardzo lubię piec serniki i one odwdzięczają mi się sympatią.
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113

Załączniki

  • sernik_w_cie_cie_czekoladowym2.jpg
    sernik_w_cie_cie_czekoladowym2.jpg
    32.2 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_w_cie_cie_czekoladowym3.jpg
    sernik_w_cie_cie_czekoladowym3.jpg
    39.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Szkoda, naprawdę. I na pewno zebrałabyś pochwały.
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Teraz dopiero widzę zasadność przelewanych warstw.
Właśnie wymyśliłam... Naprawdę nie chcę nic robić z całości, ale muffiny na dzień kobiet to bym machnela.
Ciasto mnie zainteresowało. Technika murzynka, tylko murzynek ma wodę w przepisie, nie mleko.

Joanno, już je napoczelas, ale mogłabyś może zważyc część i oszacować wagę całości?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
W muffinach to nie będzie efektu. Oj tam, trzech facetów w domu i nie dadzą rady sernikowi, zwłaszcza w wykonaniu mamy?
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
kermidt @ 5 Mar 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1673994Joanno, już je napoczelas, ale mogłabyś może zważyc część i oszacować wagę całości?
Proszę bardzo, i tak miałam je dziś podzielić na porcje (bo większość idzie na wynos).
Pi razy oko połowa ważyła 987 gramów.
icon_smile.gif



Buka @ 5 Mar 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1673995W muffinach to nie będzie efektu.
Ja myślę, że będzie, tylko trzeba robić mniejsze kleksy z masy serowej. Ja bym robiła cztery na sztukę. Tylko imo konieczne jest pieczenie w kąpieli wodnej, żeby się nie spiekły i nie wysuszyły. Muszę kiedyś spróbować.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dziękuję, Joanno. Ze składników wygląda na więcej...
Buko, nigdy nie byłam za ciastami, ciasteczkami. Nie piekłam częściej jak 2x w miesiącu. Teraz jeszcze mniej głównie dlatego, że chłopcy się z ciastkami dokładają.
Mały jak zrobił brownies ostatnie to stały 10 dni! A mówiłam, żeby piekł tydzień później... Małżonek widzę, że sporo przytył. Dla mnie nie ma nic gorszego jak zafundować sobie mieszankę mąki z cukrem. Stawy bolą natychmiast i chodzę zmęczona i otumaniona. Kubie zmienia się smak na bardziej męski, szybciej sięgnie po najzwyklejsza kanapkę jak ciasto. Mały za serem nie przepada, to wynik byłej alergii na mleko. Widzisz w jakim kierunku to idzie? Zostanę sama z furą ciasta, na które nie mam miejsca w lodowce. Ile czasu mogę trzymać ser w temperaturze pokojowej? Będzie mnie dobijać później kazdego dnia?

W muffinach zrobiłabym po jednym kleksie sera dla smaku. Tak tylko żeby sprawdzić jak razem to idzie. Zapakować mogę do pracy czy szkoły i jakoś pójdzie, nawet jak będzie ich tuzin.
Brownies było 9 z małej blaszki.
Najchętniej wyeliminowałabym cukier i mąkę w 100% z domu, ale ten numer nie przejdzie.

Teraz doczytałam!!!!!!! POŁOWA! waży kilo! DWA kilo ciasta! Nie ma szans.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Sernik mistrzowski, jak zwykle zresztą
lecker.gif

Joanno, ile procent tłuszczu miał ser, którego użyłaś?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Szczerze mówiąc, nie spojrzałam, wzięłam zwykły twaróg tłusty w kostce. Na szczęście nie wyrzuciłam jeszcze opakowania i mogłam sprawdzić - 8%.
Dodałam nieco półtłustego, bo tłustego miałam trochę za mało.



kermidt @ 5 Mar 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1674003Teraz doczytałam!!!!!!! POŁOWA! waży kilo!
Jakie kilo, jakie kilo, do kila to mu jeszcze sporo brakuje.
zahnlos.gif
fiesgrins.gif

Miało być 897 g, tylko mi się cyferki przestawiły.
zahnlos.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Takim sernikiem po oczach...Zbrodnia!
icon_wink.gif


Ker, ja mam co prawda inny sklad rodzinny, ale zeby nie dokarmiac oponki wypieki nosze albo do pracy albo do sasiadow. I wszyscy zadowoleni!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Ker, to lekka podpucha, oczywiście.
bussi.gif
Pisałaś o tym nieraz.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,429
4,688
113
Mój sernik siedzi w piekarniku, tłustości sera nie sprawdzałam, ale to taki śmietankowy, z niego najczęściej piekę sernik wiedeński oraz serniko-brownies.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Najpiękniejszy sernik jaki widziałam.
anbetung.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Nie wiadomo kiedy wejdę do biura. Może jesienią.
Ja mam dużo chętnych jak wędzę polędwice sopockie,, a tak koleżanka bierze chemię, przecież nie będę jej truć, druga stan przedcukrzycowy, sąsiad cukrzyk, sąsiadka ma trwające miesiącami ataki paniki kiedy ani nigdzie nie wychodzi ani nie otwiera. Nie miała baba kłopotu
icon_biggrin.gif


Za mało wierzę że słodycze to coś dobrego żeby płakać że nie robię. Nie umiem obdarowywać czymś o czym wiem, że człowiekowi nie służy. Ale jest taka jedna w pracy, że mogę jej nosić codziennie. Dziś też mi ciśnienie podniosła. Wczoraj miałam pomysł uraczyc się strupwaflem to nie dość że mi specjalnie nie smakował w nocy żałowałam.
Muffinki, 12, to dużo dla nas. Starczy na tydzień! 2 kilo ciasta.... Robiłam ostatnio na stype.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Ker, jeśli nie chcesz piec, nie piecz, to z pewnością słuszna idea, ale nie psuj zabawy innym.
icon_smile.gif

To tak, jak by wegetarianin marudził i wybrzydzał w przepisach zawierających mięso. Po prostu do nich nie zaglądaj, przecież nie ma obowiązku.
Mamy wszyscy świadomość, że słodycze nie należą do najzdrowszych potraw na świecie, ale z jakiegoś ważnego dla nas powodu je czasem robimy.
Żyj po swojemu i daj żyć innym, będzie dla wszystkich przyjemniej.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: