Sernik z białą czekoladą i pistacjami

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Wcale mnie to nie dziwi - przecież to malutki serniczek pieczony w malutkiej tortownicy....
zahnlos.gif
icon_mrgreen.gif




Też go muszę niedługo upiec ponownie, bo poprzednio załapałam się tylko na jeden malutki kawałeczek - resztę pochłonęli goście...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Zastanawiam się nad wersją świąteczną z pistacjami i żurawiną....
gruebel_2.gif

Ładnie by się te kolorki razem komponowały.....
icon_smile.gif
 

Alutka

Member
Lut 28, 2007
738
0
0
Piekłam ten sernik na swieta zrobilam z podwojnej porcji w duzej tortownicy , goscie uznali go za najlepszy sernik Joanno dziekuje Ci bardzo za nastepny wspanialy przepis!!
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Generalnie nie przepadam za sernikami ale ten wyglądał tak zachęcająco, że się skusiłam i zrobiłam. Nawet specjalnie formę w tym celu kupiłam
icon_lol.gif
. No i musze powiedzieć, że to kolejne objawienie, sernik jest prosty jak konstrukcja cepa, wyszedł idealnie, smakował rewelacyjnie, zjedliśmy cały w 3 dni i dzisiaj się w spodnie nie mieszczę.

Bardzo dziękuję Joanno za ten przepis a wszystkim pozostałym za uwagi, pytania i smakowite zdjęcia którym nie potrafiłam się oprzeć i przełamałam swój wewnętrzny sernikowy opór. Będe robić następne i to juz niestety nie jest dobra wiadomość bo jak babcię kocham nie powinnam.

PS. Tak się przejęłam tym nienapowietrzaniem, ze wymerdałam wszystkie skadniki po prostu łyzką, dzięki czemu przepis okazał się bardzo mało pracochłonny bo potem wystarczyło łyżkę wylizać
icon_mrgreen.gif
. Czy może tak być czy powinnam jednak wyciągac mikser i choc trochę poubijać masę?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Jaco @ 5 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=699790sernik jest prosty jak konstrukcja cepa.

PS. Tak się przejęłam tym nienapowietrzaniem, ze wymerdałam wszystkie skadniki po prostu łyzką, dzięki czemu przepis okazał się bardzo mało pracochłonny bo potem wystarczyło łyżkę wylizać
icon_mrgreen.gif
. Czy może tak być czy powinnam jednak wyciągac mikser i choc trochę poubijać masę?
Zawsze i wszędzie powtarzam, że nie ma łatwiejszych ciast niż serniki typu nowojorskiego - wystarczy się trzymać kilku prostych zasad, by się każdemu udały.
icon_smile.gif

Zwykle mieszam składniki łyżką, ale można też delikatnie wymieszać mikserem ( tylko zdecydowanie nie ubijać! )
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
zrobilam, goscie byli zachwyceni!
co prawda zmienilam odrobine przepis, ale tylko troszenke, bo wieksza tortownice mialam a twarogu ciut za malo, wiec dodalam serek homogenizowany z krowka
icon_mrgreen.gif


DSCN3288mini.jpg
 

Załączniki

  • DSCN3288mini.jpg
    DSCN3288mini.jpg
    372.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Mała wariacja, czyli miniserniczki
icon_mrgreen.gif

44172434_d.jpg

Zrobiłam w foremkach muffinowych, z 2/3 porcji. Podłożyłam tylko na spód wycięte krążki papieru do pieczenia, żeby ładnie wyskoczyły.
Piekłam w kąpieli wodnej- tzn. wlałam wodę do dużej blachy piekarnikowej i na to postawiłam blachę muffinową. Piekłam połowę podanego czasu.

Ehhh, jak ja lubię smak tego sernika
lecker.gif

 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
eek2.gif
Kasiula_bittersweet i LeNinka te wasze wypieki są po prostu booosssskkkie !!!!!!!!! a ja myślałam ze jak sernik to tylko z gorzkiej czekolady ale ten to musi byc dopiero niebo dla sernikożerców
mniam.gif
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
ja też ostatnio robiłam mini-serniczki, bo mi zostało sporo ciasta przy pieczeniu sernika z wiśniami
icon_smile.gif

tyle, że ja wysypałam dno kaszą manną
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Gru 16, 2005
686
0
0
przepyszny, wyjątkowy sernik, który skradł serca moim rodzicom i siostrze:) zgodnie stwierdzili, że to najlepszy sernik, jaki do tej pory upiekłam. A to wszystko za sprawą Joanny:)
cvety.gif
 
Gru 16, 2005
686
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: