Sernik z malinowym curdem

Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Krystyna9 @ 23 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894595Cena była szokująca 2,00zł słownie: dwa złote za pojemniczek. Nie mogłam odżałowac, że nie mogę ich dzisiaj kupic
Nic mi nie mów, ja widziałam pojemnik za 16zł
cry_1.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Powinnaś przyjechac do mnie. Stwierdzam, że mieszkanie na prowincji ma swoje duże plusy. W niedzielę jak byłam w Warszawie, to mogłam trochę porównac ceny. Szczęśliwa wróciłam do siebie na wieś, gdzie nie tylko ceny dużo niższe, ale jeszcze błoga cisza i spokój, że nie wspomnę o powietrzu
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Kasiula_bittersweet @ 23 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894547przepiękny!!!
Krystyna9 @ 23 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894595Fakt, przepiękny, kuro. Mój ganache nie miał tak intensywnego koloru
Dziękuję
icon_wink.gif
Jeżeli chodzi o kolor ganache - intensywniejszy jest dlatego, że dałam mniej czekolady a więcej malin.

Co do ceny malin - u mnie opakowanie (250g) w cenie 3,50zl, 4zl. Nie wiem jak gdzieś maliny mogą kosztować 16zł...
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,632
113
kura.90 @ 23 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894534Cóż, nie trzeba było długo czekać, żebym skusiła się na ten sernik. Moja miłość do tego typu ciast jest silniejsza ode mnie
icon_mrgreen.gif


P.S. No i oczywiście Krystyno, dziękuję za cudowny przepis
cvety.gif


Kura
daumen.gif
icon_eek.gif
daumen.gif


po prostu cudo i na dodatek tak bardzo smakowite
mniam.gif
lecker.gif


my również kochamy serniki i ten czeka w kolejce - jeżeli jutro uda nam się kupić maliny na targu to na weekend jak nic będę piekła.Póki co wczoraj upiekłam sernik na jogurtach greckich - wyszedł również przepyszny.
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Kura.90 przepiękny sernik.

Zastanawiam się, gdybym przygotowane puree malinowe ( juz przetarte przez sito) zamrozila sobie w pojemniczkach i potem juz, poza sezonem malinowym odmroziła, czy sernik straciłby na smaku?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Krystyna9 @ 23 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894617Powinnaś przyjechac do mnie. Stwierdzam, że mieszkanie na prowincji ma swoje duże plusy. W niedzielę jak byłam w Warszawie, to mogłam trochę porównac ceny. Szczęśliwa wróciłam do siebie na wieś, gdzie nie tylko ceny dużo niższe, ale jeszcze błoga cisza i spokój, że nie wspomnę o powietrzu
Powiedziałabym nawet że ma więcej plusów niż minusów. Przynajmniej dla mnie. Mieszkałam w Warszawie i bardzo ją lubię, chętnie tam jeżdżę i gdybym tam mieszkała to też cieszyłabym się bo duże miasto ma swoje uroki, więcej mozliwości etc.
Ale wolałabym mieszkać całkiem na wsi. W normalnym domu a nie w bloku, z mozliwością uprawiania swojego warywnika i kupienia normalnego mleka czy jajek a nie przemysłowych wytworów. I mam wrażenie że i ludzie jacyś inni, bliżej siebie żyją. Chociaż może idealizuję i "tam dobrze gdzie nas nie ma"
gruebel_2.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
samanta @ 24 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=894800Ale wolałabym mieszkać całkiem na wsi. W normalnym domu a nie w bloku, z mozliwością uprawiania swojego warywnika i kupienia normalnego mleka czy jajek a nie przemysłowych wytworów. I mam wrażenie że i ludzie jacyś inni, bliżej siebie żyją. Chociaż może idealizuję i "tam dobrze gdzie nas nie ma"
gruebel_2.gif
W pobliżu mojego domu nie ma ani jednej krowy. Sąsiadka za płotem ma tylko kozy, ale takie mleko we mnie nie wchodzi. Może raptem na trzech podwórkach kury gdakają i dają jaja. A czy ludzie bliżej siebie żyją ? Raczej bardziej się interesują, co masz za płotem. Bardzo ich drażni nasz basen czy fontanna, które są zamiast marchewki i kapusty. No i , kto to widział aby takie duże psy latały swobodnie po podwórku i leżały na kanapach w domu a "powinny" być przy budzie (przepraszam w tym miejscu moje kochane psy).
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,632
113
upiekłam - specjalnie dla mojego Wspaniałego Męża - dla którego poprzeczkę staram stawiać sobie coraz wyżej i wyżej
icon_razz.gif
Zdjęcia niestety nie ma
cry_1.gif
, może uda się jutro. Jeżeli nie to następnym razem , bo na pewno powrócę do tego przepisu - polecam szczerze - jest przeprzepyszny
mniam.gif
lecker.gif
mniam.gif
i warto skusić się na ten sernik
daumen.gif


Krystyno
cvety.gif
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,632
113
Gucio @ 26 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=895582upiekłam - specjalnie dla mojego Wspaniałego Męża - dla którego poprzeczkę staram stawiać sobie coraz wyżej i wyżej
icon_razz.gif
Zdjęcia niestety nie ma
cry_1.gif
, może uda się jutro. Jeżeli nie to następnym razem , bo na pewno powrócę do tego przepisu - polecam szczerze - jest przeprzepyszny
mniam.gif
lecker.gif
mniam.gif
i warto skusić się na ten sernik
daumen.gif


Krystyno
cvety.gif
daumen.gif
Po prostu obłędne
lecker.gif
mniam.gif

sernik_z_malinowym_curdem_i__ganache_malinowym.jpg
sernik_z_malinowym_curdem_i_ganache_malinowym_1.jpg
 

Załączniki

  • sernik_z_malinowym_curdem_i_ganache_malinowym_1.jpg
    sernik_z_malinowym_curdem_i_ganache_malinowym_1.jpg
    117.4 KB · Wyświetleń: 6
  • sernik_z_malinowym_curdem_i__ganache_malinowym.jpg
    sernik_z_malinowym_curdem_i__ganache_malinowym.jpg
    143.9 KB · Wyświetleń: 6

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
 O rany, umarłam! I poszłam do kulinarnego nieba! Zdjęcia waszych serników mnie rozbroiły i teraz ciasto będzie mi się śnić po nocach. Zrobienie tego cuda mnie przerasta - na szczęście mam rozsądną wymówkę, piekarnik nie dopieka;).
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Gucio, ależ duża ta Twoja porcja. Ślicznie wyglada

Lemoni, a mój piekarnik ma spaloną grzałkę dolną
icon_mrgreen.gif
Ja pracę przy serniku, rozłożyłam sobie na dwa dni. Curd robiłam wieczorem w piątek, sernik piekłam w sobotę rano a pierwszy kawałek zjadłam wieczorem (jeszcze nie osiągnął pełni smaku, ale łakomstwo zwyciężyło)
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,632
113

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
robie jutro, mam w domu puree z malin kupowane, gotowe, zamrozone nie wiem tylko czy mam je dodac takie jakie jest czy tez dodac do niego jajka cukier itd to co jest w przepisie ale nic tam jak sie rozmrozi to zobacze jaka ma konsystencje i smak bo narazie to czerwona bryla, mam tez takie samo kokosowe, moze by to polaczyc?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Martyna, ja bym rozmroziła to puree i sprawdziła jak wygląda. Gdyby miało pesteczki, to musisz przetrzec przes sitko. No i żeby nie było w nim za dużo wody. Z kokosowym wcale bym nie łączyła, tylko wykorzystała do czegoś innego.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
juz rozmrozilam, nie ma tych pesteczek, jest gladkie, dosc gestawe ale dodam reszte skladnikow podanych do curdu, dziekuje za odp
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
zrobilam
icon_smile.gif
niepotrzebnie wylalam na duza blache zamiast na tortownice i wyszlo dosc niskie ale trudno, jest jeszcze cieple , nie wytrzymalam i odkroilam kawalek, dobre ale na pewno jak postoi w lodowce bedzie o wiele smaczniejsze, co do curdu to fakt ciezko sie od niego oderwac, nie dawalam tez malin w calosci bo nie mam
icon_sad.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
martyna22a @ 1 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=896668zrobilam
icon_smile.gif
niepotrzebnie wylalam na duza blache zamiast na tortownice i wyszlo dosc niskie ale trudno, jest jeszcze cieple , nie wytrzymalam i odkroilam kawalek, dobre ale na pewno jak postoi w lodowce bedzie o wiele smaczniejsze, co do curdu to fakt ciezko sie od niego oderwac, nie dawalam tez malin w calosci bo nie mam
icon_sad.gif
Przecież mówiłam, ze ciężko oderwać się od niego
icon_mrgreen.gif


Dodatek tych malin, nie jest tu konieczny. Cały smak to curd i ganache.

Pełnia wrażeń smakowych zostanie osiągnięta po odstaniu w kodówce
mniam.gif