Sernik z mango

serenkaja

Member
Wrz 2, 2009
34
0
0
3877761542_220a560ed6.jpg


(proszę mnie poprawiać, pierwszy raz piszę przepis w języku polskim, wogóle w obcym języku)

Podstawę robiłam według przepisu a_krol_cookbook. Pomysł nadzenia wzełam od gaspadynya i jej przepisa sernik z brzoskwiniami. Prawda, trochę skorygowany pod istniejące produkty
icon_smile.gif


Podstawa
* 100 g masła pokrojonego na kawałki
* 100 g mielonych migdałów
* 100 g mąki
* 1 łyżeczkę proszku do pieczenia
* 100 g brązowego (trzcinowego) cukru
* 1 duże jajko

Nadzenie
* 500 g sera śmietankowego
* 250 g gęstej śmietany
* 3 jajka
* 80 g cukru
* 20 g cukru wanilinowego
* 1 puszka mango

Toping
* mango z puszki
* syrop z puszki
* 1 łyżeczka cukru
* 1/2 łyżki żelatyny

Przygotowywanie
  1. Piecyk rozgrzać do 160C.
  2. Wszystkie składniki, potrzebne dla podstawy, oprócz jajka, pomieszać w kombajnie do otrzymania maślanych kruszyn. Albo porąbać nożem albo dostosowaniem – jak robicie dla przygotowywania piaskowego ciasta.
  3. Dodać jajko i pomieszać.
  4. Ciasto rozłożyć na dno formy, o średnicy 24-26 cm, wyrównać.
  5. Wypiekać 25-30 minut, dopóki podstawa nie zacznie wzbierać.
  6. O tej porze przygotować nadzienie. Pomieszać (nie zbijajcie, prosto trochę mieszajcie do jednorodności) ser z cukrem (zwyczajnym i waniliowym) i śmietaną.
  7. Dodać lekko zbite jajka i mieszać.
  8. Mango odrzucić na cedzak (syrop zachować). Kiedy cały syrop ocieknie zmyć owoce wodą i dać obeschnąć. Pokroić na kostki (zachowawszy trochę kawałków dla topingu) i przyprószać niewielką ilością męki.
  9. W twarogową masę mieszać mango. Nadzienie musi wyjść konsystencji śmietany średniej gęstości. Jeśli gęsta, dodać część syropu.
  10. Gotową podstawę wyjąć z piecyku i dać ochłonąć. Wypełnić formę nadzieniem, wyrównać wierzch i wypiekać 1 godzinę, może, godzina i 10-20 minut (temperatura ok. 160C) - dopóki nadzenie nie stanie się szczelnym po krawędziach, a środek jeszcze będzie się kołysać.
  11. Zostawić w wyłączonym piecyku jeszcze minut na 20 (piecyk uchylić). Wyjąć sernik z piecyka i dać w całości ochłonąć.
  12. Potem przygotować toping. Dla tego rozdrobnić odłożone kawałki manga, dodać do nich syrop, że pozostał (zrobiłam to w blenderze).
  13. Żelatynę zmoczyć w niewielkiej ilości syropu (50 ml w przybliżeniu) aż nabrzęknie. Postawić na ogień niewielki rondelek, do którego zawczasu wlać mango melanż. Nagrzewać stale mieszając prawie do wrzenia.
  14. Dodać żelatynę i doczekać się jej rozpuszczenia (nie zapominać stale mieszać).
  15. Gotowz toping ostudzić i powlec im wystygły tort.
  16. Postawić do lodówki do zastygnięcia.

Kroić sernik doradzam gorącym nożem. Opuszczacie nóż do gorącej wody, potem szybko wycieracie i kroicie. I tak po każdym nadcięciu. Wtedy kawałeczki będą równymi i ładnymi.

Jeszcze trochę zdjęć sernika tu

Smacznego!
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Bardzo ładnie to napisałaś i nic nie zmieniaj! Jest przejrzyście, szczegółowo i wyjątkowo apetycznie. Bardzo sie cieszę że przyszłaś do naszego forum.
bussi.gif


PS A mozna prosic przepis na malinowe parfait od Królika? Juz sobie co prawda przetłumaczyłam szybciutko ale nie wiem na ile dokładnie a kusi, oj kusi!!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,432
3,749
113
Popieram! Wszystko jasne, przejrzyste i bardzo smakowite.
icon_smile.gif

Wybrałaś piękny przepis na forumowy debiut. Liczę na kolejne.
icon_smile.gif
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

serenkaja

Member
Wrz 2, 2009
34
0
0
dziękuję, dziewczyny!

samanta @ 3 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=888762PS A mozna prosic przepis na malinowe parfait od Królika? Juz sobie co prawda przetłumaczyłam szybciutko ale nie wiem na ile dokładnie a kusi, oj kusi!!!!
aha, ja też sobie ten przepis zachowała
icon_smile.gif
))) żal, u nas problem znaleźć tłustą śmietankę
icon_sad.gif
choć u siostry prosić z Polski przywieźć... moment, a gdzie tłumaczenie napisać? tu?

Joanna @ 3 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=888764Wybrałaś piękny przepis na forumowy debiut. Liczę na kolejne.
icon_smile.gif
mniam.gif
będę starała się
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
O dalsze tłumaczenia przepisów
icon_redface.gif

Sama wybierz co Ci się wydaje ciekawe , napewno nam się spodoba.
Może jakieś ciekawe pieczywo?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
serenkaja @ 3 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=888928może zainteresuje cię coś z moich receptów: http://cook-photodiary.blogspot.com/
A jakże , bardzo mnie interesują następujące pozycje:
1. Ciasto (pieróg) z serem i gruszkami
2. Wg jakiego przepisu zrobiłaś ciasto na wareniki?
3. Co to jest ruliet z ławaszem?Nalesniki jakieś może?
4.Z czego jest nadzienie fińskiego pieroga z jagodami?
5. Czekoladowa kiełbasa "Witraże"
6. Ta wiosenna sałatka z ananasem

Cały Twój blog jest bardzo ciekawy i zdjęcia profesjonalne. Tylko nie mogłam się u Ciebie zalogować żeby wpisać komentarz, Krysia sobie poradziła lepiej.
wink.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
WITAJ sarenkaja!!!
Ale nam się telent ujawnił - Gratulacje.
Też przejrzałam Twoje arcydzieła. Nawet mnie to ucieszyło, bo mogę "podszlifować" rosyjski.
Przyłączam się do prośby samanty, jako że robię szklane witraże to na początek chętnie zrobiłabym czekoladowy
icon_smile.gif
)Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Nie mieliśmy ławasza dotychczas ale teraz już mamy. A raczej będziemy mieć jak tylko nam podasz przepis na to.
Hm, maca to nie jest , bo się zwija czyli miękkie...
 

serenkaja

Member
Wrz 2, 2009
34
0
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,432
3,749
113
Miałam w planach sernik z malinami, ale nie zdążyłam pojechać po nie na działkę, a w lodówce czekało niemal pełne wiaderko serka śmietankowego... Znalazła się też śmietana i pozostałe ingrediencje. Nie miałam tylko mango, ale znalazłam "dyżurne" puszki ananasów i mandarynek. Część posiekanych ananasów wymieszałam z masą serową, a resztę zmiksowałam z odcedzonymi mandarynkami i przeznaczyłam na polewę.
Do sera i polewy dodałam trochę soku z cytryny.
Sernik już stygnie. Piekłam go nieco inaczej, bo swoją ulubioną metodą gazetową. Wieczorem będę go dekorować polewą.
Zapowiada się bardzo smacznie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: