Sezon grilowy-tu przepisy prosze:-)

Agatka

Member
Sie 28, 2006
3,106
0
0
wiem ze moze juz nie sezon grillowy
ale dodam i swoj przepis na ziemniaczki z grilla

male ziemniaczki (w irlandii tzw baby potetos) trzeba obrac i obgotowac 10 min w lekko osolonej wodzie,

gdy przestygna kazdy trzeba zawina w plasterek boczku surowego, zeby boczek sie nie zsuwal ja przebijam wykalaczka, potem lekko posypywalam majerankiem lub ziolami prowansalskimi
wychodza pyszniutkie zwlaszcza jak sie doda do nich o upieczeniu czsnkowe maselko

mam zdjecie tylko nie upieczonych
ziemniaczki.jpg
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
gohha @ 6 May 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=119834To kartofelki w grillu można jeszcze zrobić tak:
umyte zimniaczki zawijamy w folię(przed zawinięciem nacinamy) i wkładamy do grilla ale do brykietów(czy co tam w srodku jest) jak już ni żarzą się tak mocno, warunek tylko jeden to musza być mlode, szybciutko dojdą
Potwierdzam - przy czym ziemniaki nie muszą być młode - stare tez dojdą tylko wiecej czasu potrzebują.

Do tych ziemniaczków mój ulubiony dip:

Jogurt naturalny wymieszany z garścią pokrojonego koperku, 1 ząbkiem wyciśniętego czosnku i 1/2 zielonego ogórka (ogórek mały) startego na tarce. Do tego odrobina soli i pieprz do smaku.



gohha @ 6 May 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=119835Tu wklejam banany Puchatego :

Koronacją grilla u mnie są banany pieczne z dodatkiem jakiegoś likieru.
Kiedy mięsa już popieczone kładziesz na siatkę banany.
Nacinasz je uprzednio nożykem, na całej długośc po stronie wewnętrznej naturalnej krzywizny, uważając aby nie przeciąć skóry po drugiej stronie. Powstałą szparkę rozchylasz możliwie szeroko i wlewasz likier. Jest tam tak mało miejsca, że wejdzie góra jedna łyżka stołowa. Na siatce grilla muszą być postawione ciasno obok siebie, aby się nie przewracały. Gdy alkohol w śodku zacznie wrzeć, są gotowe. Je się łyżeczką prosto z łupiny.
Pieczone banany znam w innej - angielskiej wersji - z czekoladą.

Wykonanie: banany ze skórką wymyć; przeciąć wzdłuż - nie do końca, tylko tak odrobinę aby łatwo było wcisnąć w ten otwór kawałki czekolady. Można dodać odrobine rumu. Zawinąć w folię aluminiową. Po upieczeniu - pycha
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zielona

Member
Wrz 17, 2004
651
0
0
Arabeska @ 16 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=433850Potwierdzam - przy czym ziemniaki nie muszą być młode - stare tez dojdą tylko wiecej czasu potrzebują.

Do tych ziemniaczków mój ulubiony dip:

Jogurt naturalny wymieszany z garścią pokrojonego koperku, 1 ząbkiem wyciśniętego czosnku i 1/2 zielonego ogórka (ogórek mały) startego na tarce. Do tego odrobina soli i pieprz do smaku.
Pieczone banany znam w innej - angielskiej wersji - z czekoladą.

Wykonanie: banany ze skórką wymyć; przeciąć wzdłuż - nie do końca, tylko tak odrobinę aby łatwo było wcisnąć w ten otwór kawałki czekolady. Można dodać odrobine rumu. Zawinąć w folię aluminiową. Po upieczeniu - pycha
icon_smile.gif
środek stycznia , a ja mam ochote na grilla
icon_lol.gif

jak myslicie, czy banany Puchatego oraz te w wersji czekoladowej wyjda w piekarniku?
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Do super prostych, a jednocześnie wykwintnych dań z grilla dodaję szaszłyki z lososia z winogronami i ananasem.

Potrzebujemy;
filety z łososia pokrojone w kostki i posolone, mogą być posypane rozmarnem
kulki winogron (zielone i czerwone)
obrany ananas - kostki

Na patyczki szaszłykowe nadziewamy fantazyjnie wszystkie składniki. Pieczemy. Zjadamy.\
Orzeźwiające.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

agusia1977

Member
Kwi 12, 2007
19
0
0
Dziś planuje grila dla dzieci macie jakieś orginalne przepisy aby im smakowały dzieci są w wieku od 6 do 14 lat (dodam że nie wszystkie moje)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Polecam serdecznie https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...&hl=kominki
Dzieciaki moje i nie tylko zajadały się aż miło
mniam.gif
icon_lol.gif
zresztą nie tylko dzieci. Forma pieczenia tego w tych "kominkach" jest bardzo wygodna - łatwo zapakować do transportu, gotowe do pieczenia i od razu podzielone na porcje, po rozchyleniu można jeść jak z miseczek.
Zapach i smak jest obłędny
lecker.gif

Nie przesadzić tylko z przyprawą gyros bo w nadmiarze jest dość pikantna
icon_wink.gif


A na słodko podobał mi się przepis Nigelli na szaszłyczki z ananasa - nie robiłam ale szło to mniej więcej tak:
Ananasa obrać, przekroić na pół i na ćwiartki, wyciąć rdzeń, pokroić jeszcze na wższe części... szesnastki? ponadziewać wzdłuż (każdy osobno) na namoczony patyczek do szaszłyków i piec na grillu.
Do maczania sos czekoladowy.
To MUSI być przepyszne
mniam.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
dla dzieci raczej kielbaski albo hamburgery, szaszlyki z miesa mielonego (cevapcici?) nozki z kurczaka.
Wolowiny czy wieprzowiny moga odmowic gryzienia.

sliwki zawijane w boczek wedzony
jesli lubia to polaczyc jeszcze z watrobka
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Agatko, Twój przepis na ziemniaki w boczku brzmi rozkosznie - przetestujemy przetestujemy...
Cinko - kominkami muszę też się zająć...
icon_smile.gif


Pogrzebię w mych zbiorach, może i ja coś smakowitego znajdę...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ziemniaczki przepyszne - polecam z całego serca, mamie Wandzi bardzo! smakowały
icon_smile.gif

Żeberka - rozkoszne, znikły migiem
Wieprzowina, której smak zainspirowała marynata wg receptury Jobi pieściła podniebienia i pozostawiała niezwykłą ostrość w tle...
(moja marynata zawierała:100 ml oliwy
80 ml octu balsamicznego (nie miałam czerwonego winnego)
2 duże ząbki czosnku w plasterkach
1 łyżka sosu sojowego
1 łyżka majeranku
1 łyżeczka pieprzu cayenne
1 łyżeczka papryki słodkiej
kostka cebulowa Knorr
[Piszę, bo jak znam życie gdzieś mi zginą proporcje, a tu jest bardzo bezpieczne miejsce
icon_smile.gif
]



Do tego tzatziki, pitory z cebulą skropione oliwą, dla chętnych bułka z pieca chlebowego,...
GRILL niezwykle udany - specjalnie dla mamy...

P.S. Następnym razem przetestuję szaszłyki Owieczkowe (cukinia + salami) i skrzydełka w marynacie Jobi-owej
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
gohha @ 5 May 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=119487To ja ci podam jak mój chlop karkóweczkę robi:
karkówkę kroi w plastry (nie grube) i lekko rozbija tłuczkiem i soli i pieprzy i puszcza wodze fantazji swej: bierze dzem morelowy, przecir pomidorowy, paprykę ostrą i słodką nieco oliwy, trochę ziół:eek:regano, majeranek, szczyptę (sporą )cynamonu. Cały karczeknaciera tym wszystkim i fru do lodówy na dobę całą.
Po upływie czasu na grill sio
No to zabieram się za to na jutrzejszy gril.
 

basiaa

Member
Lis 19, 2006
4
0
0
jeszcze jeden pomysł na karkówke tak nieśmiało podrzuce ,obserwuje Was CinCinki już bardzo długo ale trudno było zebrać sie na odwage....przepis jest banalnie prosty -pokrojoną karkówkę lekko rozbić zalać oliwą,do niej dolać trochę octu
balsamicznego i wsypać dość dużo posiekanych ziól przede wszystkim chodzi o zieloną bazylię i pietruszkę,tak przygotowane mięsko nie wymaga solenia ja daję jednak trochę vegety
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
W sumie banalnie, bo kielbasa... Z plastrem sera i ziolami. Podana z grzanka czosnkowa, badz salatka.

Kielbaskie naciac wzdluz do polowy, rozlozyc i ulozyc na grilu rozkrojona czescia. Po kilku minutach odwrocic, na wierzch ulozyc plaster sera, posypac ziolami. Grilowac wg uznania.

DSC02827a.jpg


DSC02624a.jpg
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
CZOSNEK
poszukiwalam sposobu, bo potrzebowalam do hummusu, moze komus sie przyda.

Odkroic korzonki - caly plaster z glowki, tak zeby bylo widac wnetrze - zabki. Przeciecie umoczyc w oliwie (mozna "malowac" pedzlem silikonowym i polozyc przecieta strona do dolu na grilu.
Grilowac oczywiscie dluzej na nieduzym ogniu. Polozyc po prostu na wyzszej polce w czasie grilowania mies.
Jesli czosnek nam sie rozpadnie w czsie krojenia mozna mu zrobic "czapeczke" z folii alu, ktora go utrzyma w calosci

griluje wiecej, obieram i trzymam w sloiku w lodowce. Do salatki, dania z makaronem, czy hummusu jak znalazl.

KUKURYDZE
najlepiej grilowac z liscmi. Oszczedzi sie nieco foli alu. Obiera sie kilka brzydkich, zewnetrznych lisci, urywa ile sie da okwiatu (te fredzle na szczycie kolby) i gotowe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
JotHa @ 25 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=527561W sumie banalnie, bo kielbasa... Z plastrem sera i ziolami. Podana z grzanka czosnkowa, badz salatka.

Kielbaskie naciac wzdluz do polowy, rozlozyc i ulozyc na grilu rozkrojona czescia. Po kilku minutach odwrocic, na wierzch ulozyc plaster sera, posypac ziolami. Grilowac wg uznania.

DSC02827a.jpg


DSC02624a.jpg
Moze i banalnie, ale bardzo apetycznie.
mniam.gif
a dobra kielbasa nie jest zla, szczegolnie z grila, a juz ogniska na kiju to nie ma o czym mowic...
icon_wink.gif
 

basiaa

Member
Lis 19, 2006
4
0
0
Autorką tego przepisu jest Edytka z Piotrkowa moja wakacyjna przyjaciółka z Jastarni. Może znacie ale podaję bo proste w przygotowaniu, a efekt zwala z nóg. Są to kotleciki z orzeszkami z grilla. Mięsko mielone dobrej jakości należy przyprawić wg.swojego smaku, zamiast bułki należy użyć dość miękkiego żółtego sera utartego na tarce z grubymi oczkami (Jest on doskonałym spoiwem) na koniec dosypać orzeszki arachidowe (wcześniej ostrożnie z solą). Z mieszaniny mięsa, sera i orzeszków formuje się podłużne "sznycelki i opieka na tacce od czasu do czasu obracając. Proporcje dość trudno określić, myślę, że na 1 kg mięsa trzeba 20 dag sera i 10 dag orzeszków. To danko zawsze wychodzi przy proporcjach na oko. W wolnej chwili wklepię przepisy z jastarnickiego '' festiwalu grillowego '' odbywającego się rokrocznie z udziałem silnych grup z Piotrkowa i Krakowa.