Slodki makijaz czyli poskromienie tortow

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
trzkasienka
Powodzenia!

ela-c
expressions12.gif

Mogę dac przepis na pyszną glazurę
128.gif
Trzeba?
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
ela-c

Polewa czekoladowa
170 g dobrej czarnej czekolady
2 st. lyzki masla
120 ml smietanki
2 lyzeczki herb. kawy, zaparzyc 1 st. lyzką wrzątku

Wszystko roztopic razem nad parą. Wymieszac dokladnie. Chwilę przestudzic i rozprowadzac na powierzchni tortu. Dosc grubo :lol: :lol: :lol: bo będzie smaczniej
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
boki jak najbardziej, ale cos tam pod spod trzeba - jakis kremik. Wraz znajdę swoj stary torcik z taką polewą, to wstawię zdjęcie
icon_smile.gif

A oto i i ta polewa - lsnąca, b. smaczna, daje się latwo rozprowadzac. Ale za duzo rownowac nie mozna, bo nie będzie juz taka ladna. Jesli będziesz miala problem powiedzmy s rownym rozprowadzeniem polewy, to po prostu porysuj rozne kreseczki na torcie - taki kamuflaz
icon_smile.gif
))))))
88e44d67_26108598.jpg
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
:roll:
Ale koniki nie są moje`!!!!!!!!!!!!!!!!!!
111.gif
Kwiat jest z ptysiowego ciasta, jak gwiazdki na gruszomusowym. Bardzo lubię te ozdoby - są proste do wykonania, a jakze efektowne. Mozna dlugo je przechowywac (ja muszę od corki chowac, bo bardzo lubi, mogę nie znalezc w samym waznym momencie :lol: :lol: :lol: )
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Elka-Powtorze sie- twoje torty sa niesamowicie piekne :freu: ....takie proste i eleganckie :freu: ......cuda, az szkoda jesc ;)
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Nesia
Dzięki, :blume: wlasnie tak lubię - by bylo prosto, jak najprosciej. Jeszcze muszę powiedzec, ze większosc idei jest naprawdę latwa do wykonania - byle byly chęci
icon_smile.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Elka!
Dziękuję bardzo, bardzo, bardzo! :anbetung: :bussi:
Ja już tortów- koników obejrzałam chyba ponad setkę :lol: , ale każdy nowy to nowa inspiracja, więc jeszcze raz dziękuję! :blume:
Urodzinki dopiero w połowie marca, a ja już się zastanawiam co i jak :dump:

Elu! Masz niezwykły dar do prostych i pięknych dekoracji! Ja się już uczę od Ciebie!
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ela-c

Polewa czekoladowa
170 g dobrej czarnej czekolady
2 st. lyzki masla
120 ml smietanki
2 lyzeczki herb. kawy, zaparzyc 1 st. lyzką wrzątku

Wszystko roztopic razem nad parą. Wymieszac dokladnie. Chwilę przestudzic i rozprowadzac na powierzchni tortu. Dosc grubo :lol: :lol: :lol: bo będzie smaczniej
a czy ta polewa to taka zwykla babke tez mozna potraktowac?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Elka!
Dziękuję bardzo, bardzo, bardzo! :anbetung: :bussi:
Ja już tortów- koników obejrzałam chyba ponad setkę :lol: , ale każdy nowy to nowa inspiracja, więc jeszcze raz dziękuję! :blume:
Urodzinki dopiero w połowie marca, a ja już się zastanawiam co i jak :dump:

Elu! Masz niezwykły dar do prostych i pięknych dekoracji! Ja się już uczę od Ciebie!
Tak to jest, ze ciezko wybrac....
icon_smile.gif
A propo daru, to powiem w sekrecie, ze jestem strasznie leniwą, dlatego staram się zrobic jak najprosciej
icon_smile.gif
))) :blume:

asika
Myslę ze jak najbardziej
icon_smile.gif
ja tym to nawet twarozek sobie podlewam
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
jaga
OK, tutaj
To jest zwykly biszkopt, przekladamy kremem twarogowym. Do tego bardzo dojrzale banany i truskawki - taki letni tort.

Margot
A proszę :lol: :lol: :lol: z pracami domowymi
icon_smile.gif
)))))

Jeszcze jedna zaleglosc
icon_smile.gif
)))))))
trzkasienka
krem galaretkowo-smietanowy jest tutaj
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
A masz Elu może jakiś pomysł na udekorowanie tortu walentynkoego, który jest oblany czekoladą?
Ślicznie proszę
icon_smile.gif

[/list]