Słodkie pieczarki

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
otylla @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812351Upieklam je dzisiaj. Faktycznie wyglądają jak pieczarki, dziecko mi ze wstrętem uciekło jak chciałam je poczęstować
icon_smile.gif
icon_smile.gif
Szybciutko się je robi, fajne plastyczne ciasto, ale po upieczeniu jak dla mnie są za suche. No, ale ja jestem amatorką wilgotnych ciast, więc może nie powinnam się wypowiadać
icon_smile.gif
Ależ dlaczego? Przecież nie wszyscy lubią mocno piaskowe, suche ciasto. Są smaki i smaczki. Pewnie smaczniejsze by było, gdyby była przewaga mąki pszennej, tylko nie było by tego "pieczarkowego" efektu.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Krystyna9 @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812413Ależ dlaczego? Przecież nie wszyscy lubią mocno piaskowe, suche ciasto. Są smaki i smaczki. Pewnie smaczniejsze by było, gdyby była przewaga mąki pszennej, tylko nie było by tego "pieczarkowego" efektu.
Właśnie sobie przypomniałam, że robiłam kiedyś z podobnego przepisu kulki śniegowe. Wyglądały cudownie i część rodziny była zachwycona ich smakiem, ale mnie średnio smakowały. Właśnie dlatego, że przepis bazował głównie na mące ziemniaczanej.

Ale te pieczarki planuję zrobić, właśnie dla miłośników tych kulek śniegowych
icon_smile.gif
Na pewno będą im smakować.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ależ tu pieczarkarnia się zrobiła
icon_biggrin.gif

Ja też nie bardzo za piaskowymi ciastami przepadam, ale te pieczarki tak kuszą, że zrobię na pewno wkrótce, najwyżej zaniosę do pracy i wszyscy o tak zrobią
icon_eek.gif
albo tak
eek2.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
icon_eek.gif


A ja tu ten post już kilka razy omijam "szerokim łukiem", bo mnie telepotało, ze pieczarki można zrobić na słodko
roflmao_2.gif


Są wręcz niesamowite
icon_eek.gif
daumen.gif
Nie ma to tamto... koniecznie do wypróbowania
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Akulka @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812453
icon_eek.gif


A ja tu ten post już kilka razy omijam "szerokim łukiem", bo mnie telepotało, ze pieczarki można zrobić na słodko
roflmao_2.gif
Na pewno więcej osób nie zobaczy tak świetnego pomysłu na ciasteczka, właśnie z powodu tytułu. Może warto dodać w tytule, że chodzi o ciastka?
Osoby, które przeglądają forum za pomocą funkcji 'zobacz nowe posty" nie zwracają już raczej uwagi na miejsce, w którym wątek jest umieszczony.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
BeataSz @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812444ależ tu pieczarkarnia się zrobiła
icon_biggrin.gif

Ja też nie bardzo za piaskowymi ciastami przepadam, ale te pieczarki tak kuszą, że zrobię na pewno wkrótce, najwyżej zaniosę do pracy i wszyscy o tak zrobią
icon_eek.gif
albo tak
eek2.gif
Beata, muszę ci powiedzic że teraz to rozbawiłaś mnie do łez. Dawno się tak nie śmiałam.
roflmao_2.gif
Super pokazałas reakcję współpracowników
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Czyli naciska się je czubkiem butelki, ale bez zakrętki, tak? Bo ja jakaś ćwiara jestem i mnie trzeba jak krowie ......
Może bym je zrobiła, hmmmm, rozdarta wewnętrznie jestem
icon_mrgreen.gif

 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Maraa @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812461Beata, nikt się tam pewnie nie spodziewa, że za kilka dni będą zbierać szczęki z podłogi na widok pieczarek
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
Oni często zbierają jak im coś przyniosę albo jak tylko zdjęcia pokazuję z forum
icon_mrgreen.gif

Niektórzy w ogóle nie wierzą, że np. zwykłe (dla mnie) pączki czy drożdżówki można zrobić w domu, nie mówiąc o pieczywie a już na widok TYCH PIECZAREK, to ...może lepiej poczekam aż moja J. skończy studia, żeby miała co robić jak już te szczęki na dobre pogubią...
gruebel_2.gif
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif



Krystyna9 @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812495Beata, muszę ci powiedzic że teraz to rozbawiłaś mnie do łez. Dawno się tak nie śmiałam.
roflmao_2.gif
Super pokazałas reakcję współpracowników
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Rewelacja! Muszę zrobić na niedzielne spotkanie rodzinne
icon_biggrin.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
BeataSz @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812444Ja też nie bardzo za piaskowymi ciastami przepadam, ale te pieczarki tak kuszą, że zrobię na pewno wkrótce, najwyżej zaniosę do pracy i wszyscy o tak zrobią
icon_eek.gif
albo tak
eek2.gif
BeataSz @ 27 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=812575Oni często zbierają jak im coś przyniosę albo jak tylko zdjęcia pokazuję z forum
icon_mrgreen.gif

Niektórzy w ogóle nie wierzą, że np. zwykłe (dla mnie) pączki czy drożdżówki można zrobić w domu, nie mówiąc o pieczywie a już na widok TYCH PIECZAREK, to ...może lepiej poczekam aż moja J. skończy studia, żeby miała co robić jak już te szczęki na dobre pogubią...
gruebel_2.gif
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
przepyszne te pieczarki:). myslalam,ze ich nie polubie bo ta maka ziemniaczana w skladzie mi nie pasowala. ale upieklam i dieta poszła się paść;). ale w sesji coś od zycia sie nalezy, prawda?
 

Ewusiek

Member
Lut 18, 2007
3,488
0
0
Krysiu ,śmieszne te pieczarki
icon_mrgreen.gif
, rozpływają  się w ustach po prostu , kruchutkie



pieczarki_007.jpg



moje dziecko skuszone zapachem przyszło do kuchni i zdziwiło się "od kiedy pieczarki się piecze w piekarniku"
icon_wink.gif


 

Załączniki

  • pieczarki_007.jpg
    pieczarki_007.jpg
    41.2 KB · Wyświetleń: 2

4szymki

Member
Sie 20, 2007
87
0
0
Ja też zrobiłam. Jak dla mnie zbyt piaskowe. Jutro spróbuję zmienić proporcje w mąkach. Poza tym efekt wizualny piorunujący.