Śmietanowiec

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Ja czasem robie tak ze taka kislowata wylewam a jak jest juz nieco zbyt gęste i widac ze nie jest gładka to zostawiam troche w garnuszku i jak to na cieście juz jest zupełnie zciete polewam rozpuszczoną resztka nawet zupełnie płynną tylko zeby powierzchnia była gładka.

To ciacho jest wspaniałe i chyba zrobie po niedzieli :mrgreen:
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Jak niektórzy wiedzą robiłam pieska na urodziny mojej córeczki
icon_smile.gif
i ten piesek był śmietanowcem i był przepyszny :lol: Nie za słodki , taki w sam raz
icon_smile.gif
Znikło w rekordowym tempie :shock: czego się absolutnie nie spodziewałam :lol:
Jaka jestem z siebie dumna :mrgreen: :roll: :dump:
Dziękuję lidqe za podsunięcie pomysłu a Beacie za przepis
icon_smile.gif
:anbetung:

Justyna
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
CYTAT8 czubatych łyżeczek żelatyny
strasznie duzo tej żelatyny :roll: ile opakowan wchodzi na taką porcje? :dump: ja kupuje zawsze zelatyne Oetkera na 1 litr wody... ale tam za diabla nie ma nawet 4 czubatych łyzek... wiec ile tych opakowan zuzywacie?
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
tillandsja ja kupiłam żelatyne winiary 50g i chyba zostało mi jeszcze z pół paczki
icon_smile.gif


Justyna
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ok, Oetkera nie będę miala, bo podobno w sklepie nie ma :dump: kazałam kupic w takim razie Cykorie 50g nigdy nie uzywalam tego produktu i jestem ciekawa co z tego wyjdzie :roll: :dump: po południu biore sie za śmietanowca
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
BeatkoSz!

No i co, zrobilas smietanowca? Slyszalam, ze w Waszych okolicach truskawki juz bardzo tanie
icon_smile.gif
.
Prosilabym o umieszczenie zdjecia tego cuda w wykonaniu samej autorki. Tez sie do niego przymierzam i chcialabym zobaczyc, jak wlasciwie powinno wygladac to ciasto.
Dzieki z gory :blume:.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
yyyyy i jeszcze jedno pytanko, a biszkopt z jakiego przepisu robicie?
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Zrobiłam biszkopt nutinki Tylko pozwiększałam porcje do 6 jaj, 1,5 szklanki mąki i szklanki cukru
icon_smile.gif

Zakalca nie było , a ja mam talent do biszkoptów z zakalcem
icon_smile.gif


Justyna
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Jeszcze nie robiłam a truskawki rzeczywiście tanie, po 2-2,5 zł za łubiankę( czyli za 2 kg). Ale teraz nie mam przez tydzień aparatu więc i tak bym zdjęcia nie zrobiła.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
zrobilam biszkopt na occie wg. hihihi ... teraz wszystko czeka, az smietana z żelatyną sie sciagnie w lodówce. U nas za 1,5 kg koszyczki truskawek trzeba zapłacic 4,50
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ale uważaj tilla, bo ta śmietana szybko się zsiada, żeby za gęsta nie była przy wykładaniu na truskawki.
No i jak Ci biszkopt wyszedł? Bo ja się boję tych z dodatkiem octu, bo mi nie chcą wyjść nigdy
icon_sad.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
jest juz zrobilam, a wiec tak, biszkopt wyszedł superowy, robiłam z 4 jaj tak jak w przepisie, tylko piekłam najpierw w 160 stopniach 20 minut, potem dopiekalam w 200 stopniach. Wyszedł wysoki i tak jak mówiła hihihihiiii spokojnie mozna go na 3 częsci podzielic... ja podzielilam na 2 no ale ja sie sugerowalam przepisem... smietanowiec wyszedł mi tak wysoki, ze nie mam miejsca by wylac na niego galaretke :dump: :dump: :dump: i teraz nie wiem co mam zrobic :roll: :dump: :dump: narazie siedzi sobie w lodówce, galaretka sie studzi...
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
moja Mama kupiła truskawki wczoraj 1,20 za kg :mrgreen:

aż sie prosi żeby zrobić śmietanowca z truskawkami, ale niestety- bracia nie będą jedli bo są durni, ja bo sie odchudzam, a Mama z Tatą sami nie zjedzą całego ciasta
icon_sad.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A ja dzisiaj 1,5 zł za 2 kg koszyczek, tanie u nas są bardzo :!: Mam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas takie będą
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0


Wczorajsze, jeszcze świezutkie i nie do konca ściagniete 8)