Śmietanowiec

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
zaraz bede robic biszkopt ;) mam smaka na to ciacho
slicznie ci to ciasto Till wyszlo :mniam:
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
i naprawde bardzo dobre
icon_biggrin.gif
dziekuję
icon_biggrin.gif
troche wyskokie mi wyszło i galaretki juz nie miałam jak zalac na te truskawy, ale odczekalam az galareteka mi zgęstnieje i łyzką nakladałam
icon_biggrin.gif
dzisiaj jest smaczniejszy niz wczoraj :-D
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Zawsze na drugi dzień jest smaczniejsze, dlatego ja zwykle robię wieczorem i na drugi dzień dopiero jest degustacja
 

hania

Member
Mar 11, 2005
24
0
0
Zrobiłam śmietanowca na imieniny męża. Wszystkim bardzo smakował.
Dałam tylko jedną warstwę biszkopta, bo chciałam żeby zmieściła mi się na wierzchu galaretka. Dziękuję Beatko za przepis, nigdy wcześniej nie robiłam śmietanowca. Teraz chodzi za mną wersja z winogronami.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Nareszcie i ja zrobiłam w tym roku po raz pierwszy Wstawiłam obiecane zdjęcia, można podziwiać i nabierać smaczka na to ciastko ;) Smacznego :!:
 

Joanka

Member
Wrz 23, 2004
611
0
0
kurcze... jak to cudownie że jego jest jeszcze tak duuuuużo :mrgreen:

same zdjęcia powalające, a na zywo jeszcze piekniej wygląda :mrgreen: no i ten ssssmak :roll:
 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Ja tez zabieram sie za śmietanowca, bo okrutnie smakowicie wygląda. Ale mam jedno pytanie: czy biszkopt trzeba czymś nasaczyć, coby nie był za suchy? Czy wilgotnieje od śmietany?
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Na następny dzień zmięknie
icon_smile.gif

Ale jak chcesz jeść od razu to nasącz
icon_smile.gif

Wiem z doświadczenia

Justyna
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Nie polecam jedzenia tego samego dnia, to musi jednak odstać swoje, żeby dobrze wszystko stężało i przeszło smakami. Najlepsze jest nawet na trzeci dzień kiedy już malizną czuć ;). Ale jak chcesz, to możesz troszkę nasączyć, nie za dużo, żeby potem się nie rozpadało.
 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Zrobiłam Śmietanowca na biszkopcie hihiii. Ciacho wyszło rewelacja Lekkie, w sam raz na takie ciepłe dni jak dzisiaj :!:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Nareszcie i ja zrobiłam w tym roku po raz pierwszy Wstawiłam obiecane zdjęcia, można podziwiać i nabierać smaczka na to ciastko ;) Smacznego :!:
Beatko - oglądałam Twojego śmietanowca! On jest dość wysoki i nie miesciłby się do takiej standardowej tortownicy - pomogłaś mu się zmieścić robiąc płotek wokół foremki! jak to zrobiłaś, że ta cała konstrukcja nie zdołała się przechylić w jedną bądź w drugą stronę?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Zawsze tak robię margolciu :mrgreen: Folię aluminiową skladam na 3 lub 4 części, żeby była w miarę mocna, wkładam do foremki tak, żeby wystawała u góry tyle ile mi potrzeba, śmietana jest dość gęsta już jak ją wlewam i dlatego całość mi się nie przekrzywia. Galaretkę też wlewam już taką gęstawą, stopniowo, po 1 łyżce. Nawet mi nie przyszło nigdy do głowy, że mogłoby mi się coś przechylić, przecież to jest całkiem szeroka podstawa ( średnica 30cm). Gdyby to był walec o śr. malutkiej i wysoki bardzo, to pewnie by się zrobiła z tego krzywa wieża, ale tu nie ma takiego problemu
 

ata

Member
Lip 13, 2005
116
0
0
wiesz bet=atko jadlam twoj placek u mojej szwagierki i naprawde jest pyszny polecam w sobote sama go zrobie dla meza
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Normalnie pyyycha! Wielkie dzięki Beatko za przepis

Zrobiłam z wiśniami bo truskawek nie ma a uwielbiam wiśnie no i zamiast biszkoptu dałam biszkopty (bo mi się piec w takie upały nie chciało). Tak sobie pomyslałam że może wiśnie to za kwaśne będą i dałam troszeńkę więcej cukru do śmietany. A efekt był mniamuśny
icon_smile.gif
Znajoma to nawet zapytała jakiego użyłam serka :mrgreen:

Polecam, polecam, polecam!
 

DagMa

Member
Lis 23, 2005
32
0
0
A czy teraz zimową porą można takiego śmietanowca zrobić ?
ale z jakimi owocami ? chciałabym na Nowy Rok zrobić normalnie nie wytrzymam do czerwca :dump: