Śmietanowiec

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Gusiu no przciez djjecie wyszlo super a smietanowiec jeszcze lepiej...
:cheers: Ja chyba zrobie jeszcze w tym tygodniu dla nas, bo tak poza tym to mam zamowienie od siostr (powiedzioaly ze mam zrobic i koniec) :cheers:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Dziękuję wszystkim a przede wszystkim Beacie za przepis, bo gdyby nie to, że udostępniła go to nie byłoby pysznego ciacha
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Bo ta pianka ze smietany jest wysmienita. Wczesniej robilam podobnie, tzn zwykla Sniezke z galaretka. Jednak teraz mam juz TEN sposob na smietane ! :banana:
I pewnie w niejednej innej kombinacji letnich gaaratkowych szalenstw ja wykorzystam. Dzieki ! :lol:
 

nelly26

Member
Paź 25, 2005
79
0
0
zakupiłam tortownice i za chwileczke mykam po zakupy i biore sie za ciacho:)mam nadzieje ze wyjdzie:)
 

nelly26

Member
Paź 25, 2005
79
0
0
biszkopt upieczony a reszta jutro bo za późno wybrałam sie po truskaweczki :dump: :dump: no nic,jutro mykne z rana i wieczorem doniose jak wyszlo.
 

katka.c

Member
Sie 19, 2005
101
0
0
Prosze Was o pomoc

dopiero zaczynam moje przygody kulinarne.
Chcę upiec to ciacho , ale pojawiło sie kilka wątpliwości
Mam blache o wymiarach 23/36 i czy to mi sie w niej zmieści??Jaki biszkopt upiec????
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Katka zmieści się ja piekłam właśnie na mniej więcej takiej blaszce, z tą różnicą, że biszkopt z 4 jaj a nie z 5, żeby był ciut niższy. Możesz po prostu upiec z 3 jaj i będzie jeszcze niższy niż mój i na pewno się zmnieści
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
JotHa to tak w ramach letnich upałów i dzięki

Katka no tak by było: 3 jajka, 1/2 szkl cukru, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 3/4 szklanki mąki i 1 łyzeczka octu lub soku z cytryny.

Białka ubijam na sztywno, potem dodaję cukier, jeszcze chwilę ubijam, dodaję zóltka i łączę to na najniższych obrotach mikserem. A potem to juz proszek, mąka i ocet i to łączę już delikatnie łyżką. Czasami zapominam o occie, ale nie mam go w domu to pomijam wtedy. Mozesz dodać tez łyżkę oleju, jest wtedy taki bardziej wigotny ten placek biszkoptowy (biszkopt dla mnie to bez proszku do pieczenia ;)
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
:handclaps: gratuluję!
icon_smile.gif
Urodziwy!
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Podnoszę, bo już czas najwyższy. Stanowczo za długo się za niego zabieram, ale jutro planuję wreszcie popełnić
lecker.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
No i wyszedł pyszny, ale nie wiem dlaczego śmietana dość długo tężała. Spodziewałam się, że stężeje szybko
gruebel_2.gif
. Tak czy owak na smak to nie wpływa
lecker.gif