Surówka dwudniowa

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
niezmiennie pyszna, właśnie zajadam 4 dniową
fiesgrins.gif
lecker.gif
 

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
szukałam surówki na sb i nd znalazłam:) po Waszych opisach już się nie mogę doczekać idę zaraz na zakupy to kupię kapustę i zrobię wieczorem
icon_smile.gif


a jak udała się ta surówka z czerwonej ?? bo nie mogę znależć posta:(
 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Bardzo często ją robię, jest naprawdę smaczna. Ostatnio zrobiłam z kapusty pekińskiej i chyba nawet bardziej mi smakowała
 

olatka

Member
Lut 28, 2009
138
0
0
Na sobotę planuję imprezkę. I tak sobie myślę, że ta surówka będzie idealna.
Dodatkowym plusem jest to, ze mogę ją zrobić dzień wcześniej, co przy nawale roboty jest wielkim atutem
icon_mrgreen.gif
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Beatko, zdziwisz się! Robię tę surówkę od 4 lat bardzo często, bo niesamowicie smakuje. I teraz w sobotę zobaczyłam na wydrukowanym przepisie, że to od Ciebie. A czemu się zdziwisz? Bo dopiero miesiąc temu wstąpiłam do "cincinek", a już od paru lat gościsz w moim domu:) Surówkę bardzo polecam, przepis rozdaję, a koleżanka mówiła, że włożyła surówkę w słoiki, zalała zalewą i w lodówce po 2(!!!) tygodniach była dobra. Ja robię z zalewą II, ale daję 0,5 szkl. wody, a polecam szczególnie dla gości, bo można zrobić wcześniej i mieć zapas czasu. Paprykę daję nieraz konserwową jak jest droga, nie zawsze mam jabłko, ale za to jest w niej ogromna ilość marchewki! Dzięki za przepis.
 

dory2

Member
Paź 6, 2007
46
0
0
Takie pytanko:
Rozważam zrobienie na przetwory, czytałam tu opinie, że niketorzy robili bez problemów tylko tu myślę czy i tak zanim zapasteryzuję to mam trzymac przez noc w zalewie czy moze zalać, "wyciamkać" rekami i pakować do sloików ?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
renia2001,
icon_smile.gif


dory2, ja nie robię tej surówki na zimę, ale myślę, że lepiej przetrzymać ją przez noc w zalewie, żeby się przegryzła i dopiero potem zapakować do słoików.
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Zrobiłam wreszcie z czerwonej kapusty, jest inna w smaku niż z białej, bardziej chrupka, pyszna.Dla mnie to najlepszy sposób na czerwoną kapuchę.
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Zapomnialam jakos ostatnio o tej surowce, a szkoda,bo przeciez jest przepyszna. Dobrze, ze potrzebowalam czegos zielonego na jutrzejszego grilla,co moglabym zrobic juz dzis. Ja robie z zalewa nr 2,ale tylko z 2 lyzkami cukru i z octem winnym. Dodaje ogorki kiszone zima,a letnia pora swieze zielone i duzo kopru, pietruszki -to moja ulubiona wersja. Beato, przepis rewelacyjny, dziekuje.
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Rewelacja! Beato, drukowałam na cudzej drukarce obcym ludziom przepis. Zrobiłam ją w domu z ogromnej głowy białej kapusty, wyszła miednica. Zabrałam ją "w gości" na podwarszawską leśną działkę jako mój wkład jedzeniowy. Zrobiła furorę. Dziękuję Ci bardzo.
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Kupiłam dziś kapustę i testuję surówki
icon_smile.gif
Jutro degustacja
lecker.gif
Robiłam z tą słodszą zalewą. Pięknie wygląda i czeka sobie cierpliwie
icon_smile.gif
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Beatko bardzo dziękuję za przepis
anbetung.gif
Smakuje mi bardzo! Dopasuję tylko ilość octu tak do siebie i wchodzi do nas na stałe
wink.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Już nie wiem który raz wielka micha stoi w lodówce. Starczy na kilka dni.
Aby nie było ciągle tak samo, każdą porcyjkę urozmaicam innymi dodatkami: kwaśne jabłko, marynowany seler, oliwki zielone, prażone pestki słonecznika i dyni (to mój faworyt), kapka oleju z pestek dyni, podprażone orzechy włoskie, słodka kukurudza. Pewnie były jeszcze inne modyfikacje, bo robię ją tak raz na miesiąc, ta surówka wszystko przyjmie.
 

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Robiłam z zalewą nr 2, ale zmniejszę jeszcze jej ilości bo na drugi dzień wytworzyło się bardzo dużo soku i wszystko w nim pływało, ale surówka i tak pyszna. Wchodzi na stałe do mojego menu. Dziękuję Beata Sz.
anbetung.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Moja mama jest miszczynią tej surówki. Robi prawie co tydzień, bo wszyscy uwielbiają, co zostaje wkłada w słoiki i do lodówki - trzyma się dobry tydzień, więcej nie wiadomo, bo wszystko wyjada tata - też wielki smakosz.