Surówka dwudniowa

kasta79

Member
Sty 29, 2009
74
0
0
REWELACJA :! :sama zjadlam prawie cała miche
mniam.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Bardzo dobra w koncu zdecydowalam sie ja zrobic. Byla z mniejsza ilosia octu, bo ja taka malo octowa co do surowek. Pachnie i wyglada rewelacyjnie a w smaku boska:) Dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Odkopuję, bo muszę koniecznie wypróbować
icon_mrgreen.gif
Tylko dam ocet jabłkowy zamiast spirytusowego i niestety muszę zrezygnować z papryki, bo mam po niej niestrawność
icon_sad.gif
Mam nadzieję, że bez papryki też surówka będzie dobra
gruebel_2.gif
 

maxela

Member
Cze 21, 2010
5
0
0
surówka rewelacyjna, zrobiłam z zalewą drugą, podałam na imprezce - 20 osób - natychmiast wszyscy chcieli przepis, zachwytom nie było końca - strzał w dziesiątkę. Dziękuję za przepis.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Na jutrzejszy obiad sie przegryza w lodowke. Moj maz za nia przepada a jemu w takich chwastowatych to ciezko dogodzic
icon_smile.gif

2.jpg
 

Załączniki

  • 2.jpg
    2.jpg
    89.6 KB · Wyświetleń: 6

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
zrobilam ale mi strasznie kwasna wyszla, teraz podsypuje cukier ale i tak kwasna, chyba jakis ocet mialam wysokoprocentowy
gruebel_2.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
martyna zredukuj nastepnym razem ocet do polowy. Sadze, ze to kwestia gustu jesli chodzi o ocet, jedni wola bardziej octowe, drudzy mniej.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
nie chodzi o gust, popierdzielilam zalewy i octu dodalam z zalewy nr 1 a reszte skladnikow z nr 2, cos z moja glowa juz nie tak, jakos tam ja uratowalam dodajac mnostwo cukru, soli, dodalam tez kukurydze z puszki, da sie zjesc ale to nie to, obym sie do niej po tym zamieszaniu nie zrazila
cry_1.gif
 

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
Moja sie gryzie w lodówce
icon_biggrin.gif
trochę mi się zbyt octna wydawała, ale myslę, że się przegryzie. Robiłaz zalewąnr 1.
 

aga.s

Member
Maj 11, 2010
206
0
0
I wrażenia z degustacji: otóż jest naprawdę pyszna, po przesiedzeniu nocy w lodówce wcale nie czuć tak bardzo octu, jest dla mnie w sam raz
icon_razz.gif
Poniewaz wyszło jej duuuzzzzo, to postanowiłam 2 słoiczki na próbe zapasteryzować, bo mam straszna ochotę zrobić z niej zapasy na zimę. Na razie jeszcze nie otwierałam słoiczka, ale obawiam sie , że za długo pasteryzowłam: około 25 minut.... tak mi sie przegapiło jakoś. W każdym razie jak będzie ok to ja zapakuje do słoików w większej ilości. Mniammm
mniam.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Do tej surówki robię też inny sos, jakby ktoś chciał spróbować:

2 łyżki majonezu
2 łyżki śmietany
1 łyżeczka musztardy
1 łyżeczka octu winnego
odrobrina cukru, soli i pieprzu.

Surówka w ciągu 2 godzin jest już dobrze przegryziona i można wcinać.
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Z pewnością bardzo smaczny ten Twój sos, ale wiesz: z majonezem i śmietaną to już zupełnie inna surówka
icon_wink.gif
 
Lut 11, 2011
229
0
0
Wyciagam na gore, bo wlasnie robie. Robilam ja juz setki razy i zawsze super. Zawsze robie z zalewa nr 2 ale redukuje ilosc cukru do 2-3 lyzek
icon_biggrin.gif
) Beatko, dzieki za przepis!