Surówka dwudniowa

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,357
3,622
113
Wiele razy się do tej surówki przymierzałam, ale odstręczał mnie ocet w składzie. Kupiłam kiedyś gotową surówkę z octem i mi nie smakowała.
Zamieniałyście może kiedyś ocet na cytrynę?
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,317
1,583
113
Wiele razy się do tej surówki przymierzałam, ale odstręczał mnie ocet w składzie. Kupiłam kiedyś gotową surówkę z octem i mi nie smakowała.
Zamieniałyście może kiedyś ocet na cytrynę?
Myślę, że w gotowych surówkach ten ocet gorzej smakuje niż w domowym. Chyba nie tylko w occie jest różnica. Mi w tej dwudniowej ocet zupełnie nie przeszkadza.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Pewnie to indywidualne preferencje ale mnie w tej surowce ten ocet nie przeszkadza a wrecz nadaje jej tej wyrazistosci, ktorej ja potrzebuje. Mysle, ze jezeli teraz zmienilabym ocet na inny ocet lub sok z cytryny to dla mnie bylaby to juz inna surowka.
 
  • Like
Reakcje: janie

Aceluna

Member
Maj 26, 2006
48
1
8
Zrobiłam ją wczoraj. Część z octem jabłkowym (do tej pory zawsze z winnym) a część z sokiem z cytryny. Smakują zupełnie inaczej. Ta z octem jabłkowym jest bardziej wyrazista a jego smak mi nie przeszkadza, choć kupne z dodatkiem jakiegokolwiek octu mi nie smakują.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,383
837
113
U mnie jemy już kolejną i to z całej główki kapusty. Za octem też nie przepadam, pomniejszam wszędzie, gdzie można, tutaj również. I korzystam z zalewy nr 2.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,383
837
113
Wiele razy się do tej surówki przymierzałam, ale odstręczał mnie ocet w składzie. Kupiłam kiedyś gotową surówkę z octem i mi nie smakowała.
Zamieniałyście może kiedyś ocet na cytrynę?
Joasiu, to tak jest jak z barszczem, sok z cytryny tak nie działa jak ocet. Ale tego octu spokojnie może być mniej. I cukru też zmniejszam.
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,403
4,614
113
Ja trochę zmniejszam ilość cukru w zalewie II, a octu daję tyle, ile w przepisie. Ale ja jestem z tej frakcji, która leje ocet do mizerii :mrgreen:
 
  • Haha
Reakcje: janie

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,287
254
83
Ja trochę zmniejszam ilość cukru w zalewie II, a octu daję tyle, ile w przepisie. Ale ja jestem z tej frakcji, która leje ocet do mizerii :mrgreen:
Mam podobne odczucia po pierwszej próbie - następnym razem dam ciut mniej cukru. I też zrobiłam z octem, bo jestem z frakcji, która lubi ocet :)
Surówka nam smakuje, chociaż przyznam, że jemy tylko „bazę”, tzn. nie dodawałam jabłka i ogórka. Może jutro spróbuję tej wersji.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,383
837
113
Zrobiłam na długi weekend :ROFLMAO: ale "trochę" się zjadło na pniu, a dziś rano kolejna porcja. Trzeba było odlać zalewę, której przez noc zrobiło się w misie podejrzanie dużo. Pewnie to ta młoda, soczysta kapusta ...No i spróbować trzeba koniecznie - czy się udała - o jabłku i ogórku w ogóle zapomniawszy.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Przyłączam się do peanów.
Surówka dwudniowa sprawiłą cud: smakuje chłopakom, którzy normalnie kapusty kijem nie ruszają, smakuje córce , smakuje i mnie. W domu, gdzie zwykle przynajmniej jeden nos się kręci na ofertę obiadową ( jedzą, ale marudzą) potrawa chętnie widziana przez wszystkich?Normalnie cud !
 
  • Like
Reakcje: AnkaP

Kokos

Well-known member
Sty 14, 2022
450
472
63
Obowiązkowo daję jabłko i ogórki (świeże, nie konserwowe), dużo mniej oleju i octu. Cukru tak jak w pierwszej zalewie max 2 łyżki.