Surówka z modrej kapusty po śląsku

Malta_79

Member
Paź 21, 2007
289
0
0
Amen
icon_wink.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
do góry
pierwszy raz w zyciu robie
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Bardzo lubię czerwoną kapustę. Robiłam już wedlug dwóch tutaj podanych sposobów. Ostatnio wypróbowałam jeszcze inny sposób znaleziony w necie:
Gotujemy wodę z kulkami angielskiego ziela, 3 goździki. Na taką wodę wrzycamy poszatkowaną kapustę i blanszujemy. Odcedzamy, dodajemy pokrojoną w kostkę cebulę, przecier z czarnej porzeczki (zamiast octu lub soku z cytryny), doprawiamy solą, pieprzem, odrobiną miodu do smaku. Musi trochę postać, by smaki przegryzły się. Pyszna!!!.
Ten pomysł z czarną porzeczką jest świetny. Ja akurat mam trochę małych słoiczków własnoręcznie zrobionych przecierów porzeczkowych z cukrem.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
sionia @ 7 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=953012Bardzo lubię czerwoną kapustę. Robiłam już wedlug dwóch tutaj podanych sposobów. Ostatnio wypróbowałam jeszcze inny sposób znaleziony w necie:
Gotujemy wodę z kulkami angielskiego ziela, 3 goździki. Na taką wodę wrzycamy poszatkowaną kapustę i blanszujemy. Odcedzamy, dodajemy pokrojoną w kostkę cebulę, przecier z czarnej porzeczki (zamiast octu lub soku z cytryny), doprawiamy solą, pieprzem, odrobiną miodu do smaku. Musi trochę postać, by smaki przegryzły się. Pyszna!!!.
Ten pomysł z czarną porzeczką jest świetny. Ja akurat mam trochę małych słoiczków własnoręcznie zrobionych przecierów porzeczkowych z cukrem.
Zapomniałam wyraźnie zaznaczyć, że ten przecier porzeczkowy i cebulę dodajemy do jeszcze gorącej kapusty. Dzięki czynnikowi kwaśnemu kapusta odzyskuje swój piękny kolor.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
moja surówka/sałatka od zawsze w domu robiona jest w ten sposób:
poszatkowana kapusta na trochę do osolonego wrzątku ( aby lekko zmiękła, chociaż moja mama woli, żeby była bardziej niż trochę miękka
icon_wink.gif
),
odcedzić, do ciepłej dodać trochę kwasku cytrynowego i cukier ( łatwiej się rozpuszczą w ciepłym). Potem ( jak już wystygnie) tylko cebula drobno pokrojona i kwaśne jabłko-przed podaniem olej.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
sionia @ 7 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=953012Bardzo lubię czerwoną kapustę. Robiłam już wedlug dwóch tutaj podanych sposobów. Ostatnio wypróbowałam jeszcze inny sposób znaleziony w necie:
Gotujemy wodę z kulkami angielskiego ziela, 3 goździki. Na taką wodę wrzycamy poszatkowaną kapustę i blanszujemy. Odcedzamy, dodajemy pokrojoną w kostkę cebulę, przecier z czarnej porzeczki (zamiast octu lub soku z cytryny), doprawiamy solą, pieprzem, odrobiną miodu do smaku. Musi trochę postać, by smaki przegryzły się. Pyszna!!!.
Ten pomysł z czarną porzeczką jest świetny. Ja akurat mam trochę małych słoiczków własnoręcznie zrobionych przecierów porzeczkowych z cukrem.
sioniu, ale mnie naszło na taką kapustę. Mam przecier, to zrobię.