Szparagi zapiekane

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
yrsa @ 23 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1518907Anka, nie masz gdzieś Lidla w okolicy?

Kawo, przypomniało mi się, że rok temu robiłyśmy szparagi zawijane wg Jamiego, o takie: https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...t&p=1438337, tylko żadna z nas nie wklepała przepisu (w każdym razie nie mogę znaleźć).
Ja robiłam te szparagi z czasopisma "Sól i Pieprz' kwiecień-maj z bieżącego roku (str.17 - można obejrzeć bardzo ładne zdjęcie)), a ku mojemu zdziwieniu odkryłam je w internecie pod podanym przez Was linkiem jako danie Jamiego Olivera. Ale to już sprawa pomiędzy czasopismem a Oliverem. W każdym razie szparagi (nie wiadomo czyje) są znakomite. Pozdrowienia.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zrobilam, zdedlismy, pyszne! Dziekujemy za przepis.

Szparagi zawijalam w plastry szynki czarnoleskiej wylozonej kilkoma liscmi czosnku niedzwiedziego.

Asparagus_with_Speck_and_Ramsons_Ingredients.jpg

Asparagus_with_Speck_and_Ramsons1.jpg Asparagus_with_Speck_and_Ramsons2.jpg
 

Załączniki

  • Asparagus_with_Speck_and_Ramsons_Ingredients.jpg
    Asparagus_with_Speck_and_Ramsons_Ingredients.jpg
    286.4 KB · Wyświetleń: 0
  • Asparagus_with_Speck_and_Ramsons1.jpg
    Asparagus_with_Speck_and_Ramsons1.jpg
    222.7 KB · Wyświetleń: 0
  • Asparagus_with_Speck_and_Ramsons2.jpg
    Asparagus_with_Speck_and_Ramsons2.jpg
    282.3 KB · Wyświetleń: 0

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
seniorka @ 26 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1519660Ja robiłam te szparagi z czasopisma "Sól i Pieprz' kwiecień-maj z bieżącego roku (str.17 - można obejrzeć bardzo ładne zdjęcie)), a ku mojemu zdziwieniu odkryłam je w internecie pod podanym przez Was linkiem jako danie Jamiego Olivera. Ale to już sprawa pomiędzy czasopismem a Oliverem. W każdym razie szparagi (nie wiadomo czyje) są znakomite. Pozdrowienia.
No ale przecież w linku jest zupełnie inny przepis - zawiera m.in. rozmaryn i anchois, których przepis wpisany przez Ciebie nie zawiera. To zupełnie inne przepisy. A poza tym szparagów owiniętych szynką i zapieczonych z serem nie wymyślił ani J.Oliver, ani ktoś piszący do gazety Sól i Pieprz. Wersji w internecie jest dziesiątki - to dość popularne połączenie. Więc nie ma żadnej sprawy między J.O a gazetą - dwa różne przepisy.
icon_smile.gif


Z resztą nawet na naszym forum jest przepis podany przez Marghe na podobne, lecz różniące się szczegółami danie: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33815 Są pyszne
icon_smile.gif
Z resztą to wiesz, bo też je robiłaś
icon_smile.gif


Podane przez Ciebie zapewne też są smaczne, chociaż inne
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Shinju @ 28 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1520139No ale przecież w linku jest zupełnie inny przepis - zawiera m.in. rozmaryn i anchois, których przepis wpisany przez Ciebie nie zawiera. To zupełnie inne przepisy. A poza tym szparagów owiniętych szynką i zapieczonych z serem nie wymyślił ani J.Oliver, ani ktoś piszący do gazety Sól i Pieprz. Wersji w internecie jest dziesiątki - to dość popularne połączenie. Więc nie ma żadnej sprawy między J.O a gazetą - dwa różne przepisy.
icon_smile.gif


Z resztą nawet na naszym forum jest przepis podany przez Marghe na podobne, lecz różniące się szczegółami danie: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33815 Są pyszne
icon_smile.gif
Z resztą to wiesz, bo też je robiłaś
icon_smile.gif


Podane przez Ciebie zapewne też są smaczne, chociaż inne
icon_smile.gif
Wyszło jedno wielkie nieporozumienie z moim udziałem. Nie blokujmy już wątku kulinarnego.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tatter, cudownie smakowite zdjęcia. Tę ostatnią rynkę, mimo póżnej pory, zjadłabym sama. Na razie kończę, bo komputer mi szwankuje od tych wspaniałości Zrobię znów te szparagi w najbliższych dniach, bo rodzina się upomina. Dobrej nocy.