Szpinak pomidory boczek

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Właśnie dziś zrobiłam sobie na obiad tą sałatkę ze szpinakiem zerwanym rano z własnego ogródka i jestem strasznie szczęśliwa bo to jest pyszne i szybciutkie do zrobienia. Dodałam czosnek i zioła i palce lizać
lecker.gif

Graz wielkie
anbetung.gif
za przepis, będę często robić!!!
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
zostało mi jeszcze trochę parmezanu, specka i cudownego octu przywiezionych z Włoch, więc zrobiłam tę sałatkę ( z pomidorkami koktajlowymi), bardzo smaczna , pycha!
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
wprawdzie nie doczekałam się odpowiedzi, czy sałatka jest odpowiednia na I fazę diety montigniacka, ale dzisiaj zrobiliśmy ją ze ślubnym. W lidlu odkryłam szpinak świeży pakowany w worki 250 g. Zrobiliśmy z ok. 200 g, dwóch pomidorów, zaskwarkowanego boczku wielkości damskiej dłoni (nie mam wagi, więc wybaczcie tę precyzję
icon_rolleyes.gif
), dwóch ząbków czosnku, soli i pieprzu. No pycha. Zjedliśmy sami wszystko, w dwojkę. Sałatka wchodzi na stałe do naszej kuchni.
Przyznam się, że pierwszy raz w życiu jadłam świeży szpinak
icon_eek.gif
Uznaję to za odkrycie roku i stwierdzam, że przetworzony znacznie traci.
Dziękuję za ten przepis
cvety.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
jak ostatnio kupowałam szpinak na targu, facet zapytał mnie co ja z tym szpinakiem zrobię
icon_smile.gif
Opowiedziałam sposób na tę pyszną sałatkę, gość sobie zapisał, ale rozmowie przysłuchiwali się też inni i nim się zorientowałam, stał wokół mnie tłumek ciekawskich dopytujących
rofl.gif
Konsekwencją tego było, że szpinak się skończył a ja dostałam gratis swoją porcję
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Mam mlody szpinak.
Dopiero przy kasie zauwazylam jaki tani!

Zwykly szpinak tez mam. Jak nie pojdzie do obiadu to przerobie i zamroze do pasztecikow.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Ooo, zupełnie zapomniałam o tej sałatce, a jest cudowna! Jak dostanę gdzies szpinak (o tej porze roku wątpię), to zrobię.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
My juz daaawno po.
Buba
icon_lol.gif
kladl glowe na stole zeby podgladac gdzie ukryly sie pomidory i skwarki. Samego szpinaku niewiele zjadl. Miesozerny robaczek
icon_wink.gif
 

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
Absolutnie genialna :D Będę ją robić prawdopodobnie non stop, dziś kupiłam dwie kolejne paczki szpinaku :D jeśli jesteście z niezawielkiego ( ;) ) miasta sprawdźcie w biedronce - pakowany po 150g ale zabijcie mnie a nie pamiętam ile kosztuje...
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Ciekawe jak moje maleństwo przy piersi przyjmie szpinak ;) Jutro kupie, bo zapomniałam o tej sałacie
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
mi nie podeszlo, no zupelnie nie moj smak za to maz (bylam pewna ze tego nie ruszy) zjadl wczoraj ogromna ilosc, mowil ze przepyszne i jak bylismy na zakupach pytal czy sa w domu pomidory
icon_eek.gif
pewnie dzis znowu bedzie robil, Graz to od niego
cvety.gif