Tort orzechowy

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
plyacok_orehovyj_1_.jpg

Przepis z ukraińskiej gazety

Ciasto:

* 6 jajek
* 300 g cukru
* 1,5 szklanki orzechów włoskich
* 250 g mąki
* 1 łyżka (stołowa) proszku do pieczenia
* 100 ml wody



Krem:

* 400 g masła
* 1 puszka ugotowanego mleka skondensowanego lub gotowej masy krówkowej
* skórka otarta z cytryny
* 1 łyżka spirytusu
* czekolada


Ciasto: Ubić białka z połową cukru. Oddzielnie ubić ubić żółtka z drugą połową cukru, dolewając wodę. Podsuszone i zmielone orzechy wymieszać z mąką i proszkiem do pieczenia. Do mieszaniny suchych produktów dodać ubite żółtka i pianę z białek. Delikatnie wymieszać. Ciasto wlać do kwadratowej formy 20x22 i piec przez ok. 30 - 40 minut w temperaturze 180 stopni
Upieczone i wystudzone ciasto należy przeciąć na trzy blaty, które smarujemy kremem

Krem: Masło dobrze utrzeć mikserem, dodając stopniowo mleko skondensowane. Dodać również spirytus i skórkę z cytryny.

Żeby ciasto ładnie wyglądało, należy boki posmarować kremem a na wierzch dać polewę z czekolady

( ja nie dawałam polewy czekoladowej, ilość masła w kremie zmniejszyłam do 250 g, cukru w cieście do 200g. Piekłam trzy oddzielne blaty w temp. 180 stopni przez ok. 20 minut. Zamiast spirytusu dałam koniak)
 

Załączniki

  • plyacok_orehovyj_1_.jpg
    plyacok_orehovyj_1_.jpg
    193.5 KB · Wyświetleń: 7

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
Anni..
Twój tort jest juz w moim kajeciku...dziękuje..wygląda przepysznie..

Mam pytanie...czy wszystkie trzy kawałki piekłas razem ? Czy każdy osobno po 20min? Chodzi mi o ty, czy kolejne blaszki czekały na upieczenie poprzednich?
 

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
Piekłam trzy oddzielne blaty w temp. 180 stopni przez ok. 20 minut,każdy placek piecze się oddzielnie.