Tradycyjny krem maślany do tortów-waniliowy

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Dziuniu ta masa jest boooska
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif


zrobiłam kawową - dodałam na 1,5 porcji 4 łyzeczki kawy rozpuszczalnej rozpuszczonej w odrobinie gorącej wody. Wyszła pyszna
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
Zrobiłam z biszkoptem makowym




 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iva, ale zaszalałaś
icon_wink.gif
Fajnie, że masa wyszła pyszna, nigdy nie robiłam jej w wersji kawowej, trzeba będzie kiedyś spróbować.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zaszaleję dopiero w sobotę
lecker.gif
juz wiem, ze musze zrobićwiecej kremu bo mi na dekoracjęnie starczylo
baa.gif


Dziuniu, a czym ucierasz maslo?
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ja robiłam tę masę do tortu na komunię syna, teraz na niedzielę! Wyszła jak zawsze pyszna, z podwójnej porcji. Dodałam kawę rozpuszczoną w odrobinie wody, ale już na końcu po połączeniu jajek z masłem. Nic się nie dzieje, bo robiłam tak już kilkukrotnie. Nie muszę mówić, że wszyscy się zachwycali. To jest teraz moja ulubiona masa do tortów. Dziękuję Dziuniu jeszcze raz
wink.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Dziuniu, chodziło mi wlaśnie czym w Ka, wiosłem czy rózgą. japierwszy raz wiosłem, a teraz wlozyłam je do zmywarki ktorąwlączyłam i musialam robic rózgą, ale efekt taki sam
icon_mrgreen.gif


Agata, teraz to i moja ulubiona masa. waniliowa, kakaowa i kawowa. Muszę jeszcze spróbować z orzechami
icon_mrgreen.gif

kawę tez dałam na samym końcu
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Dzisiaj robiłam
waniliowy, czekoladowy i kawowy.
wsypałam przetartą, przesianą przez sitko kawę rozpuszczalną i spirytus i .... krem mi się zważył
baa.gif
baa.gif
baa.gif

uratowałam
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif
ucierając osobno masło i dodając po łyżce zważoną masę
icon_lol.gif
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Ślicznie. No kochana, córa z takimi zdolnościami to skarb.
icon_smile.gif


Korzystam z tego przepisu od bardzo dawna( jeszcze zanim tutaj trafiłam) i jest świetny. Czasami dodaję jeszcze odrobinę aromatu rumowego lub arakowego.
Podałam go kiedyś sąsiadce, a ta zamiast masła daje jakieś mixy margarynowo -maślane. Twierdzi, że przepisy trzeba umieć czytać.
Nie,nie i jeszcze raz nie, dla mnie margaryny nie nadają się do mas.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iva, ależ szalejecie
icon_lol.gif


Co do margaryny, to jestem tego samego zdania, zupełnie tu nie pasuje, jej smak i konsystencja jest zbyt wyraźna i mnie to bardzo przeszkadza.
 

Misiowa

Member
Lis 19, 2006
281
0
0
Dziewczyny mam pytanie, czy ta masa nie rozpuści mi ozdób z masy cukrowej lub z pianek marshmallows?
 

katikity

Member
Paź 28, 2010
107
0
0
Dziewczeta a takie maslo 82% masla w masle to sie nadaje ?? Bo tylko cos takiego wypatrzylam w sklepie chyba ze slepota mnie ogarnia
 

delicious

Member
Lut 26, 2011
83
0
0
Zawsze te masy maślane wydawały mi się bardzo mdłe. Unikaliśmy ich w moim domu rodzinnym zastępując masą budyniową. Dziś postanowiłam dać im jeszcze jedną szansę. I...
...może to zasługa tego przepisu z jajkami ubijanymi na parze, a może dodanej czekolady (i kakao), nie wiem. Ale wiem, że wyszła pychota. Po raz pierwszy od lat wylizywałam miskę po kremie. Szok. Dziękuję Dziuniu za przepis.