Ucierana babka SNICKERSOWA

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Bardzo dobra ta babka, aczkolwiek nieco mi opadła (ale zakalca nie było). Przede wszytskim wilgotna, puszysta i nie-piaskowa (czego nie lubię - ale tu brak mąki ziemniaczanej).
Zastanawiam sie czy nie zwiększyć ilości kajmaku - tak żeby była ciemniejsza i bardziej karmelowa w smaku - ale czy ona to uniesie???
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Upiekę na imprezkę... muszę tylko znaleźć moją foremkę z kominkiem
icon_smile.gif
Zastanawiam się nad tym, jak duża musi być foremka, by ciasto się w niej zmieściło...
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Upiekłam je - MIODZIO!!!
Polecam, wygląda efektownie, smakuje niebiańsko.

Zrobiłam zdjęcie jej wnętrza - ma taki delikatnie karmelowy kolor (czego niestety nie widać zbyt dobrze)

3.jpg
 

Załączniki

  • 3.jpg
    3.jpg
    97.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Ta babka to druga rzecz jaką na święta wykonałam korzystając z przepisów forumowych(pierwszy to mazurek pomarańczowy Joanny).
Muszę tez przyznac się,ze miałam 2 podejscie do wykonania tej babki.Pierwszy raz użyłam zbyt małej formy do baby i cała wykipiała,to co udało mi się wtedy zjeść było tak pyszne,że nie dało o sobie zapomnieć .Przed świetami zakupiłam b.dużą formę no i wykonałam snickersówkę jak należy.Wyrosła pieknie i smak miała boski.
Dziękuję za przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Alga

Member
Paź 4, 2005
62
0
0
Robiłam na Wielkanoc, bo "moją" babkę ajerkoniakową robiła w tym roku połowa rodziny
icon_smile.gif

Wyszła przepyszna! Robiłam w wersji oryginalnej czyli z czekoladą i słonymi orzeszkami i w tym połączeniu tkwi chyba cały sukces tej babki. Dziś zadzwonił do mnie teść, żeby pochwalić, że taka dobra. Musiała smakować rzeczywiście, bo pogawędek telefonicznych to my sobie raczej nie ucinamy, a chwalenie kogokolwiek przychodzi mu z dużym trudem
icon_wink.gif


Dziękuję za przepis
cvety.gif


Aaaa z tej porcji wyszła mi jedna średnia baba z formy z kominem i jedna keksówka.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
AgusiaSz @ 25 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=454936Jajka miksujemy z cukrem na puszystą, kremową masę.
W drugiej misce miksujemy miękkie masło dodając powoli utarte żółtka
To co miksujemy- całe jajka, czy tylko żółtka.

Mam pytanie o ugotowane mleko. Używałam tylko gotowego i masa była tak masakrycznie twarda, że jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jej miksowanie i to jeszcze po dodaniu jakiej (chyba piana całkiem opadnie). Może zmiksować te masę z masłem i dopiero do tego jajka?
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Ja miksowałam całe jajka w jednej misce a w drugiej delikatnie przemiksowałam margarynę tak by porozdzielała się na mniejsze kawałeczki i powoli do tej margaryny dolewałam te przygotowane jajka.
Mleko -ja używam gotowanego samodzielnie.Ma ono konsystencję taką lekko mazista i łatwo daje się rozprowadzić.
Mleko tłuste natomiast u mnie było to 3,2 %.
Ciasta wychodzi spora ilość ,ja do pieczenia uzyłam formy do babki z kominkiem 26 cm.
Dla mnie koniecznie oblana czekoladą i posypana słonymi orzeszkami ,mniammmm
 

issa

Member
Mar 6, 2008
263
0
0
podczas świątecznych porządków znalazłam foremkę na babkę, która jakie czas temu nie wiadomo gdzie się zapodziała
icon_smile.gif
icon_smile.gif

w przyszły week end wypróbuję koniecznie przepis, bo babka wygląda rewelacyjnie i pewnie jeszcze lepiej smakuje
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

docia

Member
Lis 11, 2007
142
0
0
Mam pytanie,czy babkę można upiec w innej formie?Nabrałam ochoty na nią,mam wszystkie produkty brakuje mi tylko odpowiedniej formy.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
a powiedzcie czy mozna ta babke upiec w piatek na niedziele?

Kurcze - mam w niedziele 27 kwietnia chrzest "malej" i tyle rzeczy do upieczenia,ze nie wiem jak sobie zorganizowac prace...
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
asika @ 7 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=687209a powiedzcie czy mozna ta babke upiec w piatek na niedziele?

Kurcze - mam w niedziele 27 kwietnia chrzest "malej" i tyle rzeczy do upieczenia,ze nie wiem jak sobie zorganizowac prace...
Ja uważam,że jak najbardziej .Tylko pod warunkiem,że uda ci się przechować to cudeńko od piątku do niedzieli
icon_wink.gif
.
Ja w każdym razie poeksperymentowałam i schowałam kawałek dla sprawdzenia jak długo mozna ją przetrzymać bez uszczerbku na smaku i powiem ,że dłuuugo.Naprawdę bardzo dobrze zachowuje i świerzość i smak.
Jest przepyszna,a za przepis autorce już dziękowałam.
icon_smile.gif
anbetung.gif


Dla mnie ta ilość cukru jest w sam raz ale ja uwielbiam słodkości i nie przeszkadzają mi nawet takie bardzo,bardzo słodkie które innym wydają się wręcz mdłe.

Zachęcam pieczcie bo warto.
 

basik6

Member
Gru 29, 2008
87
0
6
Upiekłam. Została pochwalona aczkolwiek zmieniłam mąke na pełnoziarnistą i wydaje mi sie , ze trochę zagubił się smak karmelu. Na świeta sprobuję z mąką tortową.