Ulubiona babka piaskowa Edwarda S.

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Wyszła, wyszła - prawdziwa piaskowa baba!
banana.gif


Jak na mój gust jest odrobinę za slodka - ale taką dzieci lubią najbardziej. Ddorobię tej babie czekoladowej polewy
fiesgrins.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Arabesca, podziel się
mniam.gif
Śliczności wyszła - ładnie żółta
daumen.gif
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Dziś ją upiekłam. Super babeczka
icon_lol.gif
Bardzo puszysta. Na pewno będą powtórki
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
Bardzo dobra i wilgotna babka. Tylko mały zakalec od spodu mi wyszedł. Piekłam 50 minut w 180 stopniach (piekarnik mam dobry). Olejowe z owocami zawsze mi wychodzi. Może ktoś wie dlaczego????? Za mała temperatura czy za krótko?
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Martinka duzo zalezy od piekarnika, czas pieczenia podalam przyblizony, ja pieke ok godzinke. byc moze twojej babce zabraklo pare minut i tam gdzie byla niedopieczona siadla i zakalec gotowy
icon_sad.gif
ja lepiej troche mocniej przypiec i ewentualnie przykryc folia pod koniec pieczenia bo ciasta jest duzo i potrzebuje troche czasu zeby cala dobrze sie upiekla
icon_biggrin.gif

nastepnym razem na pewno sie uda
icon_smile.gif
 

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
Dziękuję za rady. Na pewno zrobię niedługo jeszcze raz, bo na prawdę fajniusia ta babeczka
icon_smile.gif
Tym razem potrzymam ją trochę dłużej w piecu.
 

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
A czy można do niej dodać kakao, bo chciałabym taką dwukolorową zrobić (coś ala zebra)??
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
mozna, moja mama tak zawsze robi
icon_mrgreen.gif
odlewa 1/3 ciasta i miesza ta czesc z lyzeczka kakao, to ciemne ciasto wylewa na jasne i wychodzi w srodku fajny szlaczek
icon_biggrin.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Paulinka @ 4 Jun 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=133233Yyy to taki przepis jak na olejowe pod owoce tylko jajek więcej
rofl.gif
Skoro jajek więcej, to znaczy, że to wcale nie taki przepis... Gdyby tak podchodzić, to można by powiedzieć, że to taki sam przepis jak na makaron domowy, tylko że jajek mniej, i bez proszku do pieczenia, a oleju najwyżej łyżka, no i bez cukru... itp...
Czytam często właśnie takie opinie: "ooo, takie jak moje, tylko ja..." Skoro są różnice, to już nie takie samo... Bo i w składnikach różnica, i w efekcie końcowym...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Miszko, jasne, ale ja mam taką manię, że porównuję przepisy, żeby nie piec piętnastu babek skoro w sumie one są takie same
icon_wink.gif

więc wnioski że takie samo ale wiecej jajek nasuwają mi się automatycznie
icon_wink.gif


Ale muszę się z Tobą zgodzić- ostatnio piekłam ciastka "takie same jak moje tylko z większą ilością jajek"- wyszło zupelnie cos innego i nieoczekiwanego
icon_smile.gif
tak więc warto próbować
icon_smile.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Własnie o to mi Paulinko chodziło.
bussi.gif
Wystarczy zmienić choćby stosunek podanych składników i wychodzi zupełnie coś innego. Dlatego ja też wypróbowuję, a potem wypracowuję coś swojego, co mi najbardziej smakuje
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Jobi
bussi.gif


tzn ja robię to głównie po to, żeby sie dowiedziec nowych rzeczy- a co będzie jak dodam więcej jajek, a co bedzie jak zmniejsze ilosć masła (ostatnio zmniejszyłam ilosc w ciasteczkach Bajaderki, wyszły mi małe kamyczki którymi można było szybe wybić
icon_lol.gif
) i ogólnie co jak na co wpływa, nie zdarzylo mi sie zmieniać przepisu i narzekać że niedobre, najwyżej pluje sobie w brode że nie trzymałam sie ściśle jak trzeba
icon_mrgreen.gif