Watruszki

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Proszę bardzo!
icon_smile.gif

Ciasta i ciasteczka to jedyne działy na CC, w których się nie najgorzej orientuję....
icon_wink.gif
 

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Siedza w piekarniku, w tej wersji z makiem, pliuszki, tak?
Nie wiem co z tymi drozdzami, wyszlo mi z przelicznika, ze 40 g swiezych drozdzy, to 4,6 lyzeczki instant. Jakos tak duzo mi sie wydaje. Dalam 4 bardzo plaskie i jakos nie bardzo sie chcialy z mlekiem wymieszac. Nigdy tak nie robily. Maja jeszcze pol roku do wyjscia z daty. Zbrylaly sie na lyzeczce i wygladaly jak kawior
dump.gif
Pol kg maki to jakis litr? Tak mi mniej wiecej wzielo. No i oczywiscie wyzarli majonez, dalam jajko i ciut wiecej oleju.

Pachna jak dzikie, pierwsza w nocy, ale zaraz jedna pozre
icon_mrgreen.gif


p.s.
zezarlam juz dwie
icon_smile.gif
Jak nie pojde spac, to do rana nic nie zostanie :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
olasz @ 10 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=801620Nie wiem co z tymi drozdzami, wyszlo mi z przelicznika, ze 40 g swiezych drozdzy, to 4,6 lyzeczki instant.
Oj, chyba jednak za dużo.
Z tego co pamiętam, na 500 g mąki wystarczy 7 g drożdży instant, czyli jedno opakowanie Dra. Oetkera. Jakieś dwie i pół łyżeczki.
Wg mojej miarki pół kg mąki to jakieś 0,75 litra.
Najważniejsze, że się udały i smakują.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
O! Dziekuje Joanno
icon_smile.gif

Bardzo smakuja!
Pewnie wiecej maki wziely, przez to jajko zamiast majonezu, ale pyszne sa! Dziekuje za przepis!

IMG_7496.jpg
 

Załączniki

  • IMG_7496.jpg
    IMG_7496.jpg
    81.8 KB · Wyświetleń: 3

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Tym razem na wytrawnie. Do ciasta dałam tylko łyżkę cukru dla drożdży. Mąka biała plus pełnoziarnista orkiszowa. Nadzienie - uduszone na maśle z olejem pory, dwa rodzaje sera pleśniowego ( w tym jeden kozi), gotowana szynka i łyżka kremówki. Zapomniałam dodać tymianek, choć stał na blacie. Wyszło mi 15 bułeczek z kulek ciasta o wadze 60 g. Posypałam czarnym sezamem i czarnuszką. Piekłam 25 minut w 185 stopniach. Bardzo smaczne.


bu_eczki_z_porami1.jpg bu_eczka_z_porami.jpg
 

Załączniki

  • bu_eczki_z_porami1.jpg
    bu_eczki_z_porami1.jpg
    47.2 KB · Wyświetleń: 3
  • bu_eczka_z_porami.jpg
    bu_eczka_z_porami.jpg
    62 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: