Wiedenskie rogaliki orzechowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Wiedenskie rogaliki orzechowe

Jedne z obowiazkowych ciasteczkek swiatecznych w naszym domu - ukochane przez dzieci
icon_biggrin.gif


3 1/2 szklanki maki
1/4 szklanki cukru pudru
szczypta soli
1 1/2 kostki masla, schlodzonego
1 szklanka orzechow laskowych (ze skorka) drobniutko posiekanych

cukier wymieszany z wanilia do posypania

Wymieszac make z cukrem i sola w malakserze, dodac pokrojone w kostke maslo i zmiksowac az zacznie formowac jedna mase. Wsypac orzechy i dobrze wymieszac. Zawinac ciasto i schlodzic w lodowce przez 2 godziny lub dluzej.
Odrywac kawalki ciasta (wielkosci 2cm kuleczki) i rolowac w dloniach waleczki troszke ciensze na obu koncach i grubsze w srodku, zagiac konce w ksztalcie rogalika. Ukladac na wylozonej pergaminem blasze i piec w temperaturze 180ºC okolo 10-15 minut, az brzegi zaczna sie rumienic. Przelozyc na druciana siateczke, lekko przestudzic i jeszcze cieple posypac cukrem z wanilia. Przechowywac calkowicie wystudzone w szczelnym pojemniku.
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Można domniemywać, że wyglądają podobnie do tych:

206.jpg


Ja tak tylko, żeby się z wami podrażnić :mrgreen:.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Nutinko, zaraz lidqa tu wpadnie i Cię :bat: :mrgreen:
A na mnie też zdjęcia działają, jak pewnie na wszystkich. Tylko, że ja twarda jestem i już nic przed świętami nie planowanego nie piekę :!:
Chyba :mrgreen:
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Nie, nic mi nie zrobi, bo już kombinuje, co by tu jeszcze upiec :mrgreen:.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
no ale ja juz nie mam skladnikow:( zapas mąki mi sie skonczyl i to mnie powstrzymuje. JA w jakis dziwny amok wpadlam i pieke i pieke, a na obiad ziemniaki z kefirem
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Klasyka przed Bozym Narodzeniem. I odwieczne dyskusje czy one maja byc z migdalami czy z orzechami laskowymi :) .